fbpx
728 x 90

Захист від заморозків дозволяє заощадити мільйони євро

Захист від заморозків дозволяє заощадити мільйони євро

Пом’якшення та обмеження впливу заморозків, щоб заощадити мільйони євро – ключовий пріоритет для виробників у всьому світі

Екстремальні морози є ключовою частиною впливу глобального потепління. Європа все частіше відчуває інтенсивніші та непередбачувані періоди заморозків, які знищують цілі виноградники та сади й завдають шкоди якості врожаю не лише поточного року, а й у наступні роки.

Система Netafim Pulsar

Цьогоріч багато регіонів Європи швидко перейшли від весняного клімату до зимового наприкінці березня/початку квітня, і різке зниження температури викликало значне занепокоєння щодо квітучих фруктових садів у Франції, Іспанії, Угорщині, Італії та інших країнах. Водночас в інших частинах світу також спостерігалися епізоди заморозків, які пошкоджують чорницю та інші культури. Повного впливу цьогорічних весняних заморозків на багаторічні насадження ще не видно.

За словами Гала Ярдена (Gal Yarden), старшого віце-президента відділу SVP EMEA, допомога виробникам у всьому світі з технологіями для пом’якшення, обмеження та в багатьох випадках запобігання заморозкам, як частина системного підходу, є ключовою для Netafim.

Виробники повинні визнати, що це початок довгострокової тенденції, і підготуватися до заморозків, інакше ризикують втратити урожай і завдати серйозної шкоди своїм садам

Гал Ярден з Netafim – старший віце-президент відділу EMEA

Є кілька існуючих методів, які європейські та інші виробники в усьому світі можуть використовувати для боротьби з морозом, наприклад, вітряні машини, системи гарячого повітря та пропанові пальники. Однак, за словами Ярдена, найефективніший спосіб боротьби з морозом — це цілеспрямовані верхні спринклерні системи.

Спринклери захищають лозу від морозу, створюючи постійний захисний шар льоду навколо бруньок,  підтримуючи температуру трохи вище 0 °C, щоб уникнути замерзання

Прикладом розумного спринклера є Pulsar™ Netafim. Призначений для садів і виноградників, він безперервно розподіляє воду рівними імпульсами. Його гідравлічна пульсація забезпечує бездоганно низьку швидкість потоку, використовуючи менше 50%-70% води, необхідної для спринклерних систем з повним покриттям.

“Додайте до цього зниження витрат на енергію та високу довговічність, і ви отримаєте потужний інструмент пом’якшення морозу, який може знизити експлуатаційні витрати виробників до 30% порівняно з іншими системами”, – говорить Ярден.

Збережено врожай на кілька сотень мільйонів євро

У Вальтелліні, долині в регіоні Ломбардія на півночі Італії, було врятовано 5 000 тонн яблук, а в Емілії-Романьї – щонайменше 200 000 тонн літніх фруктів, обидва випадки – це заслуга системи проти заморозків. У Трентіно було врятовано щонайменше 800 000 тонн яблук, що дорівнює середньому показнику успіху 80% у пом’якшенні збитків від морозу.

«Загальний збиток, завданий морозами в цих регіонах Італії, у 2021 році склав 862 мільйони євро. Тільки пом’якшивши збитки, завдані втратою виробництва (454 мільйони євро), ми б зменшили загальний збиток до 172 мільйонів євро. Це означає, що в особливо важкі роки метою має бути пом’якшення збитку, якщо його неможливо повністю уникнути», – повідомляє Ярден.

Як працює антиморозний спринклер?

Поміщення чутливих рослин у шар льоду може здатися останнім, що виробники можуть зробити. Але цей спосіб дуже ефективний для запобігання або пом’якшення шкоди від весняних заморозків

Він має ряд інших переваг, таких як більш рентабельний, дуже низький рівень енергії та низькі витрати на інфраструктуру, які можуть бути засновані на регулярній системі поливу. його також можна використовувати для охолодження дерев при надзвичайно високих температурах влітку.

Збиток від морозу не обмежується Європою

Виробники авокадо та манго в Ізраїлі ризикують втратити врожай і навіть весь сад через мороз. Інші країни включають: Данія – вишні, виноградники; Туреччина – яблука, пальми; ПАР- яблука; Бразилія – виноградники; Іспанія- авокадо; Чилі – виноградники.

Рішення проти заморозків Netafim використовуються виробниками по всьому світу, включаючи Італію, Францію, Великобританію, Данію, Балкани, Латвію, Туреччину, Іспанію, Португалію, Чілі, Аргентина, Ізраїль, Йорданію, Марокко , Південна Африка тощо.

Як можна зменшити шкоду від морозу?

«По-перше, критично важливим є збільшення інвестицій у системи територіального моніторингу, які інформують фермерів про пороги ризику. Системи поливу також мають бути адаптовані, щоб навіть у місяці, коли це незвично, але все частіше спостерігаються заморозки, вода була доступною для живлення протизамерзаючих систем над навісом. Крім того, страхові компанії повинні стимулювати застосування цих методів пом’якшення збитків і, таким чином, зробити їх більш популярними, пропонуючи покращені політики для тих, хто інвестує в цю технологію», — резюмує Ярден.

Для більшої інформації:

Gal Yarden

Netafim

Tel: +972 – 8 – 6474747

Email: webmaster@netafim.com; www.netafim.com/en/

Джерело: FreshPlaza

 

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів