fbpx
728 x 90

Сортозаміна є драйвером експансії лохини в Чилі

Сортозаміна є драйвером експансії лохини в Чилі

Площі насаджень лохини у Чилі зростають, але цьогорічний врожай не буде максимальним через кліматичні умови

Очікується, що експорт свіжої лохини з Чилі в сезоні 2019/20 сягне 115 000 тонн, що на 4% більше, ніж у попередньому сезоні. Зростання відбувається за рахунок закладання нових насаджень і переходу на більш продуктивні сорти

 За даними Чилійського комітету лохини (Chilean Blueberry Committee), площа за останні чотири роки збільшилася майже на 4000 га.

Нові ягідники за плодоносять на повну потужність протягом найближчих років, коли молоді рослини вступлять у пору повного товарного плодоношення.

Однак у цьому сезоні кліматичні умови зумовили зменшення валового збору ягід лохини, через недостатню кількість низьких температур (lower accumulation of chill hours) взимку, а також серії морозних днів, що спостерігаються з серпня.

Крім того, комітет заявив, що його члени вирішили не експортувати продукцію окремих старих сортів, з недостатньою лежкістю ягід.

«Через усі ці фактори ми оцінюємо загальний обсяг виробництва майже у 160 тис. тонн, при цьому 115 тис. тонн буде експортовано у свіжому вигляді, 41 тис. т — піде на переробку, а 4 тис. т — на внутрішній ринок», — повідомив комітет.

Статистика створення нових насаджень показує чистий приріст 2500 га лохини, таким чином, площа насаджень лохини в Чилі становить загалом 18374 га.

У попередні роки загальна площа була стабільною, нові сорти замінювали старі, тобто, йшла сортозаміна. Однак цей чистий приріст закладених ягідників збільшить виробництво, особливо за рахунок нових сортів з кращою якістю ягід та більшою врожайністю.

Основна частина цього приросту (92 %) зосереджена в регіонах Мауле, Убюл та Біо Біо (Maule, Nuble and Bio Bio), основних виробничих районах країни, що ще більше зміцнює їхні позиції на ринку.

«Ще одне важливе питання, яке потрібно враховувати, — це ранній початок вегетації лохини в Чилі у цьому сезоні», — сказано у повідомленні.

«Мала кількість холодних зимових годин та дні з високими температурами в серпні «розбудили» лохину завчасно, і розвиток плодів йде з тижневим випередженням звичайного графіку».

Комітет планує розповсюдити оновлений прогноз на початку жовтня, де буде враховано вплив погодних умов вересня на загальний обсяг експорту, а також очікуваний вплив на динаміку збору врожаю протягом сезону 2019/20.

Джерело: www.fruitnet.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів