fbpx
728 x 90

Світовий ринок лохини

Світовий ринок лохини

Наведено сучасний стан кон’юнктури ринку лохини

У попередні роки теж надходили повідомлення про ціновий тиск на ринку, проте цьогорічна ситуація дуже відрізняється. Іспанія постачає набагато менший обсяг, ніж зазвичай, через погодні умови та дефіцит робочої сили, обумовлений обмежувальними заходами. Італії вдається заповнити ринковий розрив між постачанням з Іспанії та Польщі. У США розпочався місцевий сезон, але на сході країни виробники побоюються конкуренції з Канади та Перу, які вийдуть на ринок пізніше. Південна Африка продовжує розширювати експорт.

Нідерланди: менше виробництво очікується через нічні заморозки

Ринок лохини у Нідерландах наразі майже порожній. Сезон іспанської лохини закінчується, і обсяги та якість не дуже хороші. До початку сезону голландської лохини ще є кілька тижнів. «Після 26-ого тижня більшість компаній на півдні Нідерландів розпочнуть збирання врожаю», — каже виробник. 

International Trade Centre, проект «Готовність до торгівлі» / “Eastern Partnership – Ready to Trade: an EU4Business initiative”, який фінансується ЄС у рамках ініціативи EU4Business, допомагає українським малим та середнім підприємствам розвивати ягідний сектор України та виходити на європейські ринки.
Наразі ITC організовує участь українських ягідних компаній у міжнародній виставці United Fresh 2020 LIVE, яка проходить 15-19 червня в Сан-Дієго, штат Каліфорнія (США), про що ви більше можете дізнатися за посиланням: www.facebook.com

Він передбачає значно нижче виробництво. У результаті нічних заморозків, особливо в середині травня, виробництво у цьому регіоні, ймовірно, знизиться на 30–40%. Зниження температури майже до −2 ° C було катастрофічним. Багато плодів було пошкоджено низькими температурами. Проте, різниця між компаніями буде значною. Деякі фірми взагалі не повідомляють про шкоду, а інші втратили до 70% врожаю. Така ж ситуація спостерігалася на півночі Німеччини та у Польщі. Як результат, у нас не буде легкого початку. «Нам не потрібно боятися падіння цін; нам доведеться дивитись на речі з європейської точки зору. Виробництво буде достатнім, але ягід на прилавках буде не так багато, а упаковки стануть меншими. У пік сезону, зазвичай, лохину пакують у тару по 0,5 кг. Цьогоріч, можливо, застосують упаковку на 250 г».

Німеччина: баланс між попитом та пропозицією

Попит на лохину на німецькому ринку наразі порівняно невеликий, повідомляє роздрібний постачальник. , У останні місяці попит був нижчим, порівняно з іншими роками. Через дефіцит робітників та погодні умови в основних районах вирощування Іспанії, обсяг значно менший, ніж зазвичай. Валовий збір впав майже на 30–40 % від звичних показників.

Однак ця виняткова ситуація позитивно впливає на ринок. Зазвичай під час європейського сезону спостерігається хронічне надлишкове постачання та тиск на ціни. «Зараз попит і пропозиція врівноважені, і ми бачимо відносно високі, але, безумовно, не космічні ціни».

Зважаючи на виняткову ситуацію та невеликий урожай, сезон в Іспанії закінчиться раніше, ніж зазвичай. Тепер увага зосереджується на північніших районах, таких як південь Франції. Першу лохину зараз збирають у Франції, майже на 10 днів раніше звичних чисел, а перші німецькі ягоди не надійдуть у продаж раніше середини липня.

Відповідно до останніх даних компанії, що надає інформацію про агроринки (Agricultural Market Information Company, AMI), основними постачальниками лохини у Німеччині є (за спаданням) Нижня Саксонія, Північний Рейн-Вестфалія та Бранденбург (Lower Saxony, North Rhine-Westphalia and Brandenburg).

Франція: урожай розпочався два тижні тому

Збір урожаю лохини триває вже понад два тижні. Виробникам скаржитися нема на що, але попит невисокий. Поряд із вітчизняною на ринок Франції поступають значні обсяги продукції із Іспанії та Португалії. Загалом, споживання лохини у Франції зростає з року в рік. Рівень не такий, як у більшості країн Північної Європи, але, безумовно, є ринок лохини.

Іспанія: «Лохина – це флагманська ягода року»

Цьогорічний сезон лохини в Іспанії виявився зовсім іншим, ніж спочатку очікували, особливо зважаючи на минулорічний катастрофічний сезон, коли сектор втратив багато грошей. «Лохина — це, безсумнівно, флагманська ягода цього року», зазначив виробник. Ціни залишаються стабільними завдяки частково холодній та дощовій погоді у квітні. Це забезпечило більш розтягнуте та стабільне дозрівання, без перекриття сортів. Нині виробники в Уельві (Huelva) працюють з пізньостиглими сортами лохини і сподіваються продовжувати збір до кінця червня. Країни, до яких експортує Іспанія, не впевнені, що зможуть забезпечити власний ринок великими обсягами лохини, тому Іспанія могла б заповнити цю прогалину.

Італія: П’ємонт заповнює ринкову прогалину «Дюком»

Сезон лохини лише розпочався в провінції П’ємонт. Попит на лохину високий, а якість продукції краща, ніж у попередні роки. Порівняно з минулим сезоном, урожайність з гектара дещо нижча, ймовірно, через м’яку зиму. Основний і найпоширеніший сорт «Дюк» (Duke). Ягоди мають гарний смак, лежкість та розмір, і дозрівають майже у той час, коли закінчується сезон в Іспанії, а у Польщі — ще не починається, тому італійський продукт може заповнити цю прогалину. Основний пункт призначення лохини — Великобританія, 60% від загальної кількості. Інші 40% — йдуть на внутрішній ринок, у Німеччину та Швейцарію.

Оптовий продавець на півночі Італії каже, що ціни на лохину хороші. Майже вся продукція італійського походження. Попит не стабільний; як результат, на ринку спостерігаються підйоми та падіння. Ціни коливаються від 8 до 10 € / кг. Тенденції торгівлі супермаркетів посилюються та стабілізуються після запровадження найжорсткіших заходів проти коронавірусу. На реалізацію для галузі громадського харчування все ще негативно впливає відсутність туризму в країні.

Китай: популярності набуває лохина на китиці

Загалом, ринок ще не повністю відновився від впливу коронавірусу, зокрема, для таких досить дорогих плодів, як лохина. Продажі є досить повільними. Наразі все ще надходять великі обсяги з провінції Юньнань (Yunnan), хоча сезон закінчився. Лохину також постачає Ляонін (Liaoning) з дуже конкурентоспроможними показниками та теплиці в Шаньдуні (Shandong). Ціна продукції на 15% нижча, ніж минулорічна. Лохина з відкритого ґрунту також надійшла на ринок за ціною майже 30 юанів / 0,5 кг (3,73 € / 0,5 кг). У Китаї відслідковують нову тенденцію: ягоди лохини продають на китиці, як виноград. Це популярно серед споживачів, оскільки передає ідею свіжості.

Південна Африка: експорт збільшився на 50%

Південноафриканський сектор лохини зростає. Експорт лохини у сезоні 2019/2020 збільшився на 50% (до 12282 т) порівняно з 8 тис. т у сезоні 2018/2019. Для сезону 2021 р. очікують ще один сильний приріст, з перспективою досягти 17 тис. т експорту. Потім цей показник зросте до 25 тис. т у 2022 році. За 5 років очікують, що це сильне зростання дещо знизиться.

Новий маркетинговий форум асоціації виробників ягід Південної Африки (Joint Marketing Forum for the South African Berry Producers’ Association) нещодавно провів нараду, на якій обговорили маркетинг та логістику лохини. На думку деяких експертів, це ознака того, що сектор стає зрілим. Південноафриканський урожай з’явиться на півночі країни протягом місяця.

США: середні обсяги очікують по всій країні

Постачання лохини достатнє, але попит на американському ринку то піднімається, то падає, в основному за рахунок коронавірусу. Виробник каже, що «березень був хорошим місяцем для лохини, квітень — драматичним, а травень не таким хорошим, як березень, але, безумовно, кращим за квітень». У квітні багато ягоди приїхало з Мексики, а також Джорджія та Флорида мали щедрий урожай. Купівельна поведінка споживачів також сильно відрізнялася через коронавірус, і зі сторони суниці відчувалася сильна конкуренція.

Нині виробничий сезон Каліфорнії на найвищому рівні і триватиме близько двох тижнів. Фермери кажуть, що цей сезон був одним з найкращих за довгий час і лохина користується великим попитом. Обсяг майже аналогічний з минулорічним. Північна Кароліна та Джорджія зараз також на своєму піку з пропозицією пізніх сортів. Незважаючи на коронавірус, попит на чорницю залишається сильним, а використання панетки з кришкою (clamshells) також стимулює споживачів купувати лохину.  За останні чотири тижні була зафіксована вища середня ціна, що тягне за собою зворотний тренд, який спостерігали за тижні до цього.

Після Каліфорнії збір врожаю розпочнеться в Орегоні, де також є великі очікування на цьогорічне виробництво. Фермери сподіваються на кращі ціни, враховуючи, що виробничі витрати зросли і канадський долар знизився у вартості. Потім збір урожаю також розпочнеться в Нью-Джерсі та Мічигані, але там побоюються зниження цін на ринку через імпорт з Канади та Перу на Східне узбережжя США. Очікують, що Перу також потрапить на ринок з лохиною раніше, ніж минулого року, що спричинить додатковий тиск.

Австралія: сектор вживає заходів проти падіння продажів

Через економічний вплив коронавірусу в Австралії, організація «Ягоди Австралії» (Berries Australia) очікує зменшення продажів лохини на 30 мільйонів AUD (18,3 мільйонів євро). Для того, щоб вирішити це питання, сектор запроваджує добровільний збір, орієнтований на великих покупців лохини, і докладаються зусилля для захисту внутрішнього ринку. Лохину вирощують цілорічно у різних регіонах. Взимку виробництво переходить на Новий Південний Уельс (New South Wales). Врожай збільшився на 13% у 2019 році порівняно з 2018 роком і досяг 19 тис т. Вартість реалізованої продукції зросла на 10%. Обсяги експорту лохини впали на 9%, до 201 т, але вартість його зросла на 8%. Близько 1555 тонн імпортують, головним чином, з Нової Зеландії.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів