fbpx
728 x 90

Світовий ринок столового винограду

Світовий ринок столового винограду

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку столового винограду

На європейському ринку столового винограду непогано стартував сезон постачання з Єгипту та європейських країн. Після закінчення заморського сезону імпорту, постачання на європейський ринок майже не було. Сицилія на ринку вже місяць, але для багатьох виробників на італійському острові ціни наразі невтішні, особливо враховуючи якість, яку вони можуть забезпечити.

У Північній Америці постачання переходять з Мексики до Каліфорнії. Цього тижня в долині Сан Хоакін розпочали збір першого винограду. У Китаї з 25 червня ціни та продажі знову зросли. Цього року експорт винограду з індійського штату Махараштра зменшився майже на чверть через коронавірус. Попит у багатьох країнах наразі, мабуть, потеплішав, але в найближчі місяці він буде ще кращим.

Нідерланди: гарний старт для європейського винограду

Сезон єгипетського та європейського винограду розпочався минулого місяця. За винятком деяких чилійських партій «Ред Глоб» (Red Globe), за океаном не було виробництва, тож виноград вийшов на порожній ринок. У цьому сезоні перші сицилійські партії білого винограду «Вікторія» та синього «Блек Меджик» (Victoria and Black Magic) вже були доступні на голландському ринку в останній тиждень травня, і майже водночас на полицях з’явився перший «Ред Глоб» та «Пальєрі» (Red Globe and Palieri). Перші партії «Італійців» (мускатний виноград) традиційно очікуються в середині серпня, під час італійського фестивалю Феррагосто (Ferragosto). Голландські імпортери кажуть, що безнасіннєвий виноград продовжує набирати позиції, але все ще існує інтерес до винограду з насінням, за умови, що він має гарний смак.

Німеччина: єгипетський сезон добігає кінця

Єгипетський сезон винограду закінчується. Очікується, що останні партії буде продано на початку наступного тижня, тоді відбудеться повний перехід на іспанський та італійський виноград. Усе готове для білого винограду з європейських країн-експортерів, тоді як червоний виноград може трохи затриматися. «У зв’язку з цим ми сподіваємося, що зможемо трохи розтягнути сезон єгипетського червоного винограду», — турбується імпортер з Гамбургу. Незабаром на ринку також з’явиться перший турецький та грецький виноград.

Взагалі німецькі торговці віддають перевагу італійській та іспанській продукції. «Хоча єгипетський виноград має чудовий смак, розміри дещо менші. Різниця в ціні також буде мінімальною, як тільки з’являться більші обсяги з Європи», — зазначає трейдер.

Франція: перший французький столовий виноград з відкритого ґрунту буде за два тижні

Ринок нині заповнений в основному виноградом з Латинської Америки, Марокко, Іспанії, Італії, також присутня місцева продукція. Французький виноград все ще надходить із теплиць на півдні країни, але перший ґрунтовий виноград має з’явитися протягом 15 днів. Сицилійський виноград цього року виділяється як хорошою якістю, так і обсягами, до того ж він вийшов на ринок на 4 тижні раніше, через хороші погодні умови. Наразі попит залишається досить низьким.

Іспанія: збір урожаю розпочався в Мурсії та Аліканте

Збір врожаю столового винограду розпочався в Мурсії у звичний час, але з дещо меншими обсягами та гіршою якістю, спричиненою опадами під час зав’язування ягід. Мурсія вирощує 90% безнасінного винограду Іспанії. Трохи на північ, в Аліканте (Alicante), нині теж починається збір. Перші партії сортів «Superior» (білий безнасінний) та «Itumfifteen» (червоний) зараз надходять на ринки. На останній сорт виробники у Мурсії сильно сподіваються, завдяки його органолептичним якостям та врожайності з гектара. Досі існує невизначеність, щодо того як реагуватиме ринок; проте гарні результати на ринку кісточкових фруктів дозволяють сектору столового винограду почувати себе оптимістично.

Іспанські експортери очікують сильної конкуренції з боку Єгипту, який збільшив постачання винограду до Європи, оскільки країна цього року практично не працює на ринку Китаю. Минулого року Іспанія змогла експортувати виноград до В’єтнаму та Китаю. У В’єтнамі все пішло добре, але нажаль, вивезти виноград до Китаю не вдалося через дощі в Іспанії наприкінці сезону (виноград став непридатним для перевезення до такого далекого місця призначення). Іспанський сектор столового винограду зараз працює над відкриттям ринків Таїланду та Тайваню.

Дефіцит робочої сили та зміни клімату стають все більшими проблемами. На щастя, цьогоріч сектор не відчуває дефіциту працівників. Через надзвичайний стан в Іспанії, викликаний коронавірусом, багато людей залишилося без роботи і розглядали сільське господарство як альтернативу. Але в міру зняття обмежень ці люди, швидше за все, припинять свою роботу в секторі. Виробники залишаються перед викликом, оскільки, немає впевненості, що у них буде достатньо робітників для продовження сезону. Сильні коливання температури навесні, здається, стають правилом останніх років. Ранньою весною були періоди високих температур, які раптово змінювалися тижневими холодами. Це призводить до нерівномірного росту рослин, а це означає, що потрібно більше робітників, оскільки збирання потрібно проводити частіше і більше уваги приділяти сортуванню.

Італія: ціни на сицилійський виноград нижчі, ніж очікувалося

На Сицилії вже місяць збирають столовий виноград (Victoria, Black Magic та безнасінні сорти). Зараз сицилійський виноград конкурує з єгипетським безнасінним, собівартість виробництва якого є нижчою. Через тиждень в Іспанії також починається збір врожаю, і країна, здається, очікує цього періоду, особливо якщо мова йде про безнасінний виноград. Температури в Європі нині забезпечують гарне виробництво та високе споживання. Незважаючи на хороші органолептичні якості сицилійського винограду, ціни нижчі за очікувані, особливо враховуючи досить погані кампанії 2018 (розтріскування плодів) та 2019 років (погані ціни). В Апулії очікується середній хороший рік для ранніх сортів, з 15—20% зменшенням обсягу; з пізніми сортами теж немає проблем. Зараз Вікторія переходить до завершальної стадії дозрівання — зміни забарвлення та наливання ягід, або як її ще називають верейсон (veraison). Ягоди середнього розміру, а грона не надто великі. 10 липня починається сезон винограду в Апулії.

Єгипет: обсяги на рівні минулого сезону

Незважаючи на складні погодні умови, виробництво столового винограду в Єгипті за обсягами порівнянне з минулорічним. Потужні опади в Єгипті зафіксовано протягом 11 тижня і вони були найбільшими за останні 20 років. Однак вплив на вирощування винограду виявився незначним, оскільки значна частина насаджень знаходиться під плівкою. Сезон розпочався за графіком — у середині травня. Попит на єгипетський виноград високий, особливо зараз, коли країні вдається знову постачати більше.

Індія: експорт зі штату Махараштра на 24% нижчий

Цьогоріч виноградарі Махараштри експортували лише 92 342 т винограду. Міжсезонний мусон у жовтні та обмежувальні заходи в Індії призвели до скорочення експорту на 24%. Махараштра є найбільшим, за обсягами виробленої продукції, виноградарським регіоном в країні. Виробництво штату складає 81% від загальнодержавного. Асоціація експортерів винограду «All India» повідомляє, що експорт тривав до лютого цього року, але по мірі поширення коронавірусу попит на виноград зменшився на міжнародному ринку. Локдаун був завершальним ударом. У результаті виробники, експортери та торговці зазнали великих втрат.

Південна Африка: зимовий відпочинок

У південноафриканських виробників винограду зараз зимові місяці. Наразі виробники зосереджуються в основному на обрізці виноградних кущів та підготовці до нового сезону. На Західному Мисі (Western Cape) до початку зими (в червні) випала вище середньої кількість опадів. Сніг поповнив підземні запаси води. Багато виробників винограду в долині річки Хекс (Hex River Valley) використовують воду з свердловин.

Китай: внутрішні продажі зросли наприкінці червня, експорт стабільний

За місяць до китайського фестивалю човнів-драконів (Chinese Dragon Boat Festival), який пройшов 25 червня, ціни на виноград залишалися низькими, а продажі сповільнилися. Під час фестивалю ціни і продажі поступово знову зростали. Хоча внутрішній ринок відзначався сильними коливаннями, експорт залишився відносно стабільним. Експортна ціна становить 15–35 доларів США за 4 кг, тобто перебуває на минулорічному рівні. В останні кілька років виробництво сорту «Shine Muscat» щорічно зростає як й обсяги на ринку. Якість все ще не ідеальна, головним чином через технологічні обмеження виробництва.

США: чи довго протримається гарний попит на виноград?

Ринок США нині переходить з імпорту мексиканського червоного та білого винограду на продукцію з Каліфорнії. Урожай в долині Сан Хоакін (San Joaquin Valley) розпочався в перший тиждень липня з сорту «Flame». Далі йтимуть білі сорти.

Імпорт мексиканського винограду буде дещо жорсткішим у найближчі дні. Оцінки, які вказували на 20,6 млн коробок, цілком відповідають реальності, хоча обсяги будуть дещо скорочені до кінця сезону. Спека під час збору врожаю призвела до падіння виробництва, але, дивлячись на сезон в цілому, він був не поганим. У багатьох регіонах урожай затягнувся на два тижні через морози. Це було найбільшим викликом для американських імпортерів. Кампанія сорту «Flame» триватиме трохи довше, ніж зазвичай, і питання полягає в тому, чи готовий до цього ринок.

У будь-якому випадку попит на виноград в США хороший. Спочатку були занепокоєння щодо того, як продаватиметься виноград через коронавірус, але роздрібні торговці зуміли продати великі обсяги. Ціни у травні та червні були вищими, ніж очікували. Сезон розпочався в Каліфорнії, в середині травня, першим виноградом з Коачелли (Coachella). Врожай цього року оцінюється в 106 мільйонів ящиків, майже на рівні минулого року. Сезон розпочався краще, ніж попередній, коли погодні умови були не такими сприятливими, і триватиме він у Каліфорнії до листопада чи навіть грудня. Торговці сподіваються, що ціни в липні будуть аналогічними або навіть вищими, ніж у червні.

Австралія: коротший сезон через погодні умови

В Австралії завершився сезон 2019/2020. Деякі виробники все ще мають запаси для експорту. Виробник, який постачає на ринок Японії, помітив падіння продажів внаслідок введених заходів для запобігання поширенню коронавірусу в цій країні. Споживачі більше цікавляться дешевими сортами, ніж преміум-виноградом. Кампанія розпочалася на 3 тижні пізніше, ніж зазвичай, через суху погоду протягом усього сезону. Більше того, період дозрівання супроводжувався місячною піщаною бурею та помірними температурами. Сезон також закінчився дещо раніше цього року, через опади. Фактичний вплив коронавірусу на сезон 2019/2020 ще не відомий. Попередні дані показують, що експорт зростає з року в рік. Минулий сезон продемонстрував збільшення експорту на 32% порівняно з сезоном 2017/2018.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів