fbpx
728 x 90

СВІТОВИЙ РИНОК ЦИБУЛІ

СВІТОВИЙ РИНОК ЦИБУЛІ

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку цибулі

У середині вересня Індія наклала заборону на експорт своєї цибулі, що одразу призвело до зростання попиту на голландську, іспанську, єгипетську, турецьку та китайську цибулю в Азії та на Близькому Сході. Це стало особливо гарною новиною для Нідерландів, оскільки допоможе запобігти надмірній пропозиції червоної цибулі на місцевому ринку. Крім того, новий урожай в Європі та північно-західних штатах США характеризується відсутністю великих калібрів, що створює можливості для інших країн-виробників, таких як Італія, яка цьогоріч відчувала зростання зовнішнього попиту. Крім того, експорт цибулі з Австралії та Нової Зеландії зріс, а сезон у Перу розпочався на 3 тижні раніше.

Нідерланди: можливості експортерів зростають після заборони індійського експорту

У Нідерландах знову був незвичний вегетаційний період із надзвичайно сухою весною, що призвело до поганих результатів. Зрештою задощило, інакше врожайність була б катастрофічною. І все-таки погода нашкодила, і проблеми з якістю зростають. На думку експортерів, вплив коронавірусу в основному відображається на проблемах з платіжними операціями, хоча голландські експортери бачать можливості на світовому ринку і у цьому сезоні.

Наразі попит на голландську цибулю в основному надходить з двох місць: Західної Африки та Далекого Сходу. Західна Африка нині завалена голландською цибулею, хоча несподіване припинення експорту з Індії, призвело до збільшення попиту з боку Азії. Минулого року Індія вже діяла непередбачувано, і, схоже, цього разу це повторюється. Між іншим, експортери кажуть, що збільшення попиту з Азії вкрай необхідне, оскільки збільшення площі під червоною цибулею може призвести до надлишку пропозиції. У будь-якому випадку, спекулянтів було попереджено, оскільки вони, можливо, ще раз намагатимуться зіграти свою гру.

Німеччина: середній урожай з невеликою кількістю крупних калібрів

Цибулева кампанія стартувала на початку цього місяця на півночі Німеччини. У південних районах вирощування, таких як Баварія, Пфальц (Bavaria, Palatinate) збір врожаю розпочався раніше. Через суху погоду, зафіксовану напередодні сезону збору врожаю, очікується середнє за обсягом виробництво з невеликою кількістю крупних калібрів.

Посівні площі швидко розширюються, особливо в північнонімецькій Нижній Саксонії (Lower Saxony). «Щороку ряд виробників вирішують почати вирощувати цибулю з фінансових причин. Поки ціни на цибулю залишатимуться високими в найближчі роки, ця тенденція буде тривати», — говорять вони.

Великобританія: незважаючи на погодні умови, сезон йде відносно добре

2020 рік запам’ятається роком із складним вегетаційним сезоном для цибулі, з однією з найвологіших зим, за якою настала дуже тепла та суха весна. Температури в червні та липні злетіли до рекордно високих рівнів, через це виробництво цибулі було неоднорідним. На щастя, під час збору врожаю погода, як правило, була хорошою, і тепер, коли зібрано більшу частину продукції, якість та урожайність сприймаються як позитивні. Тому британський сезон цибулі проходить відносно добре. Є певні занепокоєння щодо наслідків високої температури ґрунту, особливо коли мова йде про появу фузаріозу та рожевого кореня (pink root), за якими ретельно стежать протягом періоду зберігання.

Через коронавірус навесні був надзвичайно високий попит на цибулю. Однак у травні та червні продажі повернулися до стабільного рівня. Тепер залишається з’ясувати, які обмеження буде застосовано в зимові місяці, щоб утримати вірус, і який вплив це матиме на ціну цибулі на британському ринку.

Франція: хороший урожай, але є ринкові проблеми

Цього року урожай у Франції хороший як за обсягом, так і за якістю. Французькі виробники також задоволені розмірами цибулі та погодними умовами під час збору врожаю; однак є певні занепокоєння щодо продажів, особливо в готельному та секторі гостинності, які в даний час обмежені.

Австрія: помірний урожай у 2020 році

Через спеку збір врожаю австрійської цибулі вже закінчується. У деяких районах країни виробництво продукції приблизно на 20% нижче середнього. Як внутрішній попит, так і експорт залишаються стабільними. Ціни складають від 0,12 до 0,15 € / кг.

Італія: великий попит з-за кордону, але внутрішній ринок відстає

В Італії розпочався сезон, і поки попит на внутрішньому ринку все ще невеликий, але існує великий попит на італійську цибулю з-за кордону; вищий, ніж у попередні роки.

«На європейському рівні площі цибулі більш-менш збігаються із середнім показником попередніх років. Ринок в Італії не відчуває сильного поштовху, хоча попит із-за кордону є більшим, — говорить оператор з півночі Італії. — Високоякісна італійська цибуля користується великим попитом у Франції, Бельгії, Німеччині та Нідерландах, що свідчить про відсутність преміум продукту в решті Європи. Існує обмежена конкуренція з боку Іспанії, проте європейські оператори все частіше звертаються до італійських виробників».

Оператор з Кампанії (Campania) каже, що, як і передбачалося на початку сезону, внутрішній ринок дуже млявий, оскільки пропозиція не відповідає попиту. «Існує величезна кількість нереалізованої продукції через низький попит на внутрішньому ринку, і багато оптових торговців скаржаться на невтішну тенденцію в торгівлі. Ціни теж не обнадійливі; ціна знизилася на 30% порівняно з минулим роком».

Іспанія: урожай цибулі майже на 40% нижчий від минулорічного

Площа, відведена під цибулю в Іспанії, цього року зменшилась на 14%. Через хвилі спеки в основних районах вирощування, розміри, як правило, були досить невеликими. Зазвичай 30% іспанського виробництва складають великі калібри, але цього року їх частка не перевищує 10%. Як результат, обсяг виробництва приблизно на 40% нижчий порівняно з минулим роком.

Тому ринок потребує цибулі, і попит значно зріс, як і ціни для виробників і торговців. Очікується значний дефіцит крупних калібрів, що призведе до зростання цін. Сектор громадського харчування дещо відновлюється, оскільки школи знову відкрилися після літніх канікул, і це дозволяє попиту в Іспанії знову зростати. Також заслуговує на увагу заборона Індії на експорт своєї цибулі, що збільшило попит на іспанську (червону та білу) на Близькому Сході та в Азії, але особливо в Європі, оскільки голландські експортери доставляють великі кількості на ринки за межами Європи.

Індія: заборона експорту принаймні до листопаду

Після того, як ціни на внутрішньому ринку почали суттєво зростати, уряд вирішив втрутитися і ввів заборону на експорт цибулі, щоб уповільнити зростання цін для споживачів. Індійський уряд вже другий рік поспіль робить цей крок. Рішення було прийнято після невтішного врожаю на Бангалорі (Bangalore) через рясні опади, які чинили великий тиск на урожай в Нашику (Nashik). Подальше продовження заборони на експорт буде вирішено у листопаді. Все буде залежати від обсягу виробництва в Харіфі (Kharif). Якщо він буде невеликим, заборона на експорт, ймовірно, залишиться.

Китай: ціна продовжує зростати

Ціна експорту цибулі різко зросла в останні тижні. Для цього є кілька причин. Перш за все, коронавірусне блокування недавно було знято, і попит з боку громадського харчування починає зростати. Водночас, логістичні процеси в портах повернулись до звичного режиму, а це означає, що експорт іде безперебійно. Більше того, люди активно купують цибулю нового сезону, яка зараз є на ринку. Враховуючи ці три фактори, ринкові ціни продовжували зростати.

Цього місяця Індія оголосила про заборону експорту цибулі. Як тільки заборона набрала чинності, імпортери з усіх країн Південно-Східної та Південної Азії звернули погляд на Китай. За короткий термін ринковий попит різко зріс, а попит на цибулю став більшим, ніж пропозиція, що призвело до зростання цін. Зростання попиту на закордонних ринках також мало певний вплив на внутрішній збут. Нині ціна цибулі на внутрішньому ринку також зростає.

Сполучені Штати: зростають виробничі витрати для виробників на північному заході

Постачання місцевої цибулі потихеньку починається зараз, коли сезон збору врожаю стартує у нових виробничих регіонах. У цьому році збір врожаю розпочався раніше у Вашингтоні, Айдахо та Орегоні, тоді як ще є поставки з Юти, Колорадо та Мічигану. Постачання виглядає нормальним, але є мала кількість продукції великих калібрів з північного заходу. Більше партій у цьому діапазоні розмірів очікується через два тижні. Попит з боку роздрібної торгівлі все ще особливо великий, особливо для менших розмірів. Далі, багато що буде залежати від відкриття шкіл, оскільки блокування в США буде знято.

Однак цього року виробникам також доводиться боротися з деякими проблемами. Наприклад, дим від пожеж у Каліфорнії впливає на розвиток врожаю і подекуди затримує урожай на 7–10 днів. Крім того, сектор має справу з нестачею робітників, а також браком вантажівок, враховуючи закриття великої транспортної компанії. Це підвищує ціни на логістику, і пакувальні лінії потрібно планувати вчасно. Тим не менше, ціни залишаються стабільними, дещо нижчі за межу беззбитковості, як у випадку з жовтою цибулею «Jumbo».

Перу: ранній початок нового сезону; можливості на американському ринку

Сезон цибулі в Перу розпочався в червні, на три тижні раніше, ніж зазвичай. Очікується, що кампанія не закінчиться раніше, але фактично триватиме до січня, що є нормальним явищем. Загалом, ринок попиту зріс внаслідок пандемії. Партії, відвантажені раніше, надходять за розкладом. Загалом, перуанське постачання, як очікується, залишиться стабільним в цьому сезоні, і це, у поєднанні зі збільшенням попиту, буде чинити великий тиск на ринок.

Ціни вищі за звичайні. Очікується дефіцит на 40-ому тижні, оскільки через пандемію на початку сезону бракувало робочої сили, і було висаджено менше цибулі. Цю цибулю можна буде збирати приблизно через два-три тижні, а обсяги будуть меншими. Обсяги повинні нормалізуватися через кілька тижнів. Сезон у США завершився трохи раніше, ніж зазвичай для цибулі «Відалія» та «Валла Валла» (Vidalia and Walla Walla), і це дає чудову можливість для Перу вийти на ринок США. Наразі Перу експортує свою цибулю у 17 портів світу.

Австралія: значне збільшення експорту

Виробництво австралійської цибулі зросло на 4% у маркетинговому сезоні 2018–2019 рр., сягнувши 258 тис. 195 т, а вартість зросла на 16% до 191,2 млн. австралійських доларів (115,9 млн. євро). Експорт зріс до 47490 т (+ 56%), водночас його вартість зросла на 81%. Свіжий експорт становив 18% від загального обсягу виробництва, тоді як 7% пішло на переробку, а решта 75% — на свіже постачання. Жовта цибуля становила 79% від загального обсягу, червона — 19%, біла — 1%, а цибуля-шалот / зелена цибуля — менше 1%. В Австралію було імпортовано 4983 т цибулі, більшість — з Китаю.

Нова Зеландія: рекордно висока вартість експорту цибулі

За останніми даними, вартість експорту була рекордно високою — 170,3 млн. NZD (95,4 млн. євро). З них — 75% (71,7 млн. євро) було зароблено за рахунок експорту на три ринки: континентальна Європа — 46,3 млн. євро; Індонезія —15,6 та Великобританія — 9,9 млн. євро. Цибуля була четвертим найбільш експортованим продуктом плодоовочевого сектору в Новій Зеландії, і порівняно з 2018 роком вартість експорту зросла на 43,1 млн. євро.

Джерело: https://www.freshplaza.com/article/9252833/overview-global-onion-market/

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів