fbpx
728 x 90

Саджанець вартує дорого — в нього вкладено багато знань та праці

Якщо саджанець коштує дешево, то до його якості постає багато запитань

Вирощування плодових саджанців, навіть на порівняно невеликій земельній ділянці, є справою вигідною, яка дозволяє заробляти певні кошти та забезпечувати добробут власної родини. Професійне ж виробництво садивного матеріалу садових культур, може бути досить цікавим бізнесом, але для цього потрібно докласти багато зусиль та пройти непростим шляхом професійного становлення.

Перш ніж стати успішним бізнесменом – власником відомого розсадника, потрібно здобути професійні знання з плодового розсадництва в одному з профільних навчальних закладів.

Адже щоб виростити якісний щеплений саджанець, необхідна щоденна кропітка праця. Майбутнє дерево, а нині окулянт, повинен бути постійно у полі зору садівника. Багаторазові зелені операції, захист рослин від хвороб і шкідників, системний полив і підживлення, боротьба із бур’янами, регулярне розпушування ґрунту для полегшення доступу повітря до кореневої системи рослин, формування крони майбутнього саджанця тощо.

За знаннями до професіоналів

Сьогодні ми завітали до Національного університету біоресурсів і природокористування України, щоб ознайомитися із матеріально-технічною базою на якій готують майбутніх спеціалістів для галузі садівництва України. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути!

Практичне навчання студентів на кафедрі садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка НУБіП максимально наближене до майбутнього робочого місця. Це дозволяє випускникам здобути необхідні компетентності та бути конкурентоздатними на ринку праці. Кваліфікований викладацький склад забезпечує ґрунтовну теоретичну підготовку та відмінні практичні навички, у тому числі й з вирощування садивного матеріалу плодових, ягідних культур і винограду.

Хороший старт забезпечить підживлення і захист

Для прикладу, тутешні студенти добре знають, що у період інтенсивного росту окулянтів, особливо після рясних дощів, дуже важливо дати рослинам хороший старт, шляхом підживлення азотними добривами у нормі до 30 кг д.р. азоту на 1 га. Проводити підживлення потрібно у декілька прийомів з інтервалом у два–три тижні.

У посушливі періоди важливо забезпечити вчасний захист окулянтів проти попелиці та інших шкідників. Затримка із внесенням ЗЗР, може суттєво загальмувати ростові процеси, адже попелиця дуже любить живитися на точках росту, внаслідок чого молоді листки скручуються.

Увага до «дублерів»

Якщо бути уважним, видаляючи паростки на підщепній частині, можна помітити цікаве явище. Іноді, після пошкодження заокульованої бруньки у кісточкових культур, особливо сливової групи (алича, абрикоса, персик, слива) можуть прокинутися до росту дві бруньки. З них починають рости два прищепних пагони. У такому випадку необхідно вчасно видалити пагона «дублера», і залишити лише один (розвинутіший) пагін, адже наше завдання — сформувати одностовбурові саджанці.

Ні «цвітушності»

У сучасних сортів яблуні, квіткові бруньки формуються на однорічних пагонах, які використовують для окулірування, тому у розсаднику можна спостерігати «цвітушність» — явище квітування на окулянтах. Такі квіти бажано видалити. Проте, як правило «цвітушність» на саджанцях зерняткових культур ігнорують, а от у кісточкових культур цього допускати не можна, щоб попередити передачу вірусних хвороб через пилок.

Суть усіх зелених операцій в полі однорічок полягає у тому, щоб постійно слідкувати за ростом центральної віссі (стовбура), і вчасно видаляти зайві пагони, які не вписуються у схему майбутнього саджанця. Чим раніше це зробити, тим більше шансів буде сформувати саджанець першого товарного сорту. А ми пам’ятаємо, що якісний саджанець не може коштувати дешево!

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів