fbpx
728 x 90

Світовий ринок груші

Світовий ринок груші

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку груші

Ціна на груші наразі є нормальною у більшості європейських країн, але очікується, що вона зросте через кілька тижнів. Різке зниження врожаю груші в Італії, призведе до значного зростання цін на цілий ряд сортів. Особливо це стосується сорту Абат Фетель, ціна на плоди якого досягає астрономічних показників, які не спостерігалися в секторі тривалий час. В інших країнах також очікується менший врожай груші. У Латинській Америці обсяги падають через низьку ціну на ринку. На противагу цьому, виробництво збільшилося в Австралії та Китаї.

Нідерланди: експорт Конференції вищий, ніж минулого року

Зараз продаються останні голландські груші. Реалізація груш із ULO-сховищ розпочнеться через тиждень. Якість голландських груш краща, ніж минулого року, з більшим рівнем Brix та більшим терміном лежкості. Рівень цін на груші залишається стабільним. Торговці очікують зростання протягом декількох днів, коли груші з ULO-сховищ потраплять на полиці. Експорт плодів сорту Конференція вже на вищому рівні, ніж минулого року.

Бельгія: очікується зростання цін

Торгівля грушами сортів Конференція (Conference) та Деканка дю Коміс (Doyenne du Comice) проходить повільно, але бельгійський трейдер очікує, що попит зросте на початку жовтня. Ціни на Конференцію наразі є нормальними для цієї пори року, але коли попит зросте, як цього очікують торговці, то ціни також зростуть. Якість плодів висока, а розміри значно кращі порівняно з минулим роком.

Німеччина: проблеми з врожаєм в Італії вже спричиняють зростання цін

Наразі можна сказати, що попит у Німеччині є середнім. Як і очікувалося, на ринку домінують італійські Абат Фетель (Abate Fetel) і Санта Марія (Santa Maria), тоді як місцеві груші у т.ч. Вільямс Кріст та Улюблена Клаппа (Williams Christ & Clapps Liebling) все частіше зустрічаються на прилавках. Ціна на італійський Абат Фетель вже зростає (на цій ранній стадії сезону) на різних оптових ринках.

Італійські експортери вже говорять про найгірший урожай за останні 10 років. Загалом врожайність буде щонайменше на 30 % нижчою, ніж минулорічна, а у деяких місцях падіння може становити навіть до 50 відсотків, повідомляє експортер. Окрім дощової погоди в період цвітіння, значна частина врожаю зазнала пошкоджень коричневим мармуровим клопом, і ці плоди роздрібні торговці більше не приймають як 1 клас.

«Це, безсумнівно, спричинить значну нестачу протягом сезону», — зазначив трейдер.

Франція: врожай цього року зменшився на 14%

Сезон ранніх сортів Гюйо та Вільямс (Guyot and Williams), закінчився, і врожай зараз переходить на Конференцію. Якість цього року хороша завдяки теплій погоді, а груші мають високий вміст цукрів. Цьогорічний обсяг виробництва дещо менший, і це, ймовірно, забезпечить на 14% менший валовий збір, ніж минулого сезону. Враховуючи низький попит на груші, ринок наразі все ще збалансований. Виробники сподіваються, що на якісні фрукти, ціни виростуть.

Італія: град, грибкова хвороба та клопи — драматичний сезон

Для груші в Італії дуже поганий сезон, як для літніх, так і для осінніх сортів. Проблеми виникають із низки супутніх факторів: насамперед, весняні погодні умови не сприяли зав’язуванню плодів. Потім вибух хвороби спричиненої альтернарією, грибом який викликає гниття плодів. Крім того, у великих виробничих районах, наприклад, в Емілії-Романьї, були гради. Найгіршим лихом у 2019 році став коричневий мармуровмй клоп (Halyomorpha halys), який завдав великої шкоди, а плоди деформувалися через проколи жуків. Тільки сади, повністю захищені сітками проти комах, принаймні частково зберегли врожай.

Зафіксовано зменшення обсягів, у середньому на 25%, продукції літнього сорту Кармен (Carmen). Якість, однак, була дуже високою, а ціни, виплачені виробникам, були вище середнього, майже 85 центів за кг. Аналогічна ситуація спостерігалася і для сорту Санта Марія (Santa Maria), тоді як для Вільямса діапазон цін коливався від 70 до 75 центів за кг. Однак вищі за середні ціни не компенсують фермерам втрати врожаю, які, за оцінками, становлять від 20 до 50% для ранніх сортів.

Щодо груші Абат, яка є головним сортом в Італії, то збір врожаю щойно закінчився. Зниження виробництва є різким — від 50 до 60%. Є компанії, які отримали менше 10 тонн з гектара товарної продукції першого сорту. Навіть якщо ціни вищі, ніж зазвичай, це не компенсує збитків садівникам.

Іспанія: високі ціни на іспанські груші

Очікується зростання виробництва на 4% порівняно з минулим роком. Сезон пройшов добре в провінції Ллейда (Lleida), але в інших регіонах, таких як Арагон, Ла-Ріоха та Ель-Берцо (Aragon, La Rioja and El Bierzo), фермери зіткнулися з морозом, який спричинив погіршення якості плодів. Це означає, що в торгову мережу надійде менше фруктів. Бартлет та Вільямс (Bartlett & Williams) продаються за вигідними цінами, особливо в Італії, яка також купує груші для переробної промисловості. Ціна на Абат Фетель, наразі є астрономічно високою. Цього року в Італії спостерігається різке падіння виробництва. Конференція також продається дуже дорого.

Китай: різке збільшення виробництва

Новий китайський сезон груші розпочався в червні ранніми сортами і зараз майже закінчується. Останні груші буде зібрано у жовтні. Порівняно з минулим роком обсяг виробництва різко збільшився. Оскільки в попередньому сезоні груші бракувало через погані погодні умови, ціна на початку поточного сезону була високою. Однак, оскільки пропозиція на ринку зростала, ціна швидко падала, що сприяло експорту китайських груш. Це дозволило їм простіше конкурувати на міжнародному ринку, тому експорт проходить добре.

Що стосується імпорту, сезон знову почався для голландської та бельгійської Конференції. Очікується, що пропозиція на ринку зросте в найближчі тижні; однак увесь наступний тиждень — це національне свято (Chinese National Day), тому зростання стане помітним лише після цього. Конференція добре продається на китайському ринку, і обсяг імпорту щороку зростає.

Південна Африка: грушеві сади обліплені квітами

Грушеві сади ПАР розташовані в основному у Західному Кейпі (Western Cape), і зараз триває фаза цвітіння. Деякі сорти, такі як ранній Бон Кретьєнс, Вільямс (Early Bon Chretiens, Williams) та Форель (Forelle), масово квітували у середині вересня. Майже 50% Пакгама (Packhams) зараз у фазі повного цвітіння, а деякі сорти, ще не квітують. У будь-якому випадку, цвітіння в Лангклоофі (Langkloof) відбудеться пізніше, ніж у Західному Кейпі. Можливо, це пов’язано з теплою і сухою зимою.

Ранні сорти виглядають добре, і виробники сподіваються, що в жовтні не буде теплової хвилі, як це було у 2018 році, оскільки це спричинило серйозний вплив на урожай груші та сливи в країні. Час цвітіння відповідає середньому за багато років, і зима, безумовно, сприяла цьому. Виробники у Кейпі воліли б мати більше опадів та нижчі температури, але водопостачання є достатнім для цього сезону. Збір груші у Південній Африці починається наприкінці року. Європа та РФ — це потужні ринки, хоча галузь сподівається на відкриття китайського ринку для південноафриканських груш.

США: висока ціна для великих калібрів

Постачання груші виглядає добре у великих виробничих регіонах США. Новий урожай груші почався пізніше в усьому штаті Вашингтон. У деяких регіонах зафіксовано затримку до двох тижнів. У Каліфорнії в цьому сезоні пізній урожай, хоча продажі нарівні з минулим роком. У Пенсильванії, в минулому році виробникам доводилося мати справу з надмірними опадами, але цього разу погодні умови були хорошими. Цьогоріч спостерігається більша конкуренція між Аргентиною та Чилі та пізніший урожай каліфорнійських груш.

Попит розподіляється між роздрібною, оптовою торгівлею та сферою громадського харчування, кожна з яких має власні вподобання щодо форматів. Нинішній попит трейдери оцінюють як нормальний. Ціна на груші впала. Високі ціни сплачують за крупні плоди, а низькі — за дрібні. Це різко контрастує з минулими двома сезонами, коли було навпаки.

Чилі: виробники переходять з груші на черешню

У країні короткий період збору врожаю, який триває з січня по лютий. Найважливіші сорти для Чилі — це Пакгам, Абат Фетель і Форель (Packhams, Abate Fetels, Forelle). Плоди експортують в Латинську Америку, Північну Америку та Європу. Суха зима та холодне повітря можуть негативно вплинути на майбутній урожай. Зараз у країні весна, і якщо дощі підуть вчасно, врожай все-таки можна буде врятувати.

Найбільшим конкурентом на ринку є Аргентина, де обсяги значно більші і вирощується багато нових сортів. Обсяг виробництва падає, оскільки багато виробників переходять з груші на черешню, враховуючи, що ціни, які вони отримують за останні, в 4–5 разів вищі, ніж за грушу. Відкриття китайського ринку, однак, може створити можливості.

Аргентина: обсяги продовжують падати

Аргентинський сезон починається в січні і триває до кінця березня / початку квітня, але груші продаються цілий рік. Врожай аналогічний тому, що збирали останніми роками. Однак, загалом обсяги в країні падають, оскільки багато виробників відмовилися від вирощування груші. Цьогорічний обсяг наполовину менший від того, що збирали декаду тому. Найважливіші ринки — це Бразилія та Північна Америка, меншою мірою Європа. Наразі ціни низькі через європейський урожай.

Австралія: експорт зріс на 75%

Минулого року експорт груші збільшився на 75%. Найважливішими ринками були Нова Зеландія (24%) та Індонезія (19%). Найпоширеніші сорти — це Пакгам, Вільямс та Бере Боск (Packhams, Williams and Beurre Bosc). Груші доступні цілорічно.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів