fbpx
728 x 90

Найбільший за 30 років страйк фермерів Альмерії

Найбільший за 30 років страйк фермерів Альмерії

Іспанська провінція Альмерія, яка є потужним центром з виробництва фруктів та овочів, переживає нині безпрецендентний страйк виробників плодоовочевої продукції

У сільському господарстві Іспанії зайнято майже 10% населення – вдвічі більше ніж в середньому по ЄС. За активної допомоги європейської комісії з с/г відбулося активне впровадження інтенсивних технологій у виробництво плодоовочевої продукції. Проте, суттєві дотації отримують лише великі агропромислові комплекси, а дрібні фермери банкрутують

«Альмерія стоїть прямо за нами; морський порт перетворився на стоянку, і ми очікуємо, що від 15 до 20 тис. протестуючих візьмуть участь у цьому мирному марші», — зазначив Президент Союзу незалежних с/г виробників (UAI) Хоакін Лопес (Joaquin Lopez), більш відомий за прізвищем Бернабе (Bernabe), у своєму коментарі виданню FreshPlaza за кілька хвилин до початку демонстрацій на вулицях Альмерії, організованих у рамках страйку працівників плодоовочевого сектору 19 листопада.

«Виробники, нарешті, організували свій рух. Союз незалежних с/г виробників розпочав демонстрації, до яких приєдналися інші галузеві асоціації (ASAJA, UPA, COAG, COEXPHAL, ECOHAL). Ця ситуація є безпрецедентною; виробники вперше вийшли на протест об’єднаними. Для досягнення цього потрібно було чекати 30 років; щоб торговці приєдналися до протестів», — продовжував Бернабе.

За словами організатора, протести триватимуть в Альмерії до другої або третьої години дня. Потім заплановано візити у приватні магазини, які не закриваються, щоб не втрачати гроші. Завтра вранці також не буде ні продажів, ні доставки товарів.

«Виробники стоять разом. Вони усвідомили той факт, що саме вони платять за продукцію, і тепер вони просто хочуть сказати: Досить!»

За останніми даними Союзу незалежних с/г виробників мав 4500 членів. Потужність соціальних медіа дозволила їм швидко розширитися, і тепер надходять нові заявки, що збільшило кількість учасників до 6500 фермерів.

«Сільгоспвиробники нарешті говорять «Досить!». Вони усвідомлюють той факт, що саме вони платять за продукт», — каже він. «Нам потрібно викорінити практику трейдерів, великих компаній, торгових мереж тощо».

«Є лише одне рішення: стояти разом. Коли виробники об’єднані — вони стають міцними і ніхто не може з ними боротися. Європейський Союз та великі землевласники піддають ризику дрібних фермерів. Проблеми відбиваються на торговцях, які постачають до Європейського Союзу, а інституції залишають цей процес у руках великих рітейлерів», — говорить Барнабас.

«Агровиробники залишаються на самоті зі своїми продуктами і проблемами. Якщо ми будемо шукати рішення проблеми, ми його знайдемо, але не можемо продовжувати продавати за смішними цінами».

«Проблема виходить за рамки виробника. Ми повинні аналізувати і контролювати угоди з третіми країнами. Немає сенсу говорити про перевиробництво, коли ми імпортуємо продукцію», — завершив Хоакін Лопес, він же Бернабе.

Більше інформації:

Joaquín López, president

Union of Independent Agricultural Producers

agricultoresindependientes

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів