fbpx
728 x 90

Світовий ринок цибулі

Світовий ринок цибулі

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку цибулі

Січень — традиційно тихий місяць на ринку цибулі. Голландські торговці цибулею зараз перебувають у перехідному періоді між експортними сезонами, до того ж Сенегал закрив свій ринок для імпортної цибулі, щоб захистити власний урожай. Цього року помітно більше іспанської цибулі було відправлено до Західної Африки, де зазвичай домінує голландська цибуля. В Індії спостерігається повільне відновлення, відколи два регіони розпочали новий урожай. У Китаї ринок тихий через Китайський Новий рік. Запаси у США трохи нижче середнього рівня, і є деякі проблеми з якістю під час зберігання. У лютому в Мексиці, Новій Зеландії та Єгипті з’явиться новий урожай жовтої цибулі. Південна Африка присутня на ринку вже 2-3 тижні, експорт іде в основному на інші африканські країни та до Європи.

Нідерланди: тихий ринок після гарної першої половини сезону

Після експорту понад 724 тис. тонн цибулі, ситуація на ринку тепер тихіша, що насправді є річною тенденцією. Майже 60% запасів було експортовано у першій половині сезону. Голландська цибуля особливо виграла від ситуації на індійському ринку та його експортних напрямках. Більше продукції також пішло до Західної Африки, але 15 січня Сенегал закрив кордон для імпортну цибулі, щоб захистити власне виробництво. В результаті попит швидко впав, і ціни опинилися під тиском. У грудні ціна все ще становила 17 центів за кілограм, максимум — 21 цент. У січні ціна знизилася до 15 центів за кілограм, максимум — 18 центів у випадку зі звичайною жовтою цибулею. Торговці сподіваються, що попит знову підніметься в найближчі тижні з експортом до Східної Європи, Південної Америки та Далекого Сходу.

Бельгія: невизначеність цін

Після періоду великого експорту спокій повернувся на бельгійський ринок цибулі. Великі обсяги цибулі було перевезено до Африки, але оскільки кілька країн вже закрили свої кордони для імпорту цибулі, бельгійські торговці цибулею почуваються досить тихо. Це тримає ціни під тиском. Достовірно невідомо, чи піднімуться ціни в найближчі тижні.

Німеччина: задовільний розвиток другої половини сезону

Німеччина мала два абсолютно різні сезони. Спочатку було дуже обмежене виробництво, дефіцит у всій Європі, але поточний сезон розвивається задовільно. Експорт йде добре, і майже всі провідні торговці цибулею є на ринку. Німеччина також використовує успішний сезон в Нідерландах.

Основні виклики в секторі — це суворі вказівки щодо захисту сільськогосподарських культур, а також зміни клімату та зростаюча нестача робітників. Нині в німецький сектор вкладаються великі інвестиції, включаючи створення нових плантації, зрошувальну інфраструктуру та сховища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні висновки форуму «Цибуля 2020»

Німецький ринок цибулі демонструє ряд цікавих тенденцій. Перш за все, зростає попит на червону цибулю, яка наразі в основному імпортується з Нідерландів. Дисконтер Алді нещодавно вирішив запропонувати лише органічну червону цибулю. Основним закордонним постачальником все ще є Нова Зеландія.

Франція: більший попит на французьку цибулю на внутрішньому ринку

Цьогорічний урожай цибулі був досить хорошим, як за якістю, так і за обсягом. Деякі торговці хочуть мати можливість пропонувати своїм клієнтам французьку цибулю круглорічно; насправді попит на неї зростає на внутрішньому ринку. Ціни становлять близько 15 € / 100 кг; однак вони не є стабільними, оскільки запаси у інших країн Європи все ще можуть мати вплив на ринок.

Австрія: попит на велику жовту і червону цибулю

У Австрії існує стабільний ринок цибулі. На жовту цибулю стандартного розміру (миту та сортовану) ціна коливається від 23 до 28 євро за 100 кг. Рівень цін значно менший для партій нижчої якості та менших розмірів. Велика жовта і червона цибуля нині є дефіцитною і дуже затребуваною на австрійському ринку.

Іспанія: незвично високий попит на цибулю в грудні та січні

Попит на цибулю падає після деяких незвично гарних ринкових умов у грудні та січні. В Іспанії більший обсяг цибулі, ніж у минулому сезоні. Ціни, у перехідний між літом та осінню період, були досить низькими, особливо для більших розмірів, які були не такими затребуваними. Це змінилося перед Різдвом, коли був дуже високий попит з боку Нідерландів, Франції, Італії та Східної Європи. Більше цибулі також пішло до Західної Африки — ринку, на якому зазвичай домінують Нідерланди. Також в цьому сезоні була чітка різниця в ціні між стандартною та високоякісною цибулею.

Однак цього тижня попит надзвичайно впав. «Це те, що зазвичай відбувається в цей час року», — сказав представник сектору. — «Західна Африка припинила імпорт, тому що власне виробництво скоро потрапить на полиці. Досі незрозуміло, як все піде з цибулею на зберіганні. Це здебільшого залежатиме від її якості, але враховуючи погоду, у цьому плані не повинно виникнути проблем».

Італія: скорочення запасів породжує більший попит

Продаж цибулі в Італії йде добре, із задовільними цінами та зменшенням запасів. Ситуацію на ринку описала компанія, що спеціалізується на переробці та продажу цибулі на півночі Італії. Наприкінці січня 2020 року, ціна на жовту цибулю становила від 30 до 37 центів за кілограм. При цьому біла цибуля коштує 50 центів за кілограм, а червона — 45 центів. Запасів стає все менше, і ніхто поки не знає, як буде вести себе ринок, що призводить до зростання попиту на продукцію. На оптовому ринку ми знаходимо італійську та голландську цибулю за ціною від 43 до 95 центів за кілограм, залежно від сорту, розміру, форми упаковки та походження. Італійську рожеву цибулю можна продати за ціною до 1,4 євро / кг, а французьку шалот — до 1,7 € / 500 г.

Єгипет: експорт збільшується через ситуацію на індійському ринку

В Єгипті кінець сезону червоної цибулі вже не за горами, і країна переходить на урожай жовтої цибулі в лютому. Єгипет отримав вигоду від ситуації в Індії, і торговець навіть повідомив, що їм вдалося експортувати 75% своєї цибулі на цей ринок. Єгиптяни також вживають заходів для експорту цибулі на європейський ринок.

Індія: повільне відновлення на ринку

Ситуація в Індії, здається, стає дещо тихішою тепер, коли два індійські регіони незабаром дадуть новий урожай. Це зменшує імпорт цибулі, особливо червоної. За першими прогнозами на 2020 рік, вирощування цибулі збільшиться на 7%.

Китай: невеликий рух на ринку через Китайський Новий Рік

Ціни на цибулю трохи піднялися в жовтні, але з тих пір вони залишаються стабільними. Цього сезону експорт пішов інакше порівняно з минулим роком, коли багато продукції було поставлено до Європи. Цьогоріч усе не так, адже на зберіганні є достатньо голландської цибулі, і китайським компаніям складно конкурувати з ними. Голландська цибуля лише трохи дешевша, ніж китайська. Тим не менш, експорт на Близький Схід та інші азіатські країни йшов добре.

Наразі на ринку тихо, що пов’язано з новорічними святами. Більшість компаній закриваються протягом свят. Крім того, він тихіший, ніж зазвичай, також і враховуючи нинішню ситуацію з коронавірусом.

США: скорочення пропозиції

Запаси цибулі на Північному заході впали трохи нижче середнього показника, зафіксованого за той же період минулого року. Урожай був меншим у цьому сезоні, через холодну погоду та кількість опадів. Влітку було прохолодно, і це спричинило проблеми з якістю. Особливо це стосується жовтої цибулі, меншою мірою білої, яку було зібрано раніше. Отже, пропозиція цибулі скоротилася.

Попит в США відстає, що є нормальним для січня, а ціни на ринку сприймаються як хороші, і коливаються для жовтої цибулі у Вашингтоні та Айдахо від 7 до 10 доларів, залежно від розміру. Ціна білої цибулі становить у Вашингтоні від 12 до 14 доларів і в Айдахо — 14–16 доларів, тоді як червона цибуля коштує від 5 до 6 доларів у Вашингтоні і трохи більше в Айдахо. Перший урожай цибулі в Техасі починається в березні і продовжується до середини травня. Перспективи хороші, і сезон може початися раніше через теплу погоду.

Південна Африка: урожай в Коу Боккевельд піде на експорт

Південноафриканський сезон триває вже 2-3 тижні в Коу Боккевельд (Koue Bokkeveld), на Західному мисі. Експорт до решти країн Африки залишається стабільним, тоді як експорт до Європи буде нижчим від незвично високих минулорічних обсягів. Дощ два тижні тому, який спричинив труднощі для виноградарів в регіоні долини річки Хекс (Hex River Valley), не вплинув на виробників цибулі в Коу Боккевельд. Це єдиний регіон, де жовту цибулю можна вирощувати на експорт. Внутрішні ціни на 8% нижчі, ніж минулого тижня, і наразі становлять — 0,22 € / кг (4,23 ZAR). Аналітики вбачають великий попит і прогнозують, що ціни залишаться на цьому рівні або навіть знову зростуть.

Мексика: новий урожай в лютому

Мексиканська цибуля потрапила на ринок у лютому. Хоча більша частина продукції призначена для внутрішнього ринку, деяка частина експортується до США. Минулого року умови на ринку цибулі були кращими в Мексиці, ніж у США, а це означало, що цибуля, призначена для експорту, продавалася для внутрішнього ринку.

Австралія: зростання експорту цибулі в Індонезію та Європу

Вартість австралійської цибулі зросла на 3,8%, а проданий обсяг залишився майже без змін, зрісши на 1,7%. Попередньо упакована цибуля зіграла головну роль у продажах цибулі минулого року. На ринку також є фасовані мікси цибулі, що містять кілька сортів. Тасманійська цибуля, за останні місяці 2019 року, згенерувала 18,5 млн. австралійських доларів (11,3 млн. євро), тим самим подвоївши показник попереднього року. Крім того, експорт на відносно новий ринок Індонезії збільшився в чотири рази, а в Європу — вдвічі.

Нова Зеландія: наближається новий врожай

Сезон у Новій Зеландії скоро стартує. Згідно з повідомленнями, перспективи хороші, якщо мова йде про якість цибулі, незважаючи на меншу кількість опадів на початку літа.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів