fbpx
728 x 90

Світовий ринок яблук

Світовий ринок яблук

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку яблук

Більшість європейських країн цьогоріч фіксують прийнятне виробництво яблук, за винятком Польщі, оскільки, обсяги там зменшилися майже на 40%. Водночас, Китай, Південна Африка та США задоволені поточним сезоном та валовими зборами. Лише існує певна невизначеність щодо експорту. Індійський бойкот китайських яблук триває вже майже два роки, а російське ембарго все ще має вплив на світовий ринок. За словами експортерів з різних країн, Брекзит (Brexit) досі мало впливає, коли йдеться про експорт до Сполученого Королівства.

Нідерланди: гарні продажі, але не максимальні обсяги

Ціни на яблука в Нідерландах стабільні на цю пору року. Іншими роками, ціни різко обвалювалися після відкриття продажів нової кампанії, але цього не відмічають поточного сезону. Зрештою, було зібрано гарні обсяги. Яблука не набули оптимального забарвлення, але загалом якість виглядає набагато краще, ніж минулого року.

Трейдер зазначив, що виробникам важливо залишатися готовими продавати, щоб запобігти стагнації ринку. У Нідерландах продаж яблук все більше орієнтується на внутрішній ринок. Роздрібні торговці віддають перевагу довгостроковим підписаним контрактам і більше не зацікавлені у постачальниках, які можуть запропонувати їм дешеві фрукти у певні відрізки часу. Торговці вважають, що вимоги роздрібної торгівлі стали надмірними. Супермаркети, вже часто, не приймають партії яблук першого класу. Продукт повинен виглядати майже ідеально, а це, безумовно, буде важче забезпечити наприкінці сезону.

Що стосується експорту: Німеччина купує стабільний обсяг; Великобританія теж, незважаючи на невизначеність, спричинену ситуацією з Брекзит; скандинавські закупівлі стали дещо кращими, ніж у попередні роки. Експортер засудив націоналістичний підхід на таких ринках, як Німеччина, коли центри дистрибуції з регіону Рур (Ruhr) приймали яблука з регіону Бодензе (Bodensee), але обходили увагою нідерландські.

Німеччина: низький урожай, довгострокові інвестиції

У Німеччині, майже всі виробничі регіони повідомляють про середні та трохи нижче середнього врожаї; проте, достатній обсяг місцевого врожаю все ще доступний. Німецькі Ельстар, Джонаголд, Боскоп (Elstar, Jonagold, Boskoop) домінують у постачанні, яке доповнюють Тенрой, Бреберн та Кокс Оранж (Tenroy, Braeburn та Cox Orange). На гарний попит також можуть розраховувати Канзі (Kanzi) та перший Джонагоред (Jonagored) із власного врожаю. Менші обсяги з Голландії, Італії, Франції та інших регіонів також присутні у торгівлі.

У виробничих районах Німеччини, нині спостерігаються цікаві зміни. По-перше, площі органічного виробництва неухильно зростають, зокрема в районі Боденського озера та на півночі в регіоні Земля Альтес (Altes Land). Зокрема, сорти Коліна та Дельйонка (Colina, Deljonca), а також відносно нова Натіра (Natyra), поступово набирають позиції. Зростає конвенційне виробництво яблук сорту Велант (Wellant), особливо на півночі Німеччини. «Зважаючи на зростаючий попит, цей сорт нині багато висаджують в Землі Альтес, поблизу Гамбурга. За ціною ці яблука є ідеальним балансом між найпопулярнішими сортами, такими як «Ельстар», і клубними яблуками», — повідомив північно німецький оптовик.

Австрія: збір врожаю проходить добре, але розмір плодів є меншим

В Австрії галузь поки що незадоволена врожаєм. Через холодну весну та подальшу спеку, розмір яблук усіх сортів є переважно нижчим середнього. Це стосується і основного сорту Гала, середній діаметр плодів якого становить 65–70 мм.

Продажі на оптовому ринку все ще йдуть за планом. Ціна на Галу зросла з 0,61 євро/кг до 0,64 євро/кг і, отже, майже на тому ж рівні, що і минулого року. Голден Делішес подорожчав на 19% порівняно з минулим місяцем і досяг найвищого рівня цін за вісім місяців (0,57 євро/кг). Кронпринц Рудольф (Kronprinz Rudolf) зафіксував 9% зростання порівняно з минулорічною ціною. Однак Айдаред та Джонаголд продавалися за порівняно дешевими цінами, щоб не зупиняти торгівлю.

Агрармаркет Австрія (Agrarmarkt Austria) повідомляє про зберігання 10,9 тис. тонн яблук (органічні + конвенційні). Дві третини з них — це Джонаголд, Голден Делішес та Айдаред, причому очікується, що останні будуть повністю розпродані до появи яблук нового врожаю.

Франція: гарний ринок для органіки та експорту

У Франції конвенційний ринок яблук спокійний. Залишилося ще багато плодів з попереднього врожаю, що призводить до більш агресивного постачання. Картина є позитивною на органічному ринку, де з початку сезону спостерігається гарна динаміка, і він все ще зростає. Французькі яблука також гарно йдуть на експорт. Є попит як з Азії, так і з Європи. Імпортери зі Сполученого Королівства поки що мало турбуються про Брекзит і все ще забезпечують стабільний ринок.

Італія: середній урожай

Найважливішим регіоном вирощування яблук є район Валь ді Нон у регіоні Трентіно/Альта-Адіге (Val di Non area, Trentino/Alto Adige region). Плантації там розташовані на висоті 200-1000 метрів над рівнем моря. Врожай у сезоні 2019/2020 є середнім, хоча деякі виробники відчувають незначне зниження (на 10-15%). Завдяки різниці нічних і денних температур, сорт Фуджі (Fuji) має ідеальне забарвлення. Консорціум «Мелінда»(Melinda Consortium), один з найважливіших і найвідоміших брендів, намагається виділити свій асортимент впровадженням нових сортів. Зокрема, нещодавно бренд представив шість нових червонозабарвлених сортів яблуні. Один з них також має червону м’якоть. Назви нових сортів — СвіТанго, Тесса, Градіска, Моргана, Галант, Ісаак та UEB6581 (SweeTango, Tessa, Gradisca, Morgana, Galant, Isaaq, UEB6581).

Польща: низькі обсяги та високі ціни

Через морози в травні, обсяг польського виробництва знижується на 40%. Найбільш сильно постраждали від цього сорти Айдаред, Лігол та Джонагоред. Тим часом попит залишився високим, і це призводить до підвищення цін. Нині польські яблука настільки ж дорогі, як італійські, тому зараз все зводиться до якості. У цьому плані Італія все ще має кращі позиції, але, на думку виробника, це може змінитися протягом кількох років. Польща експортує багато яблук до Єгипту та Індії, таким чином заповнюючи прогалину, утворену російським ембарго.

США: велика пропозиція

Врожай в США видається більшим, ніж торішній, хоча між сортами існують значні відмінності. Внутрішній попит на яблука зростає, а пропозиція здебільшого надходить з роздрібної торгівлі. Експорт також починає розвиватися, особливо до Південної та Центральної Америки, Азії та Тихоокеанського регіону (Pacific Rim). Загальна кількість в останньому пункті призначення дещо нижча, ніж зазвичай. Для експорту важливим є гарний старт. Якщо ні, то ринок може мати справу з надмірною пропозицією. Враховуючи високі обсяги, ціни нижчі, ніж у цей час минулого року.

Китай: обмежений обсяг якісних яблук

У Китаї розпочався новий сезон яблук. Цьогоріч великий урожай, але якість яблук не завжди гарна. Таким чином, обсяг якісних яблук обмежений. Очікується, що в цьому році ціна залишиться низькою, враховуючи великий обсяг. Минулого року ціна була дуже високою, оскільки урожай був сильно пошкоджений, а постачання обмежене. У цьому році усе виглядає зовсім інакше.

Що стосується експорту, багато яблук постачається до Південно-Східної Азії. Зазвичай поставки також йдуть у Європу та США, але через минулорічні високі ціни, цього разу мало хто зробив це. Експортери сподіваються, що умови цього року будуть кращими, оскільки ціни будуть значно нижчими. Заборона індійського уряду на ввезення китайських яблук діє вже майже два роки. Багато експортерів сподіваються, що обмеження буде знято, оскільки Індія була важливим експортним ринком для Китаю. Окрім Індії, цього року Росія також заборонила ввезення китайських яблук.

Південна Африка: позитивний прогноз

Зараз лише початок сезону; на Кейпі (Cape ) щойно закінчився період цвітіння, але в ряді районів все вже виглядає доволі перспективно. В інших місцях трохи сухіше, але загалом погодні умови у Південно-Західному Кейпі (Southwest Cape) прекрасні.

Наступного тижня виробники матимуть справу з «листопадовим опаданням» зав’язі (November drop), під час якого частина яблук впаде з дерев. Тільки після цього можна буде спрогнозувати загальний врожай.

Перші південноафриканські яблука збирають у грудні у північній провінції Лімпопо. За ними йдуть яблука зі східної частини провінції Вільна Держава (Free State). Очікується, що ціни будуть хорошими. Яблука, які нині споживаються у Південній Африці, надходитимуть зі зберігання протягом декількох місяців, але ці обсяги є лише частиною того, що виробляється на Кейпі.

Австралія: Індія — потенційний ринок

Австралійський яблучний сектор бачить великий потенціал в Індії. Це велика країна, яка розвивається у економічному плані. Частково завдяки зростаючому попиту на якісну продукцію, Індія може стати цікавим ринком протягом найближчих п’яти років. Компанія «Епл енд Піер» (Apple and Pear Australia Ltd, APAL) нещодавно відвідала країну і знайшла можливість експортувати брендовані яблука. Такі сорти, як Браво™ та Пінк Леді (BRAVO™ and Pink Lady®), можуть бути дуже успішними тут.

Після досягнення успіху в США, яблука сорту Cosmic Crisp® тепер також буде комерціалізовано в Австралії. Це відбувається завдяки ексклюзивній угоді між Ред Річ Фрутс та Пропріетарі Верайті Менеджмент (Red Rich Fruits and Proprietary Variety Management). Пінк Леді домінує на ринку з 41% частки, за нею йдуть Гала (23%) та Гренні Смітт (18%).

Згідно зі статистикою Хорт Інновейшн (Hort Innovation), за період з червня 2017 по червень 2018 року вирощено 315185 тонн яблук на суму 465,3 мільйонів доларів. Це на 6% менше, ніж роком раніше. Експорт збільшився на 2% до 5060 тонн; проте, вартість експорту знизилася на 12%, до 11,3 млн доларів.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів