fbpx
728 x 90

Новітня полімерна гідропоніка змінює агросектор Японії

Новітня полімерна гідропоніка змінює агросектор Японії

Японська технологія на основі мембрани та гідрогелю дозволяє вирощувати якісні та безпечні овочі й фрукти

Японський дослідник Юїчі Морі (Yuichi Mori) здійснив революцію у сільському господарстві створивши прозорі полімерні плівки, виготовлені з нещільного гідрогелю. Плівка може утримувати рідину та поживні речовини, що дозволяє вирощувати рослини без ґрунту. Продукт спочатку було розроблено для лікування ниркового діалізу

Японці першими у світі розробили стійку гідропонну агротехнологію, яка дозволяє виробляти якісну і безпечну високопоживну продукцію плодоовочівництва, завдяки застосуванню мембрани та гідрогелю.

Окрім можливості вирощувати фрукти та овочі у будь-яких кліматичних умовах, ця технологія споживає на 90% менше води, ніж традиційне сільське господарство, і не використовує пестициди, оскільки пори полімеру блокують проходження вірусів та бактерій. На думку прихильників вертикального фермерства, продукція із вертикальної гідропоніки є свіжою, локально вироблена, її можна збирати протягом усього року, вона не містить пестицидів і не зазнає впливу негоди.

Компанія «Мебіол» (Mebiol) має патенти на цей винахід майже у 120 країнах. Винахід є справжньою сільськогосподарською революцією в Японії, країні з браком орних земель та робочої сили.

Полімерна гідропоніка, створена Юїчі Морі, практикується у більше ніж 150 локаціях всередині Японії, а також у ОАЕ. Метод також застосовується для відновлення сільськогосподарських районів на північному сході Японії, які були забруднені внаслідок цунамі після великого землетрусу в березні 2011 року.

Намагаючись пожвавити агросектор, уряд Японії хоче залучити молодих людей, які все менш цікавляться роботою у полі, у цю ключову галузь використовуючи новітні агротехнології. За останнє десятиліття кількість японських сільгоспвиробників зменшилася з 2,2 млн. до 1,7 млн., а їх середній вік становить 67 років. Лише 7% активного населення Японії зайнято у польових роботах, більшість фермерів працюють лише на неповний робочий день.

Топографія Японії значно обмежує її сільське господарство. Країна може виробляти лише 40% необхідної їжі, оскільки майже 85% території займають гори, а на більшій частині орних земель вирощують рис. Отже, новітні технології дозволили вирощування сільськогосподарських культур без ґрунту. Японія змогла розширити виробництво фруктів і овочів завдяки теплицям та гідропоніці, збільшивши продуктивність у сто разів, порівняно з традиційним виробництвом у відкритому ґрунті.

Незважаючи на високу вартість енергоносіїв за гідропонного виробництва, кількість таких підприємств у Японії збільшилася втричі за декаду, і нині існує майже 200 об’єктів. Ринок гідропоніки зростає у всьому світі і наразі його оцінюють у майже 1,5 мільярда доларів. Згідно з прогнозами (Allied Market Research), очікується, що він збільшиться у чотири рази до 2023 року і сягне 6,4 мільярда доларів.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів