fbpx
728 x 90

«Суперфуд» — перший справжній червонолистий шпинат

«Суперфуд» — перший справжній червонолистий шпинат

Службою сільськогосподарських досліджень США заявлено про створення «USDA Red» — першого у світі сорту справжнього червононолистого шпинату

Шпинат добре відомий як зеленна овочева культура. Часто деякі листові овочі називають червоним шпинатом, але, насправді, це червонолисті амаранти (Amaranthus spp.) або інші рослини, такі як червонолиста лобода (Blitum rubrum), а не справжній шпинат (Spinacia oleracea). Нині на ринку є кілька справжніх «червоних» шпинатів, але червоне забарвлення мають лише жилки листочків. Зокрема, сорт шпинату «Бордо» з червоними жилками є батьківською формою «USDA Red»

Перший справжній сорт червоного шпинату був створений та нещодавно заявлений Службою сільськогосподарських досліджень (ARS) США і, можливо, стане новим «суперфудом», який підкорить ринок.

«Справжній червоний шпинат, подібний до «USDA Red», викликає зацікавленість на ринку шпинату і може допомогти привабити людей назад до споживання цього продукту», — заявив генетик Служби с/г досліджень (ARS) Бейкан Моу (Beiquan Mou), який створив новий сорт.

Споживання (і виробництво) шпинату в США впало з 2,3 фунта на людину до 1,6 фунта після спалаху кишкової палички (Escherichia coli) у 2006 році, і досі затребуваність даного продукту повністю не відновилася.

«Його можна використовувати і як бейбі-листя у салатних наборах, і як пучкову продукцію, так і у весняних сумішах для споживання на свіжому ринку. Червоний шпинат дасть переробникам ще один варіант для урізноманітнення».

Червоне забарвлення «USDA Red» походить швидше від фітонутрієнта бетаціаніну, а не від широко поширеного антоціану.

Бетаціанін, згідно з науковою літературою, є потужним антиоксидантом, який, як було доведено, значно знижує окислювальний стрес у пацієнтів і навіть може допомогти у запобіганні хронічних патологій, запалень та раку.

П’ять тестів, проведених протягом трьох років, показали вищу на 42–53 % антиоксидантну здатність сорту «USDA Red», ніж у інших сортів шпинату.

«Бетаціанін додає ще одну користь рослині — робить шпинат справжнім «суперфудом», — додав Моу.

Суперфудами називають продукти харчування, що мають високу поживну цінність у порівнянні з невисокою калорійністю.

Шпинат — один з найбажаніших зеленних овочів з високим вмістом бета-каротину (провітаміну А), лютеїну, фолієвої кислоти, вітаміну С, кальцію, заліза, фосфору та калію.

Служба сільськогосподарських досліджень подала заявку на сорт рослин для «USDA Red», і агенство шукає партнерів для ліцензованого ринкового виробництва насіння.

«Зрештою, споживачі отримають користь від доступу до нових овочевих продуктів, які є цікавими та корисними для них», — сказав Моу.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів