fbpx
728 x 90

Світовий ринок перцю солодкого

Світовий ринок перцю солодкого

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку перцю солодкого

Холодний і пасмурний початок року в багатьох країнах сповільнив виробництво перцю. У Нідерландах та Бельгії висока ціна на енергоносії не дозволила виробникам боротися з цією прохолодою, і змузила відкласти збір урожаю на кілька тижнів. Нижчі температури в Іспанії у листопаді спричинили падіння виробництва в грудні. В Ізраїлі прогноз позитивний, незважаючи на затримку, оскільки виробництво, швидше за все, відновиться у міру підвищення температури. 

Нідерланди та Бельгія: пасмурна погода та енергетична криза затримують збір врожаю перцю

Виробництво в Нідерландах та Бельгії сповільнилося як через запізніле висаджування розсади, так і через несприятливу для росту рослин погоду. Причиною цього є енергетична криза, що призводить до високих цін на газ та електроенергію. Крім того, січень має всі шанси стати історично найпасмурнішим місяцем. Це також гальмує виробництво. Виробники повідомляють про затримку збору врожаю на кілька тижнів. Тому очікується, що цієї весни буде дефіцит солодкого перцю.

Березень традиційно є важким місяцем щодо наявності перцю на ринку, але через цьогорічні умови він може стати ще гіршим. Ринок буде пильно стежити за Іспанією. Імпорт з півдня починає падати наприкінці лютого, як це часто буває. Повідомлення на полицях супермаркетів про проблеми з якістю — щорічне явище.

Поки що якість поставок з Іспанії була хорошою, завдяки стабільно холодній, але переважно сухій зимі. Відсутність дощу унеможливила проблеми з якістю. Однак не лише зниження якості та пропозиції з Іспанії роблять цей сезон напруженим.

Німеччина: високі ціни на іспанську продукцію на німецькому ринку

Іспанський перець домінував на ринку, а турецька та марокканська продукція доповнювали пропозицію. Завдяки підвищеній пропозиції попит можна було задовольнити без проблем. Котирування мали тенденцію до зростання, частково внаслідок високого рівня покупок, але також у результаті покращення можливостей розміщення. Загалом ціни дещо вищі, ніж минулого року.

Відразу після Нового року деякі іспанські виробники перестали збирати жовтий перець через низькі ціни на цей сорт. У результаті продукція втратила якість і лежкість. Водночас імпортери говорять про нормальні поставки з огляду на поточний попит.

Іспанія: очікується зниження виробництва через низькі температури, дефіцит червоного та зеленого перцю

Сезон перцю триває в Альмерії з дещо спокійним попитом, що є нормальним для цієї пори року; однак з лютого обсяги можуть впасти більше, ніж зазвичай. Деякі виробники вже виривають зелений перець, щоб посадити кавуни, які збиратимуть у квітні.

«Обсяги перцю в Альмерії є більш-менш нормальними для цієї пори року, хоча в цілому врожайність цього сезону була нижчою», – каже виробник і експортер з Ель-Ехідо (El Ejido), одного з найважливіших районів виробництва болгарського перцю в Альмерії.

«У середньому ми говоримо про падіння врожайності майже на 1,5 кг з квадратного метру порівняно з попереднім сезоном, незважаючи на збільшення площ цього року, хоча ціни також були дещо кращими», – каже він.

Вікно між листопадом і кінцем січня, зараз добігає кінця, хоча він прогнозує, що виробництво впаде більше, ніж зазвичай, у лютому через нижчі температури в листопаді. Насправді це вже відбувається з жовтим та оранжевим перцем, дозрівання яких завжди випереджає червоний. Останні дні спостерігається нестача виробництва і ростуть ціни (за останні 3 дні ціна на аукціонах зросла майже на 50 центів), особливо для розмірів G, які зазвичай упаковують у флоупак у форматі «світлофора».

Ціни на короткий червоний та зелений перець залишаються однаковими, хоча на даний момент є більша пропозиція зеленого перцю, частково через те, що збирається більше врожаю, щоб можна було розпочати висаджування ярих культур, таких як кавун. Через 2-3 тижні, ймовірно, виникне дефіцит червоного та зеленого болгарського перцю, так само, як зараз це відбувається з жовтим та помаранчевим. Також ціни на спеціальні перці, такі як Sweet Palermo, наразі нижчі, ніж зазвичай, хоча очікується, що вони зростуть з лютого. «Ми завершимо сезон в квітні з невеликою пропозицією», – каже виробник.

Італія: італійські роздрібні торговці потребують безперебійного щоденного постачання

У різні періоди року пропозиція червоного та жовтого перцю з Іспанії є більшою, ніж італійського. Великі дистриб’ютори надають перевагу іспанському перцю, оскільки голландський надто дорогий, а італійський червоний та жовтий часто недостатньо однорідні за кольором і розміром. Великий роздрібний покупець стверджує, що існує потреба в безперервності щоденних обсягів, які, на жаль, італійське виробництво не може гарантувати, крім цієї пори року, тому вибір обов’язково падає на іспанський продукт, ціни на який часто нижчі ніж на італійський. Отже, питання ціни в поєднанні з якістю товару змушує споживачів вибирати іспанський перець. З італійської точки зору, це необхідно виправляти.

Оптовий продавець із Калабрії розповідає: «Зараз ми пропонуємо жовтий, червоний та зелений перець італійського походження. Протягом тижня різко зросли ціни: у нас близько 1,8-2,0 євро за ціною виробника. Загалом є високий попит на продукт».

У провінції Казерта (Caserta) кампанія тепличного перцю має розпочатися в червні. Оператор, який більше 30 років продає перець у великих кількостях, розповідає: «Минулий сезон був несприятливим, споживання зменшилося, а в результаті ціни були дуже низькими. Перспективи на наступний сезон не найкращі. Зі зростанням витрат на виробництво, цінами на енергоресурси, газ тощо, багатьом виробникам набридло садити продукт, який не гарантує прибуток. Тому ми не впевнені в обсягах, які ми матимемо».

У Кампанії (Campania) зараз немає виробництва перцю. Висаджування розсади розпочнеться в лютому на півночі Казерти, традиційної зони виробництва перцю. Що стосується цієї кампанії, то передбачається збільшення виробництва майже на 10%. На даний момент товар надходить із Сицилії.

Згідно зі статистикою, за останній рік, що закінчився в листопаді 2021 року, перець придбали понад 16,3 мільйона італійських сімей, що становить 62,8% від загальної кількості.

Частота покупок чудова, в середньому понад 7 покупок на рік, останніми роками постійно збільшується. Середня сума витрат на сім’ю також цікава і становить понад 15 євро на рік.

Ізраїль: ізраїльський ринок солодкого перцю обтяжений логістичними проблемами, незважаючи на високу врожайність

Як і зазвичай, цього року ринок солодкого перцю в Ізраїлі складний, але, здається, це хороший сезон із хорошими обсягами. Ізраїль відчуває деякі логістичні проблеми, як-от затримки суден, низька доступність повітряного простору через COVID-19, а також підвищення цін і низькі курси валют для ізраїльських виробників, які експортують. Ізраїльський перець сьогодні експортується в основному до Росії, а також у деякій меншій кількості до Великобританії, Східної Європи, а раніше в сезоні до США та Канади.

Здається, що врожайність цього сезону висока. Останні кілька тижнів були надзвичайно холодними в регіоні Арава, що уповільнює процес, і тому кількість перцю зараз дуже низька, оскільки немає багато перцю, готового для збору. Протягом кількох тижнів надходження продукції має відновитися, і очікується експорт великих обсягів до кінця сезону, що зазвичай припадає на кінець квітня.

Північна Америка: виробництво солодкого і міні-перцю у Мексиці зростає

Цього сезону виробництво перцю у регіоні Сіналоа, Мексика розпочалося вчасно. «Минулого року ми пізніше розпочали збір урожаю усіх видів перцю», – каже один виробник-експортер.

«Цього року ми почали збирати солодкий перець 10 грудня, а міні-перець – 15 грудня».

У січні зазвичай виробництво перцю зростає. «У січні цього року справи виглядають добре, і зазвичай, коли у нас сильний січень, це також дає змогу отримати більші врожаї у лютому і березні», – каже виробник-експортер.

Обсяги солодкого перцю схожі на минулорічні, і виробник-експортер бачить трохи більше обсягу міні-перцю.

Водночас, хоча попит на перець хороший (хоча попит на гастрономію впав порівняно з останніми роками), тарифи на фрахт є непростими. «Особливо на східному узбережжі. Тарифи були дуже високими з листопада. Імовірно, на 30-40 відсотків», – каже виробник-експортер.

Забігаючи наперед, останні стабільні обсяги залишаться незмінними до травня, коли виробник-експортер переїде збирати в центральну Мексику та Баху. «Я думаю, що зараз у січні у всіх почалося невелике постачання», – каже він. – «Минулого року ситуація з перцем було дуже важкою в січні, тому що у нас був відкладений початок сезону дозрівання. Цей рік ми розпочали вчасно, і наш пік сезону відбувається саме зараз. У лютому ми побачимо природний спад виробництва. Ми все ще матимемо збільшуваний обсяг, але ринок перцю повинен почати зростати в першій і другій тижнях лютого».

«У Флориді виробництво перцю трохи нижче, ніж у минулі роки. Частково це обумовлено виснаженням сільськогосподарських угідь, але це також зумовлено конкуренцією з боку мексиканських виробників», – каже один виробник.

Водночас витрати на виробництво також зростають. «Зростання витрат на виробництво зеленого перцю у Флориді становить близько 12 доларів до беззбитковості. Це спонукає людей висаджувати трохи менше, щоб зменшити кількість доступного продукту, що підвищує ціну», – говорить він.

Джерело: https://www.freshplaza.com

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів