fbpx
728 x 90

Італійський кооператив побудував сховище з РГС для яблук на глибині майже 300 м під землею

Італійський кооператив побудував сховище з РГС для яблук на глибині майже 300 м під землею

Компанія вже інвестувала 25 мільйонів євро, і зараз будує четверту лінію підземного сховища, щоб досягти потужності зберігання 40 тис. т яблук

Яблука бренду «Мелінда» виробляються виключно в альпійських долинах Носе (Noce Valleys). Особливе, унікальне поєднання широти, орографічних (висоти та експозиції) та кліматичних характеристик (мала кількість опадів та низька відносна вологість повітря влітку, великі перепади між денними та нічними температурами) у цих долинах робить їх одними із природно найсприятливіших на землі ділянок для виробництва яблук. Клубна модель управління сортами дозволяє реалізовувати маркетингові стратегії таргетовано на кожен вид ринку

Мелінда — це консорціум 16 кооперативів, які представляють 4000 родин дрібних італійських фермерів, що вирощують яблука у долинах Валь ді Нон (Val di Non) та Валь ді Соле (Val di Sole). Така організація праці дозволяє сконцентрувати у єдиному центрі (хабі) усі етапи післязбиральної доробки і зберігання яблук та здійснювати узгоджені маркетингові дії, реалізуючи продукцію по всій Італії та закордоном.

Поряд з традиційними сортами яблуні, які зробили бренд «Мелінда» (Melinda) відомим у всьому світі, нещодавно було представлено нову концепцію. У середині жовтня (12-13 жовтня), недалеко від Тренто (Trento) відбулася ярмарка Помарія 2019 (Pomaria.). Подія, завдяки прекрасній погоді, привернула увагу тисячі відвідувачів.

«Завдяки нашому стенду та участі у ярмарку ми хочемо, щоб споживачі, виробники та оператори познайомилися з нашими новими сортами, — зазначив менеджер з маркетингу Андреа Федріцці (Andrea Fedrizzi). — Нові яблука будуть вироблятися разом із традиційною пропозицією бренду «Melinda». Але оскільки ми знаємо, що смакові вподобання постійно змінюються, у нас є кілька нових сортів різних строків дозрівання, які ми плануємо використати для сортозаміни».

Мелінда запланувала збільшення площі насаджень нових сортів на 15% протягом наступних чотирьох років. Лінійку нових сортів становлять: СвіТанго (SweeTango), Тесса (Tessa), Градіска (Gradisca), Моргана (Morgana), Галант (Galant), Ісаак (Isaaq), UEB6581.

Турбуючись про стале природокористування, для зберігання яблук у регульованому середовищі, компанія побудувала сховище у доломітових печерах на глибині майже 300 м під землею. Підземні холодильники розташовано у кар’єрі Ріо Маджоре (Rio Maggiore) в кількох кілометрах від штаб-квартири Мондо Мелінда (Mondo Melinda) в Тренто.

«З технічної точки зору, цей майданчик має довжину 15 кілометрів на трьох рівнях. Нині зайнято площу 2,5 га», — зазначив менеджер кар’єру Фабріціо Конфорті.

Доломітова скеля Доломія (Dolomia, the Dolomite rock) — найкращий ізоляційний матеріал. Він охолоджує, без використання енергії. На цій глибині гірська порода має постійну температуру 10 °С, тому забезпечувати температуру зберігання яблук у межах 1 °С набагато дешевше, ніж у традиційних сховищах. Завдяки своїй щільності 2800 кг/м2 та природній температурі лише 10 °C, печери є ідеальною природною ізоляцією з термічними властивостями, які покращуються з часом. Це означає, що сховище використовує на 70% менше енергії, ніж звичайні системи, і на 80% менше електроенергії, ніж звичайні холодильники. Також це зекономило 850 тонн штучної ізоляції, що значно зменшило екологічний слід.

«Спочатку було багато скептицизму. Найважче було, мабуть, переконати партнерів у тому, що це дійсно новаторська ідея. Наразі ми інвестували 25 мільйонів євро, і зараз будуємо четверту лінію, щоб досягти потужності зберігання 40 тис. т», — пояснює Мауро Ерлухер (Mauro Erlucher), керівник виробництва кооперативу Кокеа (Cocea), що входить до структури консорціуму.

Кожна з чотирьох ліній сховища може зберігати 10,5 тис. тонн продукції (33870 контейнерів). Вона розділена на 12 камер. Кожна завдовжки 25 м, шириною 12 м, висотою 11 м і вміщує 880 т продукції. Блок управління дозволяє встановлювати потрібні параметри і віддалено контролювати роботу всіх систем.

«Кожен новий сорт яблуні», — пояснює Масіміліано Греміс (Massimiliano Gremes), менеджер з якості Мелінда, — має свої особливості як з виробничого, так і ринкового погляду. Одні підходять для вирощування у долині, інші для пагорбів. Одні — для осіннього споживання, інші — для весняно-літнього. У нас також є яблучні закуски для нового виду споживання: ми називаємо це натуральні снеки».

СвіТанго (SweeTango) — двоколірне, дуже хрустке і соковите яблуко. Це створює відчуття свіжості завдяки солодко-кислому смаку.
Тесса (Tessa), — червоне яблуко, з солодкою і соковитою м’якоттю.
Градіска (Gradisca) — рожево-червоне, дуже солодке і хрустке, з сильними квітковими ароматами.
Моргана (Morgana) — двоколірне, дуже соковите яблуко, з врівноваженим смаком та фруктовим ароматом.
Галант (Galant) — червоно-пурпурне, зі злегка терпким смаком та складним ароматним профілем. Сорт стійкий до парші.
Ісаак (Isaaq) — плоди менше середнього розміру, мають кислуватий смак і ніжну м’якоть. Ідеально підходить у якості апетитного натурального снеку.
Сорт UEB6581 — характеризується високим рівнем Brix та рівномірним червоним кольором.

«Клубна модель управління сортами, — підсумовує Федріцці, — дає можливість керувати пропозицією та реалізовувати маркетингові стратегії таргетовано на кожен вид ринку. Пропозиції дійсно гарні: тепер нам належить представити їх належним чином споживачам».

Для більшої інформації:
Consorzio Melinda SCA
Via Trento 200/9
38023 Cles (TN)
Phone: +39 0463 671111
Fax: +39 0463 671121
Email: melinda@melinda.it
Web: www.melinda.it

Джерело:www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів