fbpx
728 x 90

Світовий ринок дині й кавуна

Світовий ринок дині й кавуна

Наведено сучасний стан кон’юнктури ринку дині й кавуна

Цього тижня ситуація на ринку Північно-Західної Європи для динь складна через відсутність сприятливої літньої погоди. Це разом із потужним виробництвом у середземноморському регіоні спричинює незначний тиск на ціни. Іспанія, зокрема, домінує на ринку і продає значні обсяги в Європі, незважаючи на декілька градів. Водночас такі країни, як Греція та Туреччина, змогли значно збільшити експорт до Європи. Під тиском знаходяться також ціни в Китаї, через постачання з півдня країни. У Північній Америці де-не-де дефіцит, особливо дині Cantaloupe та Honeydew, який не призводить до підвищення цін, оскільки попит незначний. Флорида закінчила сезон раніше, і виробництво зараз переходить в основному на Джорджію та Каліфорнію. Останні очікують дещо більший обсяг, ніж минулого року.

Нідерланди: ціни на диню знову впали

Цьогоріч сезон дині в Іспанії розпочався з високих цін, голландські імпортери припускають, що виробники ранніх динь в іспанській Альмерії матимуть найкращий сезон за останні роки. Минулого тижня град у районах ранньої продукції у Мурсії сприяв цим припущенням, але втрати виявилися переважно локальними. «Тепер, коли Мурсія постачає нормальні обсяги на європейський ринок, а погода вже не ідеальна, ціни на диню швидко падають до низьких рівнів, які, на жаль, стали нормою в останні роки, — каже імпортер. — Оскільки інші середземноморські райони також постачають великі обсяги, існує великий тиск на ціни. Споживання, звичайно, не на тому рівні, який ми хотіли б побачити зараз; нам дуже потрібна літня погода для цього».

Бельгія: надмірна пропозиція через погану погоду

Пропозиція динь на бельгійському ринку величезна вже не один тиждень, каже місцевий імпортер. Через нестабільні погодні умови споживання значно скоротилося, а це означає, що наразі спостерігається надмірна пропозиція. Сезон іспанської дині розпочався непогано, ціни також були хорошими на початку, але зараз вони значно впали.

Німеччина: Іспанія самотня на вершині

На німецькому ринку баштану, наразі, Іспанія єдиний постачальник. Марокканські кавуни поступово зникли з ринку на 20–21 тижні; їх замінила турецька Думара (Dumara). Перші грецькі партії стали доступними напередодні Вознесіння; однак, поставки з Туреччини та Греції не можна порівняти з обсягами імпорту з Іспанії, каже торговець. Зараз є повідомлення про хороший попит та досить стабільний рівень цін.

Інші сортотипи дині, приміром, Канталупа, Шарента, Жовта диня, тощо (Cantaloupe, Charentais, Yellow melon) також в основному надходять з Іспанії. «Щодо попиту, ми бачимо, що жовті дині дещо виділяються», — каже торговець. Також надходить продукція із Туреччини, і це сорти, які не вирощують у інших регіонах. Це стосується, наприклад, сорту Кіркагач (Kirkagac). «Ми бачимо, що цей сорт поступово набирає популярності у Німеччині», — зазначив трейдер турецького походження.

Франція: трейдери оптимістично налаштовані

Сезон французької дині на піку. Водночас ще є певна кількість іспанської продукції. Наразі пропозиція перевищує попит, але торговці налаштовані оптимістично. «Обсяги європейських кісточкових фруктів обмежені. Площа дині також дещо нижча. Ці два фактори повинні підтримувати ринок у рівновазі».

Великобританія: великі обсяги з Греції та Туреччини

Полиці маркетів Великої Британії заповнюють дині з Греції та Туреччини. Обидві країни поставляють великі обсяги на ринок. Наразі попит дуже низький. Негода у вигляді градів у Іспанії не вплинула на ціну.

Іспанія: пошкодження врожаю сильними градами

Цього року площа під динями Пєль де Сапо (Piel de Sapo) в Іспанії, скоротилася на понад 10%. Водночас, площі під експортоорієнтованими сортотипами Шарента, Галія, Жовта та Канталупа (Charentais, Galia, Yellow and Cantaloupe melons), зменшилися майже на 5% через низькі ціни в попередньому сезоні. Що стосується кавунів, в межах країни існує 10% зменшення.

У Альмерії (Almeria) майже закінчився сезон тепличних динь та кавунів. Дуже високі ціни були на кавуни, у зв’язку з браком високоякісної продукції та великим попитом в Європі; ціни на дині були хорошими. Зараз Мурсія розпочала збирання врожаю у відкритому ґрунті, пік якого очікують через тиждень. У цьому сезоні площа під динею в Мурсії (Murcia), становить близько 5600 га, тоді як кавуни вирощують на майже 3100 га. Минулого тижня в Мурсії були сильні опади у вигляді граду, які пошкодили близько 10 тис т динь та кавунів, в результаті чого постачання з регіону зменшилося.

Пропозиція зеленоплідної дині є достатньою для задоволення попиту на внутрішньому ринку. На неї не впливають втрати від граду. Якщо мова йде про сортотип Шарента (Charentais), то розміри їх менші, ніж у інших сортів. Запліднення не відбулося так гарно, як очікували.

Що стосується кавунів, то в районах Лорка та Кампо-де-Картахена (Lorca and Campo de Cartagena) зафіксовано втрати від граду, що призведе до незначного скорочення поставок у червні. Якість та смак дині з Мурсії дуже гарні, незалежно від сорту та калібру. Валенсія розпочне збір урожаю дині протягом декількох тижнів; тоді настане черга Кастилії Ла-Манча (Castile La-Mancha), де плоди збирають з кінця липня до жовтня. У останньому регіоні очікують спад виробництва у цьому році на 20%.

Італія: ціни на диню різко впали через погану погоду

Північ Італії:

Оптовий продавець зазначив, що продажі дині різко впали з 7 по 10 червня. У травні все розпочиналося добре з ранніми сортами. Власник 200 га динь та кавунів каже, що відбулося перекриття сезонів продукції з відкритого та закритого ґрунту. Споживання невисоке (через погану погоду та низькі температури), а ціни падають.

Сардинія:

У плодоовочевій організації повідомили, що «після успішного старту з дивовижними цінами та попитом, останні 10 днів ознаменувалися різким падінням споживання та цін. Це пов’язано з опадами та температурою, яка впала нижче звичних показників як в Італії, так і за кордоном. Ціна кавунів знизилася на 40%, а динь — до 60%».

Базиліката:

Цього тижня кооператив почав збирати дині Канталупа, та вперше ці дині самостійно експортують до Швейцарії, Німеччини та Австрії. Урожай жовтої дині розпочнеться з середини липня. Ціна на Канталупу впала за два тижні з 1,8–2,0 € / кг до 0,8–1,0 € / кг.

Сицилія:

Щодо виробництва, то поки що сезон вдалий для міні-кавунів, кавунів та жовтих динь; однак туристів не вистачає, а індустрія кейтерингу відновлює свою діяльність повільними темпами. Погодні умови також нестабільні. Цьогоріч міні-кавуни потрапили на ринок майже 10 травня. Ціни були гарними з самого початку — 0,70–0,80 євро / кг, але цю тенденцію не вдалося втримати через вихід на ринок кісточкових фруктів. Ціни зараз становлять 0,20–0,25 € / кг. Збір урожаю кавуна також розпочався в середині травня. Знову ж таки, ціни на початку були задовільними –– 0,60–0,70 € / кг, але зараз вони не перевищують 0,25–0,30 € / кг. Продажі кавуна цього року впали на 50% порівняно з попереднім. Сезон жовтої дині (Yellow melon) розпочався на початку червня, ціни становили від 0,60 до 0,80 € / кг; тепер вони не перевищують 0,50 € / кг.

Греція: поганий старт, але експорт відновився

Початок сезону значно порушив коронавірус; проте ринок таки зміг відновитись. Греції вдалося вдвічі збільшити експорт кавуна в квітні, порівняно з попереднім роком. За останній час експортовано понад 44 тис. т, основними напрямками є Німеччина, Польща та Італія.

Туреччина: у цьому році експорт може збільшитися вчетверо

На відміну від сусідньої Греції, експортний сезон мав гарний старт. У період з 25 квітня по 20 травня було відправлено 4 тис. т кавунів, що в чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Експортери задоволені зростанням попиту в Європі. Експортні обсяги дині також зросли порівняно з минулим роком.

Китай: низькі ціни на кавуни через надлишок на півдні

Продажі кавуна на даний момент хороші. Постачання кавунів з Шаньсі Цзянсу, Сичуань, Хунань, Хубей (Shanxi Jiangsu, Sichuan, Hunan, Hubei) та інших регіонів на початку червня досягло значних показників. Загалом ринкові ціни залишаються дуже низькими з травня, але за останні два тижні вони поступово зростали. Надлишкова пропозиція та негода на півдні були основними причинами цих поганих цін. Сорти Meidu та 8424 є найбільш поширеними на китайському ринку, а також популярними у Південно-Східній Азії. Популярність жовтого кавуна також зростає серед місцевих споживачів; однак виробництво залишається незначним.

Північна Америка: пропозиція кавуна зростає, тоді як дині Cantaloupe та Honeydew продовжують падати

На ринку США нині є менший обсяг; однак, очікується, що ринок зросте у найближчі тижні. У Флориді дині зазнали впливу сильної спеки та штормової погоди, що перешкоджало збору врожаю, а також знизило якість дині. Сезон розпочався і закінчився раніше. Зараз, в основному, лише у Джорджії збільшуються обсяги. У Канаді обсяги на ринку менші, ніж за аналогічний період минулого року. Багато динь надходить із Східного узбережжя США, але збір повільно рухається на північ. У Каліфорнії цього року очікуються більші обсяги; не набагато, але все ж більші.

Попит на кавуни хороший, але залежить від регіону. У Канаді попит гірший через вплив обмежувальних заходів проти коронавірусу. Багато продукції зазвичай призначено для індустрії гостинності. Попит у Флориді хороший через теплу погоду, і ціни на 30% вищі, ніж зазвичай.

Водночас, ситуація з сортотипами Канталупа (Cantaloupe) та Медова роса (Honeydew) зовсім інша — обсяги дуже малі. Канталупа нині надходить на ринок, в основному, з Імперської долини у Каліфорнії (Imperial Valley) та Юми, що в Аризоні (Yuma); Медова роса — з Мексики через Арізону. Однак попит помірний. «Ціна на Канталупу, зазвичай, становить 13 американських доларів або, навіть, майже $ 15 за окремі партії, але зараз ціна $11—12, залежно від калібру», — повідомив торговець. Ціна на Медову росу становить 8—10 доларів. У найближчі тижні очікується, що обсяги будуть зменшуватися.

Мексика: менший урожай

Цьогорічне виробництво кавунів менше, ніж останніми роками. Сезон також зазвичай майже закінчується в цей час, а новий урожай збиратимуть лише після літа. Зниження валового збору в Мексиці призвело до того, що ринкові умови в США були хорошими, а місцевий баштан потрапляв на ринок за хорошими цінами. Ціни на мексиканський кавун цього року були вище середнього рівня, зростання майже на 40%.

Австралія: дещо менший урожай, а експорт збільшується

Валовий збір дині в Австралії у 2019 році впав на 6% порівняно з попереднім сезоном; водночас, експорт збільшився на 6%, до 21455 тонн. Австралійські баштанні доступні цілий рік. Більшу частину продукції складають кавуни.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів