fbpx
728 x 90

«Tomato Vision» – ультрасучасний центр знань томатного бізнесу

Онлайн відкриття «Tomato Vision» — центру досліджень, розробок і маркетингу томатів майбутнього

Нова теплиця в Маасланді, Нідерланди містить в собі три можливості: 1) ця надсучасна будівля є домівкою для селекціонерів, що розробляють тут нові сорти томатів; 2) це демонстраційний майданчик, де сорти помідорів Syngenta зможуть проявити себе в умовах, максимально наближених до виробничих; 3) також тут розміщено інформаційний центр для зустрічей клієнтів та інших зацікавлених сторін.

Нова теплиця має висоту 7 метрів і декілька секцій, де томати вирощуються з досвічуванням або без нього, використано розсіяне скло з дуже високою пропускною здатністю світла. Умови будуть однаковими у всій теплиці, тому селекціонерам не потрібно буде повторювати експерименти так часто, і простір можна використовувати більш ефективно. Дизайн експериментального відділу, відділення моделювання, приміщення для доробки продукції, лабораторій та комунікаційної зони, враховує новітні вказівки щодо вирощування, ергономіки та логістики, а також дотримання всіх фітосанітарних норм. Це тягне за собою такі заходи, як оснащення всієї теплиці сіткою та встановлення ідеальних засобів для дезінфекції.

— «Арйане, я гадаю ми можемо пишатися тим що зробили за майже вісім місяців після затвердження фінального варіанту», зазначає Ремко Роланд (Remco Roeland), операційний менеджер науково-дослідного відділу, який керує трьома селекційними станціями Syngenta в Нідерландах.

— «Я впевнений, що це грандіозний проект, але чому обрали саме мене та моє господарство?» щиро дивується Арйян Бассі (Arjan Bassie), колишній виробник гербери, а тепер власник та менеджер нового тепличного центру.

Відмінна від звичайної концепція теплиці

Реалізовуючи задум, проект пережбачав, що виробник Арйян Бассі будує нову теплицю за власні кошти та ризики, а Syngenta бере в оренду об’єкти у нього. Арйян також буде відповідати за вирощування та реалізацію продукції. Вся продукція буде дороблена та реалізована на ринкових засадах. Пан Бассі управлятиме теплицею, як звичайним бізнесом; він не працює безпосередньо у компанії Сингента.

Більше року зайняв пошук тепличника, який би захотів приєднатися до цього проекту. Адже концепція дещо відрізняється від звичайної теплиці, тому це не завжди сприймалося потенційними кандидатами.

«Врешті-решт, вирішальним фактором стала наша впевненість у тому, що Арйяну під силу впоратися із комплексними завданнями наших селекціонерів. Також, місце розташування господарства та факт відсутності додаткового бізнесу, підтвердили віру в те, що він повністю сконцентруєтеся на даному проекті. Такими були ключові фактори нашого вибору» — підсумовує Ремко Роланд.

Чудова командна робота

Учасникам команди створення й будівництва тепличного центру «Tomato Vision» вдалося досягти визначного результату. Команду проекту було зібрано на основі різноманітних експертиз. Для всіх чотирьох працівників компанії «Сингента» ця робота була «додатковою», але це не заважало їм працювати разом.

«Це правда, погоджується Артур (Arthur van Marrewijk), спеціаліст з розвитку продукту така командна робота нас дійсно мотивувала і додавала енергії».

Те саме підтвердив й Ремко (Remco Roeland), який завжди робив своїм пріоритетом те, що він у команді представляє інтереси селекціонерів. «Мене мотивувало те, що моя робота у проекті сприятиме підвищенню якості праці наших селекціонерів у майбутньому. Ми постійно консультувалися з ними під час важливих етапів планування».

За словами Ріка (Rik Lootens), портфоліо-менеджера, який відіграє ключову роль у трикутнику селекція-маркетинг-насінництво, для успішності проекту важливо також те, що всі члени команди мають міцний зв’язок з практикою. «Дехто у минулому сам був виробником, а інші — мають томатників серед своїх родичів чи друзів. І всі ми працюємо в нашій спеціалізованій галузі щонайменше десятиліття».

Марі (Marie Legendre), керівник маркетингових операцій, приєдналася до команди трохи пізніше. На її думку, «Tomato Vision» це більше, ніж просто нова візитна картка. «З новою теплицею ми демонструємо готовність Сингента вкладати кошти у розробку високоякісних сортів, які гарантують найкращі результати. Не тільки з агрономічної точки зору, але й щодо смаку».

Селекція та обмін знаннями не мають кордонів

Центр «Tomato Vision» це ультрасучасний простір, де селекціонери мають оптимальні умови для розробки ще кращих сортів томатів. Теплиця також відіграватиме важливу роль для маркетингу цих сортів.

«Недостатньо просто створити новий сорт, зазначає Марі Легендре. — «Ви також повинні продати його. Завдяки новому центру, з’явиться більше можливостей для взаємодії між різними зацікавленими сторонами ланцюга. Ми зберемо під одним дахом споживачів, торгових представників та селекціонерів, і не лише для Нідерландів, але й у міжнародному масштабі».

Як зазначив Артур Марейвік, співпраця центру не обмежується національними кордонами. «Ми вже приймаємо ритейлерів та відвідувачів з усього світу в нашому центрі. Нова теплиця лише посилить нашу привабливість».

Рік Лутенс погоджується. «Це буде більше, ніж просто теплиця: це буде центр знань. Відвідувачі зможуть побачити, що Сингента має сорти томатів для кожного споживача, і що ми готові проконсультуватися зі споживачами щодо нових концепцій, таких як упаковка або інформація про товар. Це теж є частиною нашого успіху. Це дійсно проект, від якого Syngenta отримає користь у майбутньому».

Вдосконалюй. Надихай. Об’єднуй

Для того, щоб вивести новий томат на ринок, спеціалісти компанії Сингента намагаються у своїй роботі керуватися принципом: вдосконалюй, надихай, об’єднуй. Тому всередині будівлі та навколо неї, ви можете знайти ці елементи. У центрі знань «Tomato Vision» намагаються вдосконалювати, надихати та об’єднувати.

Нині центр готовий прийняти відвідувачів, і на думку Артура Марейвіка це чудова локація для того, щоб продемонструвати клієнтам можливості компанії; поділитися знаннями стосовно характеристик сортів: напрямок використання, особливості вирощування тощо, та отримати зворотній зв’язок від споживачів щодо їх потреб та вимог супермаркетів й трейдерів до продукції.

Такий двосторонній зв’язок є надзвичайно важливим, він сприятиме прийняттю обдуманих селекційних рішень.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів