fbpx
728 x 90

Коричневий мармуровий клоп стає національною проблемою у Швейцарії

Коричневий мармуровий клоп стає національною проблемою у Швейцарії

«Якщо так триватиме й надалі, ми можемо забути у Швейцарії про грушу»

Спеціальна група захисту рослин, сформована з фахівців Швейцарської садівничої асоціації та Асоціації виробників фруктів у Центральній Швейцарії (Task Force Plant Protection of the Swiss Fruit Association and the Association of Central Switzerland Fruit Producers), зустрілася наприкінці вересня з Федеральним управлінням навколишнього середовища та Федеральним управлінням сільського господарства, щоб знайти рішення для підтримки локального виробництва фруктів з огляду на зростаючу загрозу від неконтрольованого розповсюдження по території держави коричневого мармурового клопа

Коричневий мармуровий клоп (brown marmorated stink bug) стає національною проблемою у Швейцарії. Втрати порівняно з попереднім роком подвоїлися. У 2018 році вони становили 10 відсотків; у 2019 році це вже 20 відсотків або вище. «Якщо так триватиме й надалі, ми можемо забути про виробництво груші тут», — зазначив фермер Сепп Бурі (Sepp Burri).

Розмір шкоди вимагає швидких рішень для підтримки місцевого виробництва фруктів. Особливо постраждали грушеві дерева, що розташовані у безпосередній близькості до будинків, скотних дворів чи поселень. Під час польової інспекції у Гюненберзі (Hünenberg) можна було оцінити ступінь економічної шкоди. На зустрічі було обговорено зростаючу шкоду, заподіяну нещодавно завезеними шкідниками, та вплив пестицидів. Учасники визнали нагальну потребу охорони рослин та водойм. Ще одна зустріч у жовтні 2019 року викладе загальну стратегію щодо необхідних ресурсів для вирішення проблем.

Хімічний контроль неможливий

Наразі немає дозволених до використання інсектицидів для боротьби з вищезгаданими клопами. Хімічний контроль дуже важкий, оскільки дорослі тварини вже в квітні мігрують з місць зимівлі на культурні рослини. Також вивчається загальний підхід до запобігання їх імміграції. Однак, оскільки міграція відбувається вже на початку квітня, такий підхід має великі ризики (сніг тощо) та додаткові високі інвестиції.

Можливим противником клопів могла би стати оса самурай (samurai wasp), родом з Азії. У Китаї ця комаха є природним ворогом клопа. Личинки оси будуть їсти яйця клопів. Таким чином, поширення клопів можна було би зупинити. Потрібно ще багато провести досліджень. Як і клоп, оса є чужим видом для даного регіону.

Поширення шкідника по всій Швейцарії

З минулого року моніторинг появи азіатських деревних клопів проводиться по всій Швейцарії. У кантоні Люцерн (Lucerne) шкідник був помічений в Оберкірху та Бухрейні (Oberkirch and Buchrain), у кантоні Цуг — у Гюненберзі та Хамі (Zug in Hünenberg and Cham). Кантон Цюріх (Zurich) та інші кантони також повідомляють про частіші випадки поширення шкідника. Навіть у власників будинків та квартир клопи непопулярні. Вони спробують знайти притулок у житлових будинках у зимовий час. Коли їх роздавити, комахи виділяють неприємно пахнучу речовину.

Обвал виробництва груші в Італії спричинив мармуровий клоп

Найгіршим лихом у 2019 році для італійських виробників груші став коричневий мармуровий клоп (Halyomorpha halys), який завдав великої шкоди, а плоди деформувалися через проколи жуків. Тільки сади, повністю захищені сітками проти комах, принаймні частково зберегли врожай.

Як зазначає профільне видання www.freshplaza.com, італійські експортери вже говорять про найгірший урожай за останні 10 років. Загалом врожайність буде щонайменше на 30 % нижчою, ніж минулорічна, а у деяких місцях падіння може становити навіть до 50 відсотків, повідомляє експортер. Окрім дощової погоди в період цвітіння, значна частина врожаю зазнала пошкоджень коричневим мармуровим клопом, і ці плоди роздрібні торговці більше не приймають як 1 клас. «Це, безсумнівно, спричинить значну нестачу протягом сезону», — зазначив італійський трейдер.

Для більшої інформації: www.swissfruit.ch

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів