fbpx
728 x 90

Світовий ринок кавуна та дині

Світовий ринок кавуна та дині

Наведено сучасний стан кон’юнктури ринку кавуна та дині

Естафету постачання продукції баштанництва на світовий ринок від Бразилії переймає Сенегал. У країнах Центральної Америки сезон у цьому році розпочався із суттєвим запізненням. Зазвичай перші партії звідти надходять початок-середина лютого, але вже перший тиждень березня, а європейський ринок досі не отримував жодних значних обсягів. У березні також очікуються перші партії сицилійського баштану. Наразі ріст і розвиток рослин виглядає дуже добре. У Китаї триває виробництво в провінції Хайнань (Hainan). Обсяги нижчі за норму, але ціни високі, як для цієї пори року.

Нідерланди: високі ціни на кавуни, але коротке вікно для Центральної Америки

Незважаючи на те, що кавуновий сектор втрачає значну частину своїх продажів у сфері громадського харчування, ціна тримається на високому рівні. «Останніми тижнями кавуни продаються за ціною 1,30—1,40 євро; і це взимку», зазначив голландський імпортер. На відміну від кавунів, ринкова ситуація для дині (Ґалія, жовта та Канталупа) є нормальною, каже він. «Цікаво спостерігати, як буде розвиватися цей ринок надалі. Сезон дині в Центральній Америці розпочався із запізненням. Зазвичай ми отримуємо перші партії після ярмарку в Берліні (ФрутЛогістика — ред.), але цьогоріч досі не надходило жодних великих обсягів, тому ми пропустили місяць. На початку квітня прибудуть перші кавуни з Марокко, незабаром за ними піде Іспанія. Тому буде досить складно продати дині з Центральної Америки за чотири тижні, особливо зараз, коли галузь громадського харчування ще не відкрита!»

Німеччина: хороший попит на перші сенегальські кавуни

На цьому тижні на оптовому ринку Німеччини торгували першими сенегальськими кавунами. Водночас, бразильський сезон поволі підходить до завершення.

«Сенегальські кавуни дещо дорожчі за бразильські, але високий вміст цукру робить їх дуже популярними. Тому попит на перші сенегальські кавуни дуже високий, що є досить дивним, враховуючи поточну холодну погоду в багатьох районах Німеччини», — повідомляє імпортер. У ці вихідні також очікуються перші чорні безнасінні кавуни з Сенегалу.

Італія: перші сицилійські дині на ринку з’являться цього місяця

Що стосується споживання дині, Італія розділена на дві частини. На півночі країни споживачі віддають перевагу дині з гладкою шкіркою, тоді як на півдні перевага віддається дині з шорсткою шкіркою.

Сезон дині на Сицилії розпочинається урожаєм у плівкових тунелях. Збір цих динь починається в березні і триває до червня. Цього року умови вирощування сицилійських динь були чудовими. Урожай жовтих динь, які культивують у тунелях та у відкритому ґрунті, починається в травні і закінчується в жовтні.

Імпорт дині триває до початку травня, а потім сицилійські дині потрапляють на ринок. Потім настає черга італійських фермерів з інших регіонів держави. Сицилійська диня повертається на ринок у листопаді.

Все більше і більше безнасінних сортів кавуна стають доступними в італійських супермаркетах. Також відбулися зміни в уподобаннях споживачів щодо розмірів; міні кавуни сьогодні становлять 50% ринку. Сицилійський міні-кавун культивують як у тунелях, так і у відкритому ґрунті, а сезон триває з травня по вересень, подібно до звичайних кавунів, які, однак, вирощують лише у відкритому ґрунті.

Іспанія: очікується менший обсяг дині з Сенегалу

У Іспанії завершується сезон дині та кавуна з Бразилії, і на тижні надійшли перші безнасінні кавуни з Сенегалу. Обсяги бразильських динь Пєль де Сапо (Piel de Sapo) були майже на 10% нижчими, і Сенегал також прогнозує менші обсяги постачання дині.

З середини лютого в Бразилії йдуть дощі, тому в цей час року якість падає, а ринкову нішу займають інші країни, в основному Сенегал. Сезон дині в Бразилії був цілком задовільним для Пєль де Сапо, зі стабільними та прийнятними цінами завдяки меншим на 10% обсягам. Бразильська торгівля динями Пєль де Сапо стає спеціалізованою, дедалі більше нею займаються високопрофесійні компанії та престижні бренди. Не кожен може вирощувати в Бразилії; інвестиції та ризики є високими. Цього року бразильські жовті дині досягли успіху, але Ґалії було важко через нестабільні ціни. Конкуренція з інших країн Центральної Америки була обмежена через сильні опади.

Перші кавуни з Сенегалу прибули до Іспанії, а перші дині Пєль де Сапо очікуються через тиждень. Кліматичні умови були ідеальними для вирощування дині в цій африканській країні, тому якість, як очікується, буде чудовою. Однак обсяги будуть меншими, оскільки одна з найбільших іспанських компаній, яка займається їх вирощуванням, вирішила скоротити інвестиції через невизначеність, спричинену пандемією. У минулому році тонни динь залишились нереалізованими. У будь-якому випадку, Сенегал є хорошим стратегічним варіантом для тих, хто бажає вирощувати та постачати дині Piel de Sapo цілий рік.

У травні, слідом за сенегальськими динями підуть іспанські, починаючи з Альмерії. Виробники в Альмерії зайняті садінням динь та кавунів. Насіннєві компанії заявили, що цього року попит був стриманіший. Цей сектор стає професійнішим, і виробники все частіше вирощують на основі заздалегідь визначених графіків постачання, що викликано пандемією.

Північна Америка: ціни на дині honeydew знаходяться на низькому рівні

Торгівля динями на північноамериканському ринку є наразі чимось непослідовним. Дині «медова роса» (honeydew) надходять з півдня Мексики, а їх ринок є доволі насиченим, що ускладнює торгівлю. «Нині доступними є менші кількості, але це не обов’язково зробить ринок сильнішим», — повідомив трейдер з Арізони. Ціни на дині «медова роса» низькі і на сьогодні становлять менше 10 доларів.

Дині «канталупа» (cantaloupe) надходять в основному з Гондурасу, Гватемали та Коста-Рики. «Раніше взимку пропозиція зазнала тиску через два урагани в листопаді, — говорить торговець. Оскільки Мексика насправді не грає великої ролі на ринку дині, не було іншого регіону, який би міг це компенсувати». Загалом, ринкові умови були досить солідними. Ціни перебували на високому рівні, а імпортери докладали всіх зусиль, щоб роздрібні продавці мали достатні запаси.

Кавуни нині надходять з мексиканських регіонів Наярит, Халіско, Коліма та Мічоакан (Nayarit, Jalisco, Colima and Michoacán) і конкурують з іншими виробничими регіонами, включаючи Гондурас та Гватемалу. Міні-кавуни продавалися гарно за стабільними цінами. Вітчизняне виробництво у Флориді стартує в квітні.

Гватемала: очікуються хороші обсяги та високі ціни

У Гватемалі зараз розпочинається весняне вирощування «медової роси» та канталупи (honeydew and cantaloupe). Зазвичай є два виробничі цикли, причому весняний вважається другим. Перший виробничий цикл цього сезону був сильно порушений ураганами «Ета» та «Іота» в листопаді, які майже не залишили доступних обсягів. На щастя другий цикл, який розпочався нещодавно, здається, працює безперебійно, і обсяги, як очікується, будуть хорошими, з високими цінами через дефіцит на початку сезону.

Гондурас: ціни на диню б’ють рекорди

Гондурас зазнав тих самих проблем, що і Гватемала, оскільки країну також вразили урагани. Їхній перший цикл також сильно постраждав, але спостерігається повне відновлення для другого циклу, який стартує в середині березня. Дині як з Гватемали, так і з Гондурасу досягають рекордно високих цін від грудня, але, як очікується, вони опустяться до нормальних рівнів, як тільки Гондурас вийде на ринок у середині березня.

Китай: ціни на дині подвоїлися порівняно з минулим роком

У Хайнані (Hainan) триває сезон дині; проте низькі температури призвели до низького вмісту цукру, тому цукристість і смак дині, як правило, не такі хороші, як у попередні роки. Нинішня ринкова ціна залишається на високому рівні і майже подвоїлася порівняно з минулим роком. З одного боку, через екстремальну погоду в країні, виробництво різко впало, а з іншого, коронавірусна криза стала перешкодою для експорту з Південно-Східної Азії до Китаю, що призвело до подальшого зменшення обсягів дині на ринку. Дефіцит дині сприяв зростанню ціни.

Сезон у провінції Хайнань зазвичай має два врожаї в одній кампанії. Виробництво на початку сезону було надзвичайно низьким, а співвідношення попиту та пропозиції було незбалансованим. Як результат, деякі виробники розглядали можливість нової посадки, щоб продовжити сезон. Пік сезону в Хайнань триває з липня по серпень.

Диню в Аньхої, Хенані та Шаньдуні (Anhui, Henan and Shandong ) здебільшого вирощують у плівкових теплицях, з невеликими площами та коротким виробничим циклом. Пік сезону продажів — з березня по травень. Продукція заповнює прогалину між сезоном у Хайнань та Сіньцзян (Hainan and the Xinjiang season). Очікується, що високі ціни триматимуться до квітня. У червні на ринку з’являються великі обсяги дині з Сіньцзян, і тоді очікується різке падіння ціни.

Австралія: баштанний сектор інвестує в простежуваність

Австралійська баштанна промисловість нещодавно інвестувала у посилення простежуваності її продукції. Виробник дині «канталупе» з штату Вікторія успішно завершив початкові етапи пілотної програми. Dawson Melon Co, у партнерстві з FreshChain Systems, NSW DPI та за підтримки спеціалізованих продовольчих магазинів, відстежували цілі та нарізані дині від поля до споживача. Програма спрямована на підвищення довіри покупців та споживачів як до безпеки, так і до якості дині, особливо після проблем 2018 р.

Згідно з останніми статистичними даними наведеними Hort Innovation, за маркетинговий рік, що закінчився у червні 2020, було вироблено 190 тис. 024 т дині на загальну суму 152,1 мільйона доларів. Ця вартість є на п’ять відсотків більшою, ніж у попередньому році, незважаючи на 13-ти процентне падіння обсягів. Із загальної кількості виробленої продукції майже третина, а точніше 58 тис. 136 т — це дині (cantaloupe and honeydew на суму 68,4 млн доларів), а 131 тис. 889 т — кавуни (вартістю 83,7 мільйона доларів). Загальний обсяг експорту збільшився на один відсоток і становив 21 тис. 772 т, тоді як його вартість зросла на шість відсотків, до 39,3 мільйона доларів.

Джерело: www.freshplaza.com

 

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів