fbpx
728 x 90

Сортостворення лохини – драйвер розвитку «Долина-Агро»!

Сортостворення лохини – драйвер розвитку «Долина-Агро»!

Український розсадник на шляху до отримання власних сортів лохини

Співвласник «Долина-Агро» Олег Базюк, в ексклюзивному інтерв’ю проекту ProfiHort Media, повідомив про участь компанії у міжнародному консорціумі зі створення сортів лохини, що невдовзі дозволить поповнити сортимент власними інноваційними розробками

Один з основних напрямків діяльності компанії «Долина-Агро» — це виробництво методом мікроклонального розмноження саджанців лохини кращих сортів світової селекції. Зокрема, розсадник може запропонувати якісний садивний матеріал сортів Дюк (Duke), Блюкроп (Bluecrop), Блюголд (Bluegold), Чандлер (Chandler), Елліот (Elliott), які наразі є незамінними на ринку України. Вони добре відомі українським фермерам своєю надійністю, адаптовані до наших кліматичних умов та дозволені до поширення на території нашої держави.

Також цікавість для п’ятої-шостої зони морозостійкості може представляти новий сорт Сієрра (Sierra), ягоди якого дозрівають практично водночас з Дюком і характеризуються високими смаковими якостями та гарним співвідношенням цукрів та кислот навіть у стані технічної стиглості. Проте, на думку фахівців «Долина-Агро», перед масовим впровадженням у насадження, він ще потребує виробничого випробування у різних регіонах України.

Вимоги сучасного споживача до якості ягідної продукції постійно зростають, і те, що було актуальним вчора — поступово відходить у минуле. Мережі роздрібної торгівлі, вимагають крупну ягоду лохини з високими смаковими та товарними якостями, зокрема щільною повинна бути консистенція плодів. А на полицях європейських супермаркетів, її вже розділяють за помологічними сортами та регіоном походження. Ці нові виклики сьогодення обов’язково торкнуться й українського товаровиробника, якому треба бути готовим до глобальної конкуренції.

Для більшої переконливості, наведемо лише один свіжий приклад. Чилійські садівники у 2019 р. розпочали процес заміни старих сортів з недостатньою лежкістю ягід, які вже не відповідають вимогам світового ринку, новими з кращою якістю та вищою врожайністю. Лише за останню декаду, у світі створено майже 350 сортів лохини. Погодьтеся, вибрати є з чого!

«Щоправда, більшість зі створених останніми роками сортів належать до південної лохини (Southern Highbush Blueberry), – зауважив пан Олег, – і генетично мають низьку зимостійкість, тобто є погано пристосованими до українського клімату з ранніми осінніми приморозками та пізньо-зимовими морозами після відлиг». Як відомо, більшість території нашої держави знаходиться у п’ятій-шостій зоні морозостійкості за шкалою Міністерства сільського господарства США (USDA Plant Hardiness Zones). І на думку Базюка, поспіх з швидким впровадженням сортів, які створені для сьомої-восьмої зони у п’яту, може мати негативні наслідки для українських фермерів.

Саме це й спонукало українську компанію до пошуку партнерів, які були би зацікавлені у створенні сортів лохини, придатних для вирощування у помірному кліматі. У результаті довготривалого пошуку та діалогу, виникла ідея взяти участь у міжнародному консорціумі, який ставить собі за мету, базуючись на сучасних молекулярно-генетичних методах ведення селекційного процесу, створити інноваційні сорти лохини, пристосовані до умов Північно-Східної Європи та інших регіонів світу зі схожим кліматом.

До складу консорціуму, зі створення нових сортів лохини, разом з українським розсадником «Долина-Агро» ввійшли бізнесмени з Австралії Аргентини, Нідерландів, Великобританії та науковці шотландського Інституту Джеймса Хаттона (James Hutton Institute), які й проводять заплановані схрещування й відбір кращих рослин за допомогою генетичних маркерів.

«Важким був процес формування структури консорціуму, але тепер можна стверджувати, що селекційна робота ведеться фахівцями-генетиками у правильному напрямку і за такими технологіями майбутнє».

Те, що селекційну програму побудовано на високому науково-методичному рівні, вселяє впевненість, що через кілька років українські садівники зможуть оперувати саджанцями нових затребуваних ринком сортів лохини з високими товарно-смаковими якостями ягід, і найважливіше – адаптованими до погодно-кліматичних умов України.

Контакти:

Директор ТзОВ “Долина-Агро”
Дитинко Віктор Олександрович
тел./факс: +38 034 77 27851
моб: +38 050 338 69 55
info@dolyna-agro.com.ua
dvo@dolyna-agro.com.ua
www.dolyna-agro.com.ua

ФОП Базюк Олег Федорович
тел./факс: +38 034 77 27851
моб: +38 050 373 85 25
bof@dolyna-agro.com.ua
www.dolyna-agro.com.ua

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів