fbpx
728 x 90

Завдяки допомозі Міжнародного торгівельного центру ми доповнювали свої знання протягом двох років – Наталія Пукшин, директор компанії Blue Berry

Наша компанія працює з 2013 року. Ми є виробником свіжої лохини, маємо плантацію 100 га, сертифіковані по стандартах Global Gap на Закарпатті. Наше друге підприємство знаходиться 120 км від Києва – плантація 30 га – наразі розширяємося.

З 2014 року ми як візитери відвідували Fruit Logistica, тому що це – найбільша виставка, орієнтована на свіжий ринок. Ми дивилися, як представлені на Fruit Logistica компанії та країни. Коли плантація вже увійшла в плодоношення, був отриманий міжнародний сертифікат, і ми навчили людей працювати за цим стандартом, коли ми вже мали експортні партії, було прийняте рішення взяти участь і представити і Україну, і компанію на Fruit Logistica. Тож, з минулого 2019 року ми працюємо на колективному українському стенді як учасники.

Цього року мені дуже сподобалось, тому що, маючи досвід, ми повністю змогли підготувати зустрічі, якісно підійти до виготовлення матеріалів, зустрітися з тими партнерами, з якими запланували, не лише щодо постачання ягоди. Зокрема, ми мали змогу зустрітися з нашими партнерами з постачання агроволокна. Я люблю такі зустрічі, адже вони роблять партнерські стосунки сталими та довгостроковими. У такий спосіб наша команда також здобуває досвід. З кожним роком ми вдосконалюємося.

Цього разу ми вперше з собою взяли нашого головного агронома, щоб він подивився, як країни себе представляють. Був з нами і директор з виробництва, який знає всю структуру нашого підприємства, і представники центрального офісу, який продажами займається. Наша мета полягала, по-перше, в тому, щоб представити Україну і, по-друге, – наше підприємство, яке зростає дуже швидко.

Наша стратегія розвитку передбачає частковий експорт продукції, тому під час Fruit Logistica ми напрацьовували відповідні контакти. Ця виставка завжди вражає – справжнє шоу. Я пам’ятаю, перші три роки у мене був просто шок. Я багато ходила по стендах, мала багато зустрічей, багато розмов. Із часом, коли ти розумієш, як ти хочеш, щоб була представлена твоя компанія, ти відчуваєш себе спокійно, вільно. Тому цього разу в нас все було дуже виважено. Підготовка зайняла дійсно багато часу. Я вважаю, що будь-яка зустріч має бути гарно побудована. Це стосується не тільки Fruit Logistica, а і будь-якої зустрічі, звісно, якщо ми прагнемо досягти життєвого успіху.

Завдяки цьогорічній Fruit Logistica ми напрацювали нові контакти, компанія здобула новий досвід, наші працівники, які вже не один рік з нами співпрацюють, змінили ставлення до своєї роботи. Це не означає, що вони були не вдосталь професіоналами, однак завдяки побаченому лінія їхнього професійного горизонту стала більш глибокою.

Завдяки спільній допомозі Проекту «Готовність до Торгівлі», який впроваджується International Trade Centre – ITC (Міжнародним Торгівельним Центром – МТЦ) та фінансується Європейським Союзом, та Асоціації «Ягідництво України» ми не лише доєдналися до роботи колективного українського стенду під час виставки, однак також отримували протягом двох років якісні семінари. Ми могли звернутися до організаторів з МТЦ з будь-яким запитанням, з будь-яким запитом щодо конкретного фахівця або лекції, і ми доповнювали таким чином свої знання.

Карантин – не простий час для кожного з нас, особливо, коли за плечима компанії сотні робочих місць, сотні родин. Ми маємо стійко сприймати будь-який виклик у цій ситуації та швидко реагувати, при цьому зберігаючи спокій. Аграрії не можуть зупинитися, й думки про подальшу участь у міжвиставках, з оновленим сприйняттям цінності особистого спілкування з партнерами компанії – нас підтримують.

Під час Fruit Logistica 2020 компанія Blue Berry взяла участь у роботі колективного українського стенду в рамках діяльності Проекту МТЦ «Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива ЄС для бізнесу» з метою підтримки підприємств малого і середнього бізнесу при виході на європейські ринки. Проект фінансується Європейським Союзом як частина ініціативи EU4Business.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів