fbpx
728 x 90

Ми вдячні Міжнародному Торговельному Центру за організацію колективного стенду – Тарас Баштанник, директор, ТМ U-BERRY

Ми вдячні Міжнародному Торговельному Центру за організацію колективного стенду – Тарас Баштанник, директор, ТМ U-BERRY

Наше підприємство створене у 2012 році. Має 90 га ягідних насаджень. Основні культури – малина, лохина та суниця садова

Лохину продаємо у свіжому вигляді. Малину та суницю садову – експортуємо у замороженому. Хочемо також 30-40 % валового збору лохини експортувати в Європу.

Крім сертифікату GLOBAL G.A.P., маємо також потрібне для цього холодильне обладнання. Як учасники зі стендом в рамках Проекту International Trade Centre «Готовність до торгівлі», що фінансується Європейським Союзом, ми побували на Fruit Logistica вперше цього року. До цього їздили закордон із торгівельними місіями в Сінгапур, Малайзію та Емірати. На Fruit Logistica як відвідувачі їздимо з 2012 року.

Цього року український стенд був розташований настільки вдало, що нам не вистачило підготовлених роздаткових матеріалів для всіх бажаючих. Тим не менш, мені здається, що ми, організатори, та інші учасники все зробили правильно, і є сенс на майбутнє теж брати участь у роботі колективних стендів. Це ефективніше ніж просто ходити по виставці. Ясно, що в лютому свіжої лохини в нас нема, але на стенді потрібні зразки продукції. Якщо така концепція буде взята за основу, я не заперечую, хоча для мене це не принципово. Буклети, візитки, банери – наша стандартна презентація.

Участь у Fruit Logistica – це промоушн України в цілому. І підприємства, і галузі. Тож ми найбільше вдячні International Trade Centre (МТЦ) за організацію колективного стенду. Самостійно це зробити важко, не кажучи вже про кошти, навіть організувати та адмініструвати. З огляду на отримане під час виставки розуміння європейського ринку, досвід кооперації взагалі вартий уваги в наших реаліях. Адже наразі, навіть якщо всі учасники об’єднають свої об’єми на 2020 рік, крупному закордонному байєру цього вистачить на 2-3 тижні роботи.

Ми мали на меті розширити потенційну клієнтську базу, провести зустрічі. Я їх проводив і так, поза стендом, але стенд став новим інструментом встановлення нових контактів. Ми зустріли серйозних потенційних клієнтів. Fruit Logistica – це завжди хороша та масштабна виставка. Результати нашої презентації, щоправда, стануть зрозумілі перед сезоном. Так чи інакше, краще бути на стенді, ніж не бути. Кількість контактів цього року була чималою. Великі європейські компанії почали виявляти зацікавленість до українського виробника. Подивимося, чи переросте все це в якісні бізнес зв’язки, адже зараз дуже важко говорити про якісь прогнози. Водночас у ситуації, що склалася, ми будемо мати експортні переваги, якщо карантин затягнеться до літа. Українці, які раніше працювали на плантаціях у країнах Європи, наразі повернулися додому. Якщо сезон збору ягоди в Європі опиниться під загрозою через брак людських ресурсів, в Україні в нас такого браку відчуватись, відповідно, не буде. Інше питання, чи дозволить карантин людям взагалі вийти в поле. Рівень споживання нашої продукції на внутрішньому ринку може також зрости, адже людей у країні побільшало. На цей тренд впливатиме купівельна спроможність та різні поведінкові аспекти. Ягода швидко псується та її не можна набрати про запас, і покупці – українці чи європейці – це враховуватимуть під час закупівлі. Наразі ми продовжуємо вести переговори з клієнтами з Європи, включно із тими, з ким ми познайомилися на виставці та спостерігати за розвитком ситуації в світі.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів