fbpx
728 x 90

Біорозкладна мульчувальна плівка для сталого агровиробництва

Біорозкладна мульчувальна плівка для сталого агровиробництва

Пропонуючи альтернативи традиційному пластику, BASF співпрацює з партнерами, щоб забезпечити стале майбутнє

Щоб допомогти закрити кругообіг поживних речовин відповідно до вимог циркулярної економіки, компанія BASF розробила портфоліо матеріалів, яке підходить для застосування протягом усього харчового циклу. Компостований пластик ecovio® має переваги у виробництві, упаковці та транспортуванні, а також для збору відходів харчових продуктів, оскільки є сертифікованим біологічно розкладним матеріалом за промислового або домашнього компостування та в ґрунті. Завдяки йому харчові відходи зменшуються, поживні речовини повертаються в ґрунт за рахунок компостування, а пластик не накопичується у ґрунті.

Фермери у всьому світі використовують поліетиленову (PE) плівку для комерційного вирощування томатів, найбільш культивованих овочів у світі. Цей спосіб утримування ґрунту дозволяє контролювати бур’яни, температуру ґрунту та водоспоживання, а як наслідок підвищується урожайність рослин. Проте, недоліком поліетиленової плівки є необхідність видалення її з плантацій після збору врожаю. Часто, даний покривний матеріал неможливо повністю видалити з поля. Оскільки, поліетилен не піддається біологічному розкладу, то залишки мікрочастинок накопичуються у ґрунті.

Щоб вирішити цю проблему, BASF пропонує виробникам ecovio®M 2351, біорозкладну пластик для мульчувальних плівок, виготовлений з полібутиленового адипат-терефталату ecoflex® (PBAT) та інших біорозкладинх полімерів, отриманих з відновлюваної сировини. Цей новий матеріал не лише збільшує врожайність садових та овочевих культур від 15% до 50%, а, що найважливіше, не залишає забруднюючих залишків у ґрунті.

Окрім зменшення споживання води та полегшення боротьби з бур’янами, плівка підвищує стійкість рослин проти грибних захворювань, пришвидшує збір урожаю, покращує якість продукції, підвищує показник Брікса та однорідність плодів. Завдяки таким змінам сільське господарство йтиме нога в ногу з ефективним та безпечним виробництвом продуктів харчування, з вищими врожаями та якістю продукції.

Стале сільське господарство

Дослідження проведене Федеральною вищою технічною школою Цюриха (ETH Zürich) показало, що ґрунтові мікроби (бактерії та гриби) можуть споживати плівки, виготовлені з полібутилен-адипат-терефталату (adipate-terephthalate, PBAT). Це означає, що PBAT природним чином розкладається і, на відміну від PЕ, не залишається у ґрунті. Водночас, це сприяє поліпшенню якості ґрунту, розвитку кореневої системи та росту рослин. Ecovio® M 2351 — це перший сертифікований матеріал, що біологічно розкладається у ґрунті згідно із європейським стандартом DIN EN 17033. Використання мульчувальної плівки, виготовленої за допомогою ecovio®, також одобрили в органічному землеробстві багатьох країн.

Фермери використовують матеріал, виготовлений із ecovio® вже більше шести років із моменту його появи на ринок, з 2012 року. «Ми пропонуємо підтримку фермерам у багатьох країнах за використання плівки, виготовленої з цього матеріалу», — зазначив Дірк Штерке (Dirk Staerke), із відділу маркетингу біополімерів для сільського господарства BASF. — «За даними ФАО, до 2050 року світове виробництво агропродукції повинно збільшитися на 70%, щоб прогодувати населення, яке до того часу за прогнозами досягне дев’яти мільярдів людей. Біорозкладна мульчувальна плівка може посприяти подоланню проблеми дефіциту продуктів харчування, не залишаючи у ґрунті залишків забруднюючих речовин».

Для більшої інформації про ecovio:

https://products.basf.com/de/ecovio.html

Джерело: www.freshplaza.com

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів