fbpx
728 x 90

Ми безмежно раді, що International Trade Centre надає нам можливість відвідувати міжнародні виставки

Ми безмежно раді, що International Trade Centre надає нам можливість відвідувати міжнародні виставки

Денис Павлов, комерційний директор ТОВ «Двiпа» (ТМ «Ахімса»): наша органічна ферма знаходиться на кордоні Дніпропетровської та Полтавської областей в заповідній зоні на берегах річки Оріль та має 150 га землі з яких 12 га на даний момент є активно плодоносним ягідником. При цьому компанія поступово розвивається та щороку висаджує нові саджанці

Оскільки об’єми компанії для експорту суто заморожених ягід ще не дуже великі, ми розглядаємо можливість виходити на зовнішні ринки поки лише з продуктами переробки. Починаючи з 2016 року, коли компанія отримала сертифікат Organic Standard, власна продукція реалізовувалася в Європу тільки через українських посередників. Вже у 2020 році було взято за мету виробляти та продавати сублімовану ягоду, попит на яку ми вже змогли побачити під час участі у BIOFACH 2020. Ми вдячні проекту International Trade Centre (ITC) «Східне партнерство: Готовність до торгівлі – Ініціатива ЄС для бізнесу» за шикарний український стенд, а також асоціації «Ягідництво України» – за спільну з ITC організаційну підтримку, проведення В2В зустрічей. Цього року ми вчетверте взяли участь у BIOFACH. Перші два роки ми приїжджали як відвідувачі, щоб подивитися, зібрати каталоги, візитки.

Для початку ми їздили на BIOFACH з усім, що вирощували, – від овочів і зерна до ягід, надалі у нас щороку змінювалися пріоритети і напрямки розвитку відповідно до попиту ринку, що дозволяє заробляти більше на тих же обсягах. Цього року ми пропонували великим торговельним компаніям продукцію для переробки, або готовий роздрібний продукт під приватну торгову марку, хотіли виконувати частину замовлень за їхніми умовами, технологіями та специфікаціями, проте європейські торгові компанії продовжують розглядати Україну як виробника свіжої та замороженої ягоди. Ось чому ми вирішили орієнтуватись на дрібний опт. Великим компаніям ми нецікаві, а ось мережам з декількох крамниць органічної продукції навіть дуже. Вони готові щорічно купувати 300-500 кг ягоди , і це та аудиторія, яку ми шукали і знайшли на BIOFACH.

Виробники кінцевого продукту – каш, мюслі, морозива, цукерок, шоколаду, тортів, бісквітів, – використовують сушену ягоду. Минулого року, коли ми привезли на виставку взірці сублімованої продукції, до такої ягоди потенційні покупці проявляли підвищений інтерес. В Україні мало підприємств, які професійно сублімують ягоду, і послуги їх коштують недешево. Зараз ми плануємо самі закуповувати обладнання для того, щоб здешевити цей процес і продавати свою переробку без посередників.

Я підходив до європейських компаній, які цікавили мене, спілкувався з їх представниками на різні теми, дізнавався корисну інформацію, яку в інтернеті не прочитаєш. Виявилося, що багато компаній виготовляють протеїнові добавки в капсулах з додаванням сублімованого порошку ягід. Це ринок збуту. Закуповувати такий продукт будуть великими партіями, так що можна в своєму господарстві вирощувати і продавати за сукупністю кілька видів товарів – трави, нішеві овочі,- – невеликими обсягами їх заберуть разом із сушеною ягодою.

Оскільки інтерес до наших зразків цілком виправдав очікування, наше наступне завдання – втілити задум у життя та пройти вдало весь цикл від збору врожаю, заморозки та сушки до успішного продажу продукції. Хочу зауважити, що, виходячи на ринок Європи, потрібно бути дуже обов’язковим – не можна ігнорувати дзвінки і листи потенційних покупців. Для європейців важливо, щоб партнер був завжди для них відкритий і завжди на зв’язку.

Європейці виявляють лояльність на третій рік регулярних відвідин виставки. Тепер ми зустрічаємося з компаніями, які нас вже згадують, впізнають, бачать, що ми продовжуємо набирати темпи і розвиваємося. Відразу після BIOFACH 2020 ми налагодили контакт з потенційними покупцями, що проявили цікавість до нашої продукції, і тепер мені відповідають на листи 10-15%, замість1-2%, як це було раніше. До українців у цілому, і до нас зокрема виявляють більшу цікавість.

Минулого року, коли ми були експонентами вперше, період підготовки до BIOFACH – з листопада по середину лютого – проходив набагато складніше. Цього року ми вже знали, що до чого. Єдиний мінус – європейські тренди часом не наздогнати, і потрапляючи на виставку, розумієш, що дещо потрібно було зробити інакше, щоб позиціонувати себе правильно. Цього року здавалося, що ми добре підготувалися, але потрібно постійно змінювати підхід до оформлення виставкових стендів. Мені запам’ятався досвід зарубіжних компаній – як вони презентують свої продукти, -особливо, компаній старої Європи: їхні скляні вітрини, що обертаються, з підсвічуванням, та посуд, що привертає увагу. Наступного разу нам потрібно витратити трохи більше грошей, але зробити все так само на високому рівні.

Ми будемо продовжувати співпрацю з ITC щодо виставок і втілювати отриманий досвід у життя.

Карантин не змінить усталених на виставці відносин, якщо системно нагадувати про себе та доступно інформувати партнерів про те, що відбувається всередині країни. Дивлячись новини, можна з упевненістю стверджувати, що ситуація з пандемією в нас у країні не така критична, як у більшості країн Європи. Будуть контракти, буде і попит. Ми не працюємо зі свіжим ринком, тому в мене в планах було стартувати з продажами з 1-го липня, але я відчуваю, що термін буде перенесений на вересень-жовтень.

У цілому наступні три роки плануємо збільшувати обсяги сублімованої ягоди, і з цим продуктом братимемо участь у BIOFACH 2021. Крім цього, будемо пропонувати заморозку.

Ми безмежно раді, що проект ITC «Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива ЄС для бізнесу» надає нам можливість відвідувати міжнародні виставки та готуватися до них під час тренінгових заходів. Дякуємо за все, що роблять для нас Проект та Асоціація «Ягідництво України», адже можливість особистого знайомства з потенційними партнерами під час виставки значно підвищує якість презентації нашої продукції та допомагає компанії залишатись упізнаваною серед європейських покупців, формувати свій бренд.

Під час BIOFACH 2020 компанія «Двiпа» взяла участь у роботі колективного українського стенду в рамках діяльності Проекту ITC «Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива ЄС для бізнесу», метою якого є підтримка підприємств малого і середнього бізнесу при виході на європейські ринки, входження в глобальні ланцюжки доданої вартості. Проект фінансується Європейським Союзом як частина ініціативи EU4Business.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів