fbpx
728 x 90

Новий інструмент для автоматизації вимірювання розміру плодів

Новий інструмент для автоматизації вимірювання розміру плодів

Портативний сенсор від іспанського спеціаліста з штучного інтелекту, зменшить виробничі витрати та зробить збір даних про розмір плодів швидшим та точнішим

Іспанська компанія Агерпікс (Agerpix), що спеціалізується на впровадженні штучного інтелекту в садівництво, розробила систему автоматизації вимірювання розміру фруктів у режимі реального часу, задля зменшення виробничих витрат та оптимізації збору даних.

Запатентована технологія під назвою Дендрофрут (Dendrofruit) — це портативний пластиковий датчик, який адаптується до контурів плоду і бездротово передає дані про їх розмір на приймальну антену. Потім цифри передаються на сервери Агерпікс, де вони обробляються та у зрозумілому вигляді можуть бути надані виробнику.

Фермер отримуючи щоденні оновлення розміру плодів, створює графіки їх росту та аналізує дані у розрізі культур, сортів та кварталів.

Завдяки сенсорам, які можна багаторазово використовувати на різних культурах та сортах, інструмент уже протестувало 13 компаній у Франції та Іспанії на яблуках, столовому винограді, персиках, авокадо, цитрусових та манго.

У наступному сезоні додаткові випробування пройдуть у Перу, Чилі, Бразилії та Португалії на різних культурах.

За словами виконавчого директора компанії Девіда Франсеса Пеньюласа (David Frances Penuelas), головними перевагами технології є скорочення витрат порівняно з ручним вимірюванням розміру фруктів; точність та автоматизація збору даних; можливість оцінювати розмір плодів на основі поточних даних; і низька вартість установки.

Dendrofruit був внесений до списку фіналістів на цьогорічному інноваційному центрі Fruit Attraction Hub в Мадриді.

Джерело: www.fruitnet.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів