fbpx
728 x 90

«АгроВесна 2020»: справжня аграрна ейфорія!

«АгроВесна 2020»: справжня аграрна ейфорія!

Аграрії з усіх куточків України зібралися у Києві напередодні початку весняно-польових робіт

З надзвичайним успіхом 18-20 лютого 2020 року у Міжнародному Виставковому Центрі пройшла найбільша весняна міжнародна виставкова подія України «АгроВесна 2020», що об’єднує три міжнародних виставкових проекти: «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика». Топ-подія залишила слід у серцях кожного відвідувача, зарядила неймовірним драйвом, емоціями, надихнула на нові досягнення, дала поштовх амбітним планам.

«АгроВесна» підняла з зимового сну більше вісімнадцяти тисяч аграріїв і змусила їх змінюватись, трансформуватись та інтегрувати інноваційні рішення в свій агробізнес. Та й взагалі бути драйверами прогресу аграрного ринку України. «АгроВесна 2020» — майданчик, який зібрав ключових представників агробізнесу як України, так і світу. І саме для них компанії-учасниці представили ексклюзивні зразки техніки, обладнання та  новітні технологічні рішення. Кожна компанія готувалася досить відповідально. Підходила з неймовірною творчою наснагою, креативністю та натхненням. Оформлення стенду, позитивне та щире відношення співробітників компаній до відвідувачів транслювало відношення аграріїв до події. Це була справжня аграрна ейфорія.

Особливістю цього року став 10-річний ювілей виставок «Зернові технології», Agro Animal Show, «Фрукти. Овочі. Логістика» а це означало — масштабніше, якісніше і цікавіше!

АгроВесна 2020 це:

–  27 200 кв.м виставкової площі
–  понад 500 провідних компаній, з них 155 іноземних з 21 країни
–  6 національних експозицій (Австрія, Велика Британія, Данія, Нідерланди, Німеччина, Франція) та колективна експозиція Туреччини
–  більше 30 бізнес-заходів
–  18 646 професійних відвідувачів (з 38 країн)
–  21 022 відвідувань

У день відкриття виставок 18 лютого особливою яскравою подією стало проведення урочистого гала-вечора, де відзначили ювілейними нагородами компаній-учасниць, що протягом 10 років постійно брали участь у вищезазначених виставкових проектах, а партнерів за підтримку та плідну співпрацю. Тріумфаторів вечора привітали відомі зірки українського шоу-бізнесу: півфіналіст «Нацвідбору» Євробачення-2020 року, співак Gio, відома співачка Наталя Валевська, український R’n’B дует «Тамерлан і Альона», фіналістка шоу «Голос країни», Віце Міс Україна Всесвіт Яна Брилицька та шоу-балет FaceFactory.

Що цікавого представила бізнес-програма «АгроВесни 2020»?

Вдруге в рамках виставки «Зернові технології» пройшов дводенний Зерновий індустріальний форум. Борошно. Переробка, де були розглянуті найактуальніші питання розвитку елеваторного господарства та борошномельної промисловості. Форум проводився спільно з Українською аграрною конфедерацією за підтримки Української зернової асоціації, Асоціації борошномелів України та Асоціації елеваторів України.  Перший день роботи форуму був присячений темі «Елеваторне господарство. Стратегія 2030. Відкриті дані — як драйвер ефективного розвитку», яка розпалила палку дискусію та послужила приводом для міркувань.

Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації підкреслив, що Україна зараз друга у світовому рейтингу експортерів зерна. Щоб й надалі утримувати позицію лідера, потрібно забезпечити спрощений доступ до отримання коректної інформації щодо місця вирощування, обсягів вирощування та виробника.

Валерій Яковенко, засновник DroneUA наголосив, що гарантувати конфіденційність ніхто сьогодні не може. В обмін на користування безкоштовними платформами, завантажуються свої особисті дані. І краще подумати про подальшу монетизацію такого обміну.

Андрій Забловський розповів про ITрішення для агросектору, зокрема про відкриття даних щодо логістики зернових та олійних культур. Він підкреслив, що у будь-якому разі все буде open, все буде digital.

Юрій Петрук зазначив, що в сучасному світі можливості розширюються та з’являється все більше і більше напрямків для імплементації open-data як в бізнесі, так і в повсякденному житті.

«Сьогодні можна знайти будь-які данні та придбати будь-яку інформацію. Держава має їх контролювати, щоб не виникало проблем», — таку думку висловив Андрій Воронцов. Він наголосив, що саме держава має зробити ці процеси прозорими та зрозумілими.

«Як створити прибуткову модель ринку борошна в Україні?» розглядали в другий день роботи Зернового індустріального форуму.

Під час форуму Родіон Рибчинський, керівник ГО “Борошномелів України” та керівник служби бізнес-проектів консалтингової компанії АПК-Інформ надав коментар: «Захід потрібний, це зрозуміло, тому що потрібна якась площадка для знайомства. Всі наші українські підприємства мають можливість поїхати на десяток виставок за кордон, щоб подивитися сучасне обладнання, сучасні технології. Та коли з’явилася площадка “Зернові технології” від цього виграли всі, учасники, експоненти та відвідувачі. Це площадка для зустрічі. Дуже комфортне місце».

Поряд із форумною частиною, відвідувачі мали змогу ознайомитися із експозицією обладнанням для борошномельних та круп’яних комплексів, яка була представлена вперше та нараховувала понад 15 спеціалізованих компаній.

Вперше в рамках виставки Agro Animal Show з надзвичайним успіхом відбувся флагманський триденний бізнес-форум Agro Animal IT Forum, де учасникам було презентовано найновіші рішення в галузі годівлі та діджитал-розробок в управлінні фермами від провідних українських та міжнародних експертів. Програма бізнес-форуму відзначилась виступами відомих експертів на актуальні тематики. В рамках заходу експерти з Нідерландів, Ірландії, Данії, Великої Британії розповіли про сучасні тренди в годівлі ВРХ та свиней.

Під час форуму про важливість застосування сертифікованої продукції у тваринництві розповів Олександр Смирнов, керівник сертифікаційного напрямку MNC group. Дізналися, які є заходи утримання поросят для їх гарного емоційного стану та здоров’я у доповіді “Добробут поросят на дорощуванні” від доктора сільськогосподарських наук, Анни Лихач. Також про те як отримати максимальний економічний ефект від вирощування свиней розповів Володимир Шило, міжнародний експерт зі свинарства із компанії Swinco, Нідерланди з темою «Мультифазова годівля поросят».

Ірина Паламар, голова асоціації тваринників України зазначила, що на Agro Animal IT Forum було показано та презентовано все найкраще, що ми маємо та отримали за багато років плідної праці. «Тут представлено самі “вершки”, які збивалися роками».

Пітер ван Доорен, засновник консалтингової компанії  Nutrivice Consultancy B.V. (Нідерланди), незалежний консультант по ВРХ також прокоментував захід.

«Завдяки форуму та виставці, я зрозумів, що багато людей цікавляться питаннями тваринництва глибше, наша компанія отримала багато корисних контактів. 70% людей, що були присутні на форумі, займаються саме виробництвом молока та м’яса, тваринництвом».

Пітер Ян Маас, один з власників Swinco BV і Farm Nutrition Consult. Farm Nutrition Consult зазначив: «Особисто мені виставка сподобалась. Її відвідало багато зацікавлених людей. Приємно вразила велика  кількість іноземних компаній. Україна плідно співпрацює з зарубіжними компаніями».

Також в рамках Agro Animal Show відбулась Міжнародна конференція «Ефективне птахівництво», присвячена безпечності продукції птахівництва та технічному оснащенню пташників. У рамках заходу пролунали цікаві та корисні доповіді як українських, так і міжнародних експертів.

Одним із перших виступив перший заступник генерального директора «Техна» Ворона Євгеній Анатолійович та розповів про інноваційні рішення безкліткового утримання та вирощування птиці. Дуже захопливою була презентація комерційного директора компанії Dostofarm (Німеччина), Олександра Слюсара. Він ґрунтовно розповів про ефективне виробництво бройлера та курячого яйця OREGANIC. Серед виступаючих слід відмітити також виступи Federico Vidali — директора компанії SIME-TEK (Італія), Michele Prearo — директора з продажів в країнах СНД компанії FACCO (Італія), Carlos de Magalhaes — представника компанії Unifortes (Голландія) та Віллема Деккерса — ветеринарного лікаря відділу птахівництва та наукового співробітника Royal GD (Голландія) та інших.

Вперше пройшов «Агрохімічний квартал», який включав 3 тематичні напрями: День добрив — 18 лютого; День насіння та засобів захисту рослин — 19 лютого; День біотехнологій — 20 лютого. В рамках форуму експерти агрохімічного ринку розповіли про революційні рішення на ринку комплексних добрив. Захід відвідали фермери, виробники, дистриб’ютори мінеральних добрив. Провідні спеціалісти розповіли про синергію мікробіологічних рішень, про сучасний стан якості пестицидів та агрохімікатів в Україні, про генетику українського насіння: переваги та недоліки та зокрема про те як захистити врожаї 2020. Одним із найактуальніших питань було чи є альтернативи гліфосату та чи варто боятися ГМО насіння. Всі дні в рамках «Агрохімічного кварталу» працював консультаційний центр, де кожен аграрій міг отримати відповіді на всі питання щодо застосування агрохімії в своїй виробничій діяльності.

Дмитро Гордейчук, засновник «Інфоїндустрія» надав коментар щодо заходу: «Хочу подякувати організаторам виставки «АгроВесна 2020». Ми є співорганізаторами якраз по «Агрохімічному кварталу». Це перша така подія для нас. І ми бачимо в ній можливість для подальшого розвитку. Тут працюють і консультанти, які допоможуть нашим фермерам. Тут працюють сервісні компанії для фермерів та сільськогосподарського виробника. Тут можна знайти партнерів».

19 лютого в рамках «АгроВесна 2020» пройшов вже традиційний топ-захід — День Франції в Україні. Цьогоріч експерти сфокусувалися навколо дуже цікавої теми «Агробізнес у нових реаліях», де розглядалися найактуальніші питання сільського господарства: врожайність і прибутковість господарств в умовах кліматичних змін, технічні та економічні інструменти підвищення ефективності виробництва. В рамках заходу радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Лоран Деньє розповів про управління агрокомпаніями у нових реаліях. Він особливо наголосив на тому, що кліматичні зміни змушують змінити процес виробництва і вносити корективи швидше, ніж це було декілька років тому.

«Щодо викликів, які стоять перед сільським господарством України це впровадження інноваційних технологій для скорочення витрат на виробництво і збільшення прибутку. У тому числі необхідно збільшувати виробництво біомаси, і відповідно наростити використання біогазу, біоетанолу на своєму виробництві. У нових реаліях українським виробникам також необхідно використовувати переробку сировини на місцевому рівні, щоб збільшити додану вартість продукту», сказав Лоран Деньє.

Магалі Вюйом, директор Бізнес Франс в Україні зазначила: «Кожен рік ми співпрацюємо з організаторами по проведенню французького павільйону. Цього року 22 французькі компанії беруть участь у виставці і всі вони дуже задоволені організацією. Багато людей відвідало нашу експозицію, ми залучили багато потенційних партнерів».

Також 19 лютого в рамках «АгроВесна 2020» традиційно відбувся День Німеччини. Цього року в рамках заходу експерти розповіли про пропозиції німецьких партнерів щодо розвитку аграрного сектору в Україні та про актуальні агрополітичні виклики тваринництва в Німеччині. У залі був аншлаг. Переконані, що цінний німецький досвід стане в нагоді українським аграріям.

Ганс-Йоахім Фухтель, Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина зауважив: «Я перший раз на виставці в Україні. Хотілося б відмітити, що тут пульсує життя, думаю, виставка має великі перспективи. Німеччина представлена власною експозицією з 36 компаній. Відгуки про «АгроВесну» дуже гарні. Плануємо активну співпрацю з Україною й надалі».

За підтримки комерційного відділу Посольства Великої Британії відбувся 6-й Британсько-український форум «Ефективна молочна ферма». Серед спікерів були як британські, так і українські статусні експерти в молочній галузі: генеральний директор з експорту Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії Джон Мейон, спеціаліст з тваринництва Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії Сем Хост, засновник та виконавчий директор у MakeWay Global, Кола Олутімехін, експерт з ефективного управління тваринництвом, Михайло Травецький та інші.

В рамках форуму зазначені експерти розповіли про приклади успішного досвіду Великої Британії в молочному тваринництві, сімейні молочні ферми в Україні, доїльне обладнання та інноваційні технології доїння від milkrite InterPuls, ефективність молочної переробки у Великій Британії та переваги Lean методології, а також про впровадження британського досвіду на українських фермах.

Генеральний директор з експорту Департаменту міжнародної торгівлі Посольства Великобританії в Україні Джон Мейон зазначив: «Великобританія займає 10 місце в світі та 3 місце в Європі щодо постачання молочних продуктів».

Сем Хост, фахівець з тваринництва, Департаменту міжнародної торгівлі зазначив, що у Великобританії, як і в інших країнах, скорочується кількість фермерів і поголів’я корів, проте, виробництво молока зростає. Тобто збільшується продуктивність виробництва молока. Крім того, на високому рівні залишається прибутковість молочного бізнесу в країні.

Михайло Корилкевич, ініціатор проекту в UkrMilkinvest Group презентував в рамках «АгроВесна 2020» проект «Сімейні молочні ферми в Україні».

Як завжди з аншлагом пройшов 8-й День молодого спеціаліста: В СТИЛІ «АГРОКЕБЕТИ». Понад 300 мотивованих та надзвичайно талановитих студентів відвідало захід. Про особливості новітньої магістерської програми розповіли програмний координатор проекту «Агрокебети» Олена Ковтун, проривна студентка-агроном з НУБІП Анастасія Кирильчук та СEO SmartFarming Артем Беленков.

Олена Ковтун, програмний координатор проекту «Агрокебети» поділилася своїм враженням:

«Ми 10 років плідно співпрацюємо з організаторами виставки. Виставка є тією платформою, де можна побачити якісь новації, домовитись про майбутню кооперацію. Думаю, що наступна наша зустріч буде ще більш успішною та грандіозною».

В рамках міжнародної виставки «Фрукти. Овочі. Логістика» асоціація «Укрсадпром» провела загальні збори членів Асоціації. В рамках форуму була здійснена доповідь новообраним головою Асоціації — Матвійцем Олександром Григоровичем. Темою доповіді були: пріоритетні напрямки діяльності Асоціації, порядок використання коштів за програмою державної підтримки садівництва та прийнято звернення до органів виконавчої влади щодо державної підтримки галузі у 2020 році. Також в рамках виставки відбувся форум «Садівництво в контексті розвитку сільських територій». Захід зібрав більше ста промислових садоводів з усіх регіонів України.

Особливу увагу відвідувачів виставки привернули компанії-експоненти, що представили вкрай актуальні напрямки виробництва: Переробка та промисловий холод, Тара та пакування, Іригація та крапельне зрошення. Виставку відвідали керівники великих плодоовочевих господарств зокрема: директор ООО «Владам-Юг», Адам Мельник, CEO «Мелітопольська черешня», Антон Лук’янов, директор ФГ «StarBerries», Олег Воробйов та інші.

Юрій Громик, СЕО «Барський сад» вперше брав участь у виставці «Фрукти. Овочі. Логістика» і не приховував свого захоплення: «Ми реально задоволені, багато цільових клієнтів. Нам все сподобалось. Організація супер. Будем 100% співпрацювати й на наступний рік».

Підсумовуючи, варто констатувати, що «АгроВесна 2020» розпочалася з високого старту! Бажаємо всім відвідувачам та учасникам, щоб новий аграрний сезон відзначився новими звершеннями, досягненнями та приголомшливими успіхами! А також запрошуємо на міжнародну виставку сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2020», яка буде проходити 4 дні з 26 по 29 жовтня в МВЦ.

До скорих зустрічей!

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів