fbpx
728 x 90

Світовий ринок винограду

Світовий ринок винограду

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку столового винограду

У південній півкулі виробництво винограду йде на повних обертах. Ціни на оптовому ринку гарні, оскільки обсяги продукції менші. Підходить до завершення сезон у Намібії, а Південна Африка має менші обсяги, ніж минулого року. Крім того, більша частина їх продукції йде на інші експортні ринки, а все менше у Європу. Зростання експорту відбувається у Перу та Чилі, багато їхнього винограду знову прямує у США та Азію. Врожай у Китаї варіює в залежності від регіону. У деяких провінціях отримують надмірні врожаї, а в інших навпаки —страждають від надто низьких температур.

Нідерланди: жодних заворушень на ринку винограду

Ситуація на ринку винограду просто вражає. «Пропозиція набагато нижча, ніж минулого року, і ціни на особливо хорошому рівні», — повідомляє нідерландський трейдер. Нині у Європі реалізують останній виноград із Намібії, і сфокусують основну увагу на ПАР, яка постачає значно менше продукції. Оскільки ситуація з весняними нестабільними погодними умовами склалася не на користь майбутньому врожаю, тому прогнози було складено відповідні. Пізніше спека навколо річки Орендж (Orange River) та дощі в іншій частині країни також завдали великої шкоди.

Ціни на 20—30% вищі за минулорічні, коли вони були низькими, а також на ринку спостерігається відчутно менше винограду, бо Перу постачає значно меншу кількість продукції. Врожай в Індії також постраждав від сильних дощів. Крім того, через високий ступінь ураження хворобами винограду, різні виробники теж вирішили продавати свою продукцію локально. Трохи більше винограду очікується у прийдешні тижні, але пропозиція буде на 10% меншою, ніж минулоріч.

Німеччина: Південна Африка та Намібія домінують у постачанні

Нині Південно Африканська Республіка присутня на ринку з широким сортиментом, включаючи Арра (Arra), Саграван (Sugraone), Прайм Сідлес (Prime Seedless), Дан Бен Ганнаг (Dan Ben Hannah) та Блек Джем (Black Gem). Сусідня Намібія також присутня, в основному, з сортами Флейм (Flame) та Прайм Сідлес (Prime Seedless). Бразилія, як і Перу, зараз відіграє незначну роль на німецькому оптовому ринку. Європейські поставки з Італії, Іспанії та Туреччини майже зникли з полиць.

Трейдер повідомляє про зрівноваженість попиту і пропозиції. Ціни сильно різняться і найбільше залежать від походження та оптового ринку. Нещодавно, на полиці потрапило багато неякісного продукту, що негативно вплинуло на ситуацію на ринку. Водночас, партії з продукцією відмінної якості, можна продати за завищеними цінами.

Франція: ціни на 20-30% нижчі

Сезон винограду Алейдо (Aledo) закінчується, і французький ринок переходить на продукцію з Латинської Америки. Іспанський сезон видався важким через погані погодні умови. Вологість була особливо великою проблемою, і виноград реалізують за низькими цінами. Італійський сезон пройшов краще, з хорошими обсягами та якістю. Крім того, сезон тривав на місяць довше порівняно з минулим роком. Однак рівень споживання невтішний, тому і низькі ціни на ринку. В середньому вони були на 20-30% нижчими порівняно з минулим роком.

Італія: низьке споживання через м’яку зиму

Сицилійський сезон винограду завершився кілька місяців тому. Сезон був непростим, але все ще є місце для продажу залишків винограду, сортів Кримсон (Crimson) та Апулія (Apulia). Зі слів сицилійського торговця, на початку листопада завершили збір Кримсона, а врожай Апулії збирали до кінця листопада. «Завдяки тому, що продукцію зберігають у холодильному сховищі, продаж Кримсона закінчився кілька днів тому, а Апулію ще продаватимуть до початку лютого, хоча це стосується лише невеликих кількостей. Протягом сезону ціна на Кримсон коливалася від 1,00 до 1,20 євро за кг, незважаючи на те, що ідеального забарвлення не було. Апулію реалізовували за тією ж ціною».

Сезон винограду в регіоні Апулія закінчився після Різдва. «Останні партії винограду ринок низько оцінив, продавали їх по 0,7 євро/кг, — повідомив локальний виробник. — Найвища ціна була 1 євро/кг. З одного боку, м’які та сухі погодні умови спричинили падіння споживання, а з іншого, вологі погодні умови спричинили ураження врожаю гниллю, що призвело до додаткових витрат для виробників та затяжного збору врожаю аж до грудня».

Китай: холодна погода шкодить врожаю

Виробництво місцевого винограду вже завершено у Китаї. Цьогорічний збір був сповільнений через холодну погоду. Загалом, урожай був хорошим, а в деяких випадках і надмірний. Пізніше це призвело до зниження цін. У кількох районах низькі температури негативно вплинули на урожай та передчасне закінчення сезону. Однак, у переважній більшості, урожай був гарний, навіть якщо він з’явився на ринку пізніше. У Китаї найбільшим попитом користуються безнасінні сорти та новий Шайн Мускат (Shine Muscat).

Зараз виноград імпортують в основному з Австралії, Перу, Чилі та Південної Африки. Масові пожежі в Австралії ще не мали істотного впливу на експорт до Китаю. Як результат, австралійський виноград також присутній на китайському ринку.

Південна Африка: ранній початок сезону; менший експорт до Європи

Сезон винограду наближається до свого піку, коли Західний мис (Western Cape) починає масовий збір. Погодні умови гарні, якість врожаю також приваблива і сезон розпочався рано. Це забезпечує більші обсяги, ніж зазвичай, у цей час року. За словами представників галузі, «Якість білого винограду з регіону річки Берг (Berg) набагато краща за звичайну». У долині річки Гекс (Hex River Valley) урожайність середня, а плоди виглядають краще, ніж минулого року, коли в період збору врожаю були осінні міжсезонні опади. Цього року кількість опадів під час збору врожаю зменшила обсяг винограду в Лімпопо, і було запаковано на 1,5 млн менше ящиків.

Наприкінці першого тижня було експортовано близько 23,5 млн. ящиків (1 ящик = 4,5 кг). Відбулося вражаюче падіння експорту до Європи (50% порівняно з 57% минулого року) та збільшення експорту на Далекий Схід, Південно-Східну Азію та Північну Америку завдяки високій якості продукції. Виробники-виноградарі намагаються запакувати свою продукцію якомога швидше, через дуже погане постачання електроенергії у країні та регулярні її відключення. Другий прогноз врожаю трохи зменшився порівняно з першим у жовтні. У цьому сезоні виробництво винограду оцінюють у межах від 59,55 до 66,30 млн ящиків.

Чилі: менші обсяги через суху погоду; потужний експорт до США

Сезон винограду розпочався в Чилі у середині грудня. Період цвітіння був складним, оскільки значна частина площ під виноградниками знаходиться у регіоні, який постраждав від засухи. Крім того, подекуди були заморозки, що спричинило падіння обсягів. Найважливішими експортними ринками для країни є США та Азія. Виробники все частіше переходять на ліцензовані сорти винограду, оскільки цього потребує експортний ринок (особливо США). Цього тижня перший чилійський виноград прибув до США кораблем. США зараз повністю перебувають у сезоні імпорту, і обсяги поставок зростають. Чилі розраховує збільшити свою частку на ринку США.

Перу: виробництво зростає та збільшується кількість нових сортів

Сезон у Перу розпочався трохи пізніше звичайного. У грудні в США прибув перший перуанський виноград, щоб компенсувати скорочення внутрішнього виробництва. Минулого року Чилі розпочав сезон занадто рано. Маючи певний досвід, у цьому сезоні вони почали експортувати лише тоді, коли пропозиція вітчизняного виробництва Каліфорнії вже була низькою. Обсяги насаджень винограду у країні продовжують зростати, з’являється більше нових сортів і менше традиційних. Ред Глоб (Red Globe) залишається домінуючим сортом винограду в країні. Найважливіший експортний ринок – США.

США: перехід від власного винограду до південноамериканського імпорту

Ринок у США переходить з вітчизняного винограду на південноамериканський імпорт. Наразі ціни високі, оскільки обсяги невеликі. У найближчі тижні очікують зростання обсягів, тоді й ціни впадуть. Більшість винограду надходить з Перу та Чилі, незначні обсяги із Бразилії. Прогнозують у цьому сезоні нижчу пропозицію червоних безнасінних сортів. Дистрибуція Ред Глобу також повільна у цьому сезоні, але це не має негативного впливу на ринок, оскільки обсяг також нижчий.

Австралія: управління водою стає викликом для виробників

Саме у пік сезону, коли суха погода та спека починають домінувати, для австралійських виробників винограду управління водою стає великим викликом. Сезон розпочався трохи пізніше, ніж очікувалося, через аномальні температури. Виробники Західної Вікторії (Western Victoria) очікують гарного врожаю, але яка буде якість, залишається загадкою. Торік Австралійська асоціація столового винограду (Australian Table Grape Association, ATGA) запровадила мінімальний ступінь стиглості. Для сортів Кримсон (Crimson), Флейм (Flame), Ред Глоб (Red Globe) і Томпсон (Thompson) це означає, що принаймні 80% плодів повинні мати цукристість 16° Brix, тоді як для Менінді (Menindee), Саграван (Sugraone) та Суперіор (Superior) достатньо 15,5° Brix.

Джерело: ww.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів