fbpx
728 x 90

П’ять нових сортів яблуні селекції Болонського Університету

П’ять нових сортів яблуні селекції Болонського Університету

Науковці Болонського Університету, під час Дня відкритих дверей, представили п’ять нових гібридних форм яблуні

Серед основних переваг представлених гібридів, створених в рамках дослідницьких проектів Університету Болоньї (University of Bologna, Unibo), 29 жовтня 2019 року на фермі Сан’Анна в Кадріано (San’Anna in Cadriano) біля Болоньї, можна відмітити стійкість до парші та сірої попелиці й вищий рівень Брікс.

«Ми організували цей День відкритих дверей, — зазначив селекціонер Роберто Грегорі (Roberto Gregori), — щоб ви могли оцінити нові зимові гібриди яблуні. Ми зібрали плоди в різний час, щоб оцінити рівень Брікса, щільність та забарвлення. Також було взято зразки з різних виробничих регіонів».

Виробники постійно шукають стійкі сорти, щоб зменшити кількість обробок та витрати. Ці селекційні гібриди Болонського університету стійкі до парші та сірої попелиці. І, загалом, вони всі дуже солодкі.

Дегустацію проводили безпосередньо у саду. Гібрид BO B47G086О (Royal Gala х Florina) отримав одні з найвищих оцінок. Знімальна стиглість у нього настає одночасно з Голден Делішесом, а рослина характеризується середньорослістю, стандартною кроною і високою урожайністю.

«Ми виконали три дослідження для цього гібриду, повідомив Грегорі, — вимірюючи основні параметри (16 і 26 вересня та 8 жовтня). Рівень °Brix був відповідно 13,3 (щільність 9,2 кг), 14,6 (щільність 8,94 кг) та 15 °Брікс (щільність 8,56 кг)».

Особливістю гібриду BO B48C251 є його високий рівень °Brix. На момент збирання врожаю було вже 18, а наприкінці зберігання сягнуло майже 22. Створений шляхом схрещування сортів Ренет Грігія ді Торріана х Голд Раш (Renetta Grigia di Torriana х GoldRush). Збиральна стиглість настає через 2–3 тижні після Голден Делішес (Golden Delicious). Рослина стійка до парші, але характеристики епідермісу плодів забезпечують імунітет. Сорт цікавий не лише своїм смаком, але й лежкістю.

Гібрид BO B48F054 — це жовте яблуко схоже на Голден і має рівень °Brix понад 13,5, ніжну консистенцію м’якоті та соковитий смак. Збирання врожаю розпочинають після Голдена.

Стосовно червонобоких сортів, то BO B47G082 — гібрид, збиральна стиглість якого настає наприкінці жовтня і який характеризується високою урожайністю та стійкістю до парші. Плоди середнього розміру (190 г), двоколірні зі схильністю до рожевого забарвлення. М’якоть біла і соковита. Це сорт з чудовим забарвленням, майже готовий до споживання в момент збирання.

Найраньостиглішою, серед представлених, є форма BO B47G047, яку збирають за 3–4 тижні до Голдена. Має плоди середньою масою 210 г, з інтенсивним червоним забарвленням і гарним балансом між вмістом цукрів та кислот (14 °brix; 3,8 мекв/10 г).

Для більшої інформації:

Email: kto@unibo.it

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів