fbpx
728 x 90

Світовий ринок часнику

Світовий ринок часнику

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку томатів

Ринок часнику практично порожній. Запаси дуже обмежені, а ті незначні поставки, що надходять, швидко розпродаються. У Південній Африці це призводить до дуже високих цін на внутрішньому ринку. Інші країни користуються ситуацією, зокрема Єгипет, який відмічає швидке зростання експорту. Скоро очікується новий врожай з Китаю та Іспанії. Часник гарно виглядає на полях, але питання чи буде достатньо робітників для збору врожаю.

Нідерланди: весь часник, який надходить, швидко розпродається

Через коронавірус зафіксовано несподівано високий попит на часник, і за словами голландського імпортера, це спричинило дефіцит, який може тривати кілька тижнів. Порушено усі ланки ланцюга постачання, а всі імпортери зазнали удару. Весь часник, який надходить, швидко розпродається. Незважаючи на те, що імпортер щотижня отримує нові поставки, всю продукція реалізовано передпродажем, і перші партії часнику, які будуть доступними для продажу, надійдуть не раніше середини травня.

В Іспанії дефіцит працівників і запасів майже не залишилося; коронавірус також впливає на врожай в Китаї. Перед збором нового врожаю в Іспанії та Китаї, існує побоювання чи є достатня кількість робітників для доробки та пакування часнику. Урожай на полях виглядає гарно, але це ще не гарантує стабільне постачання на ринок.

Німеччина: ринок характеризується дефіцитом

Через локдаун, тимчасово, було мало поставок з Китаю. Наявного в Іспанії обсягу також ледве вистачає, тому німецькі імпортери наполегливо шукають альтернативних постачальників. Існує дефіцит по всій країні. Оскільки незабаром надійде новий урожай з основних районів вирощування Іспанії, наявні запаси інтенсивно використовуються. Попит з боку роздрібної торгівлі постійно зростає протягом останніх чотирьох тижнів, але існує побоювання щодо того, як цей попит задовольнити у довгостроковій перспективі. «Замовлення збільшилися вдвічі, навіть утричі порівняно зі звичайною ситуацією. Часник, мабуть, досі сприймається як здоровий продукт, що зміцнює імунну систему. Ця ситуація на ринку впливає на ціни, які зростають в останні тижні».

Франція: через високий попит ринок майже порожній

Часник був одним із продуктів з найбільш швидко зростаючим попитом під час кризи. Французький ринок майже порожній і те саме стосується сусідньої Іспанії. Зважаючи на великий попит, не зрозуміло чи вистачить наявної продукції до нового врожаю в Іспанії. Цього року врожай повинен потрапити на ринок раніше, ніж зазвичай. На південному сході Франції свіжий часник вже доступний на ринку, але обсяги все ще невеликі. Перший висушений фіолетовий часник повинен потрапити на ринок близько середини липня, а потім — білий і рожевий. Проблем на полі в цьому сезоні немає.

Іспанія: виробників турбує дефіцит робочої сили

З січня ціна на іспанський часник зросла на 15%. Попит високий через дефіцит на світовому ринку. Збір нового врожаю розпочнеться на початку травня в Андалусії. Хоча повені тут не завдали шкоди, виробники пильно стежать за якістю. Площа в Іспанії залишається стабільною — 27 тис. га. Від кінця травня до кінця червня триватиме збір врожаю в головному виробничому регіоні країни — Кастилія-Ла-Манча (Castile-La Mancha).

Основне занепокоєння виробників — дефіцит збирачів на наступний сезон. Через коронавірус, кордони залишаються закритими, а робітники-мігранти не можуть приїхати до Іспанії. Збір урожаю часнику є дуже трудомістким. Іспанський уряд намагається покрити ці робочі місця тимчасово безробітними, але потрібен час, щоб навчити цих недосвідчених людей збирати часник. На думку представників сектору, найкращим рішенням є німецька модель із тимчасовими контрактами на роботу для трудових мігрантів, які працюють у аграрному та садівничому секторах.

Італія: вищим цінам радіють виробники часнику

Ціни на часник в Італії зростають, максимум до 30%. Але це лише відновлення, оскільки ціни були дуже низькими останні два роки, і виробники ледве покривали свої виробничі витрати. Керівник великого кооперативу з виробництва часнику на півночі Італії заявив, що вітчизняний продукт зараз користується великим попитом. Супермаркетам потрібен упакований і сертифікований часник, і перевагу віддають вітчизняному продукту, а не закордонному. Зростання цін в останні місяці не має нічого спільного з ефектом коронавірусу.

Трейдер з півночі Італії каже, що Єгипет, який завжди був відносно менш привабливим для імпорту, тепер став цікавим, із значно вищими цінами, ніж у попередні роки. «Ми почнемо продавати єгипетський часник на вихідних. Італія розпочне новий урожай наприкінці червня, тому потрібно чекати ще два місяці. Площа насаджень порівнянна з минулорічною, проте виробників турбує відсутність збирачів». Ринок органічної продукції стабільніший. «Виробництво там зарезервоване для спеціалізованих клієнтів, і ціна також значно зросла».

У центральній Італії великий виробник збільшив посівні площі з 40 до 55 га, оскільки попит зростає. Наразі у нього немає доступної продукції. Ціни були задовільними.

Єгипет: користується дефіцитом на ринку

Обсяги часнику, доступні в цьому сезоні, порівнянні з минулорічними. Сезон свіжого часнику щойно закінчився, і перехід на сушений часник вже зроблено. На сьогодні попит високий, що дає Єгипту можливості виходу на нові ринки. Наприклад, експорт до Бразилії (цей ринок відкрився для Єгипту минулого року) знову зріс. Попит на єгипетський часник також зріс у Канаді, США та Південній Африці.

Південна Африка: дуже високі ціни на часник

Нині часник в Південну Африку надходить з Іспанії та Китаю. За повідомленнями, в логістиці відбувалися певні перебої, і пропозиція на ринку постійно низька. Ціна є дуже високою і становить майже 4,5 євро за кг (91 ZAR), що на 233% вище, ніж в аналогічний період минулого року. Це пов’язано не лише з ринковою ситуацією, а й з обмінним курсом та слабкою валютою. Більше 60% часнику імпортується. Місцеві виробники садили часник, проте, низка фермерів припинили роботу, оскільки не змогли конкурувати з імпортом. Деякі продавці віддають перевагу сезонному місцевому продукту.

Перу: вирощує переважно кольорові сорти

Часник вирощують переважно на півдні Перу і призначений він для Мексики, Бразилії, США та Австралії. Кампанія триває з вересня по січень, дещо менші обсяги наявні з липня. Попереднього сезону обсяги були меншими, ніж зазвичай. Більше експорту пішло до США, завдяки високим імпортним тарифам на китайський часник, а згодом і через дефіцит продукту. Однак США, в основному, вимагають білого часнику, тоді як Перу вирощує переважно кольорові сорти.

Чилі: експорт до Бразилії виріс

Збір урожаю розпочався в листопаді, з максимумом у січні–березні. Основним сортом є китайський фіолетовий часник, а найбільші експортні напрямки — Мексика та Бразилія. Ціни кращі, ніж торік. Тоді ціни були поганими через конкуренцію з боку Китаю. Бразилія купує більше чилійського часнику, оскільки антидемпінгові заходи зробили китайський часник дорожчим.

Мексика: майже не залишилося запасів через підвищений попит

Сезон часнику у Мексиці триває з березня по кінець липня. Багато хто вирощує китайський фіолетовий часник і білий часник. Нині попит є вищим, ніж зазвичай, через дефіцит імпорту з Китаю. Через цей ажіотаж майже немає запасів, і доведеться чекати наступного піку врожаю в кінці травня.

Китай: падіння цін очікується в найближчі тижні

Ринок часнику цьогоріч дуже непередбачуваний. Є ще багато запасів, і новий урожай також надійде у травні з більшими обсягами, ніж минулого року. Зазвичай ціна падає у цей період, але нині залишається високою протягом останніх кількох тижнів. Після Китайського Нового року був великий попит на часник, але його не вдалося одразу задовольнити через дефіцит персоналу та логістичні проблеми. Таким чином, ціна залишалася високою, незважаючи на великі запаси.

Проблеми в Китаї було швидко вирішено, і всі компанії змогли знову виробляти та експортувати; однак через подальше поширення коронавірусу по всьому світу, країни-імпортери зараз відчувають проблеми з логістикою, а це іноді спричинює затримки. Китайські компанії зараз дуже обережні та заключають чіткі домовленості перед експортом. Очікується, що ціна впаде найближчими тижнями, але залишається незрозумілим коли саме. Ціна однак знизиться, тому що, коли новий часник потрапить на ринок, старий врожай автоматично втратить частину своєї вартості і ціна на нього впаде.

Північна Америка: високі ціни через спустошені запаси

Запаси часнику обмежені на ринку Північної Америки. Припинення імпорту з Китаю, на який припадає 80% світової торгівлі часником, вплинуло на ринок Канади та США. Через втрату цього каналу, імпортери зосередилися на Аргентині та Іспанії, а також на близьких ринках Каліфорнії та Мексики. Запаси незабаром скінчилися, через різке зростання попиту, тому зараз потрібно дочекатися нового врожаю з Іспанії, Мексики та Китаю, який надійде в травні. Окремі партії наразі надходять з Каліфорнії, де зараз продаються менші розміри. На континенті ціни в деяких випадках навіть потроїлися. Очікується, що ціни прийдуть в норму у червні. Урожай часнику в Каліфорнії тепер повністю йде у роздрібну торгівлю, враховуючи, що громадське харчування закрите з самого початку обмежувальних заходів. Попит цього сектору починає відновлюватися і вже становить 15–20% від норми.

Австралія: імпорт збільшився на 7%

Країна є лише невеликим гравцем на світовому ринку часнику. У 2019 році виробництво склало 2812 тонн, а імпорт 13060 тонн, з яких майже 10 тис. т надійшло з Китаю. Імпорт збільшився на 7%. Основними сортами австралійського виробництва є Turban (60%), Artichoke (20%), Subtropica (15%), Creole (3%) та фіолетовий часник (2%).

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів