fbpx
728 x 90

Комерційне виробництво груші ЄС зменшиться на 13 % у 2019/2020 МР

Комерційне виробництво груші ЄС зменшиться на 13 % у 2019/2020 МР

У звіті Департаменту сільського господарства США (USDA) представлено ситуацію та прогнози щодо ринку груші в ЄС-28

За прогнозами, комерційне виробництво груші, країнами Європейського Союзу у 2019/2020 МР, зменшиться на 13 % (або на 320 тис. т) порівняно з 2018 роком. За винятком країн Піренейського півострова та Чехії, прогнозується падіння виробництва у всіх країнах ЄС. Проте найбільший вплив на загальне виробництво в Євросоюзі матиме Італія, де очікується зменшення збору плодів груші на 30 %. У цій країні незвично високі температури впродовж вегетаційного періоду, сприяли поширенню коричневого мармурового клопа і багато плодів пошкоджені та деформовані.

Статистика комерційного виробництва груші у країнах Європейського Союзу в 2019/2020 маркетинговому році є такою: Італія займає (25 % від загального валового збору), Нідерланди (18 %), Бельгія (15 %), Іспанія (15 %) та Португалія (8 %). Ці західноєвропейські країни разом виробляють 80 відсотків загального обсягу комерційного виробництва груші у ЄС.

За 2011–2014 рр. загальна площа під насадженнями груші у країнах ЄС зменшилась на 3–4 % за рік. Однак впродовж останніх чотирьох років загальна площа насаджень цієї культури у країнах ЄС стабілізувалася — майже 112 тис. га (водночас аналогічний рівень очікують і в цьому році). Передбачають, що виробництво груші у 2019/2020 МР зменшиться на 13 % (або на 320 тис. т) порівняно з 2018 роком. За винятком країн Піренейського півострова та Чехії, прогнозується падіння виробництва у всіх країнах ЄС. Проте найбільший вплив на загальне виробництво в ЄС матиме Італія, де очікується зменшення виробництва груші на 30 %.

Читайте також: Світовий ринок груші

Емілія-Романья залишається основним виробничим регіоном в Італії, що забезпечує майже три чверті загального італійського виробництва груші. Протягом останніх кількох років у цій провінції насадження груші скоротилися на 2–3 % / рік. Однак, планується, що площі насаджень груші у 2019/2020 МР складуть 31 тис. га даної культури. «Абат Фетель» («Abate Fetel») залишається провідним сортом в Італії, за яким слідують «Вільям Бон Кретьєн/Бартлетт», «Конференція», «Косія-Ерколліні» («William Bon Crétien/Bartlett», «Conference», «Coscia-Ercollini»). Виробництво становите 511 тис. т, що на 30 % менше порівняно з двома останніми маркетинговими роками.

Сильні дощі та несприятливі температурні умови на початку вегетаційного періоду, зокрема під час цвітіння, негативно вплинули на зав’язування плодів та їхній розмір. У результаті, плоди будуть менші у порівнянні з останніми роками. Шквали та град, які вразили Італію, не мали негативного впливу на виробництво, оскільки більшість садів захищено протиградовою сіткою. Однак незвично високі температури впродовж вегетаційного періоду, сприяли поширенню коричневого мармурового клопа (brown marmorated stink bug, Hapyomorpha Halys). Через навалу шкідників багато плодів пошкоджено та деформовано. Лише насадження захищені антимоскітною сіткою змогли врятувати врожай від шкідників. Поширення у садах Альтернарії (Alternaria), грибів роду аскоміцетів (ascomycete), призвело до посилення гнилі плодів.

Читайте також: Коричневий мармуровий клоп стає національною проблемою у Швейцарії

Продовжують зростати насадження груші у Нідерландах, цьогоріч вони досягнуть десяти тисяч гектарів (10101 га). За оцінками, виробництво груші в Голландії (в основному «Конференція») зменшилося на 6 % порівняно з минулим роком. Падіння було спричинене низькими температурами під час квітування. Відсутність дощів та спека у період з кінця червня до кінця вересня суттєво не вплинули на урожай груші у Голландії, також немає сонячних опіків на плодах. Смак, як очікують, буде чудовим через велику кількість сонячного тепла. Розмір, забарвлення та лежкість плодів будуть добрими у цьому році, особливо у плодів із зрошуваних садів.

Площі під насадженнями груші продовжують зростати не лише у Нідерландах, але й у Бельгії, та наразі складають — 10354 га. Виробництво груші у Бельгії (в основному «Конференція») зосереджено у Фландрії (Flanders). Прогнозується зменшення валового збору на 36 тис. т, або на 10 %, головним чином через град та сонячні опіки. Відсутність дощів у поєднанні зі спекою негативно вплине на розмір бельгійської груші. Більшість місцевих виробників не в змозі зрошувати свої сади, через неможливість доступу до ґрунтових та поверхневих вод, як і їхні колеги на півдні Нідерландів, що призводить до отримання плодів меншого розміру. Цього року очікують, що забарвлення та лежкість плодів будуть середніми.

В Іспанії у цьому МР виробництво груші збільшиться майже на 5 %, до 307 тис. т, завдяки сприятливим погоднім умовам протягом вегетаційного періоду, а розмір і смак будуть добрими. Каталонія залишається провідним регіоном у виробництві груші в Іспанії, забезпечуючи 40 % усього виробництва, потім йдуть Арагон, Ла-Ріоха та Мурсія (Aragon, La Rioja, and Murcia).

Основними сортами є «Конференція», «Лімонера» у Каталонії та Арагоні («Conference», «Limonera»), «Ерколіні» («Ercolini») у Мурсії та Каталонії та «Бланкілла» («Blanquilla» у Каталонії, Арагоні та Мурсії. Площі насаджень груші, за останні десять років, поступово зменшуються, оскільки сади кісточкових культур повільно замінюють грушеві сади (через вищу прибутковість). Зараз площі під грушею займають трохи більше 21 тис. га.

Виробництво груші у 2019/2020 МР у Португалії буде аналогічним минулорічному. Погодні умови протягом вегетаційного періоду були сприятливими для унікального португальського сорту груші «Роха» («Rocha»). Впродовж кількох років площі насаджень груші незмінно займають 12,5 тис. га.

Сортимент

У 2018/2019 МР майже 45 % усієї груші, вирощеної у ЄС — це був сорт «Конференція» («Conference»), в основному з Бельгії, Нідерландів та Іспанії. Інші популярні сорти у європейських грушевих садах:

«Вільям Бон Кретьєн / Бартлетт» («William Bon Crétien/Bartlett») — його вирощують у Італії, Іспанії та Франції; «Аббат Фетель» («Abate Fetel») — Італія; «Роха» («Rocha») — Португалія.

Голландські та бельгійські виробники починають вирощувати та пропагувати нові клубні сорти, такі як «Міго», «Світ Сенсейшен», «Ред Конференція» («Migo», «Sweet Sensation», «Red Conference»). Клубні сорти — це запатентовані торгові марки, що забезпечують захист прав інтелектуальної власності заявника сорту.

Читайте також: Всесвітній грушевий форум буде присвячено розробці ефективної стратегії боротьби з хворобами та шкідниками груші

Споживання

Споживання груші на душу населення з року в рік дещо коливається в залежності від наявності та ціни. Середнє споживання в ЄС оцінюється від 3,5 до 4 кг на рік з розрахунку на людину. Найвищий рівень споживання, спостерігається у провідних країнах-виробниках груші. Наприклад, Італія має найвищий рівень споживання на душу населення — майже 10 кг на рік, слідом йдуть Португалія, Нідерланди, Греція, Іспанія та Бельгія. Найнижчі показники в ЄС — 2 кг на рік або менше, зафіксовано для Угорщини, Словаччини, Польщі та Литви. У 2019/2020 МР очікується, що споживання свіжих груш в ЄС залишиться незмінним (незважаючи на очікуване зростання ціни), оскільки споживчий попит в ЄС є відносно стабільним.

Існує тенденція, особливо Серед споживачів Північно-Західної Європи, здебільшого існує тенденція до купівлі груш дещо менших розмірів. Крім того, продовжує зростати попит на органічну та місцеву продукцію. Особливо це стосується таких великих споживчих ринків, як Швейцарія, Данія, Швеція, Люксембург та Австрія.

Переробка

У 2018/2019 МР, через перевиробництво у Італії, Австрії, Бельгії, Нідерландах та Польщі, значну частину врожаю було використано для переробки. Однак у 2019/2020 МР очікується, що обсяг груш, які підуть на переробку знизиться вдвічі. Враховуючи невеликий урожай та очікувані вищі ціни, груші, які зазвичай було би перероблено, тепер запропонують для споживання в свіжому вигляді. Італія, Іспанія, Польща та Австрія — країни, що переробляють найбільше груш (разом дві третини загального обсягу перероблених груш ЄС). Очікується, що 25% італійської груші буде перероблено (більшість з яких закупить сокова промисловість).

Торік Австрія мала високу кількість переробки (94 тис. т), через великий некомерційний урожай. У 2019/2020 МР Австрія розраховує, що на переробку піде лише 27 тис. т, як прямий результат значно меншого некомерційного виробництва. В Австрії більшість цих плодів буде використано для виробництва «перрі» (Perry) — алкогольного напою, виготовленого із ферментованих груш або грушевого сидру. В інших країнах, таких як Іспанія та Польща, груші також переробляють на фруктове желе і використовують у консервній промисловості.

Перегляньте повний звіт тут

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів