fbpx
728 x 90

Світовий ринок лохини

Світовий ринок лохини

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку лохини

У Європі та Північній Америці триває останній збір товарної лохини. Польща є найбільшим гравцем у Європі; очікується, що тамтешні площі продовжать розширюватися в найближчі роки. Після збору місцевого врожаю, трейдери перейдуть на продукцію з Південної Америки. У вересні у порти США прибудуть перші партії перуанської лохини. Ще одна країна, яка виграє від ринкового вікна, — Південна Африка. Перш ніж Чилі з’явиться на ринку, Південна Африка встигне експортувати свої зростаючі обсяги в Європу. Сектор лохини швидко розширюється у Південній Африці, оскільки оцінки вказують на те, що на європейському ринку все ще існує багато можливостей для росту споживання. Перспектива полягає в тому, що це зростання збережеться протягом наступних кількох років, оскільки нові насадження ще не ввійшли у повне плодоношення. Виявляється, попит у більшості країн сягнув максимуму, і він зараз більше перебуває у балансі з попитом. Це призводить до зниження цін на ринку. Особливо це було помітно в літні місяці, коли багато регіонів виробляють ягоду одночасно. Тепер, коли ми вступаємо у період міжсезоння, ціна на ринку стабілізується.

Нідерланди: триває збір останньої лохини

Збір урожаю в Нідерландах триватиме ще кілька тижнів, і тоді сезон лохини закінчиться. У цьому сезоні було зібрано повноцінний урожай ягід, хоча якість деяких постраждала через теплу погоду, зафіксовану в липні. Пошкодження, викликане тепловою хвилею, є досить обмеженим, і та ягода, що залишається досі незібраною, знаходиться в хорошому стані. Щодо цін, то у липні спостерігалося лише незначне зниження, коли вони становили близько 4 євро. Ціни з того часу зросли і зараз сягають 5,5 євро. Виробники зазначають, що Перу дуже швидко стає головним ринком імпорту, і очікують, що ці ягоди з’являться через кілька тижнів. Німеччина, Великобританія та Скандинавія залишаються найважливішими експортними ринками. Сезон завершиться найближчими тижнями.

Бельгія: ціни на ринку знову стабільні

Наразі бельгійські виробники чорниці працюють над збором врожаю пізніх сортів лохини. Пізні сорти зазнали певної шкоди внаслідок спеки, зафіксованої місяць тому. Майже 20% плодів або засушені, або запечені. На початку серпня ціни були досить низькими і становили близько 4 євро. Нині вони стабілізувалися приблизно на рівні 8 євро. Очікується, що ціни залишаться досить стабільними до кінця сезону.

Німеччина: внутрішній сезон добігає кінця

Сезон німецької лохини незабаром закінчиться. Пропозиція наразі швидко скорочується, а це означає, що ціни зростають щотижня, про що повідомляє північно-німецький оптовик та постачальник регіональної продукції. У Люнебурзі (Lüneburger Heide), одному з найважливіших виробничих регіонів, кампанія вже завершилася для більшості виробників, лише тому, що вони не вирощують найпізніші сорти (включаючи Ліберті та Елізабет). Інші виробничі райони відіграють лише мінімальну роль.

Через зменшення доступності вітчизняного виробництва, Польща зараз виходить на ринок з великими обсягами. За останніми даними, оптові ціни становлять близько 3 євро за 500 грам. Оптова ціна на останню німецьку ягоду значно вища. За словами трейдерів, тепла погода останніх тижнів мала незначний вплив на продажі лохини. «Лохина є цілорічним продуктом із дуже постійними продажами, незалежно від того, хороша погода чи погана», — каже торговець.

Франція: споживання зростає, але відстає від інших європейських країн

Попит на лохину зріс за останні три роки, але споживання все ще значно відстає від інших європейських країнах, зокрема країн Скандинавії. Постачання у Франції зростає, і тому ціни стають доступнішими. У Франції лохину збирають у червні та липні. Продукція, яка зараз є на полицях, надходить переважно з Польщі. З вересня до кінця грудня переважатиме продукція з Перу, Аргентини та Чилі. Марокко та Іспанія повернуться на ринок на початку року.

Іспанія: відновлення сезону на півночі Іспанії

Сезон триває на півночі Іспанії, де збирають врожай протягом літніх місяців. В Уельві — найважливішому регіоні країни, наразі продукція ще не дозріла. Кампанія розпочалася у червні з сорту Дюк; потім Аврора дозріватиме у вересні та жовтні, а з кінця жовтня до початку листопада настає час ‘Центра Блю’ (‘Centra Blue’). Після двох років поганих врожаїв, через вплив дощів та нестачі сонячного світла, лохина з півночі Іспанії втратила деяку частку ринку. Однак, продажі ягід зараз відновлюються завдяки сприятливим погодним умовам. Ціни наразі стабільні. Урожай з Північної Африки та Південної Іспанії вже закінчується. Попит на лохину стабільний, оскільки вона стала масовим продуктом. Площа насаджень лохини на півночі Іспанії продовжує дещо розширюватися.

Італія: поточні ціни від 11 до 13 євро

Сезон в Італії триває з лютого по листопад, але більша частина поставок припадає на липень та серпень. На експорт припадає 75% продукції, найбільшими ринками є Німеччина, Швейцарія, Австрія та Великобританія.

На оптовому ринку лохина класу 1 продається за ціною від 11 до 13 євро. Споживання лохини в Італії зростає, але залишається низьким порівняно з іншими країнами, де лохину позиціонують як суперфуд. Завдяки цій популярності розширюється площа і в Італії, з 275 га в 2010 році до 1100 га в 2018 році.

Лохину здебільшого вирощують на півночі: П’ємонт, Трентино-Південний Тіроль, Венеція та Ломбардія (Piedmont, Trentino-South Tyrol, Venice and Lombardy), але є також менші виробничі регіони у Тоскані та Лаціо (Tuscany and Lazio) і на півдні: Калабрія та Апулія (Calabria and Apulia).

Польща: ринок відновився після негоди

Були певні сподівання щодо польського сезону, який розпочався раніше цьогоріч, але, зрештою, вони не виправдалися через погодні умови в країні. У будь-якому випадку польські трейдери повідомляють, що кампанія відновилася за останні тижні завдяки кращій погоді.

Незважаючи на те, що урожайність з гектара знизилася через погодні умови, загальний обсяг перевищує минулорічні 6000 тонн. Це, головним чином, наслідок значного розширення площ. Найбільша частка продукції призначена для експорту в межах Європи, а незначна частина — на Близький Схід. Поточний сезон триває довше. Як результат, ціни дещо нижчі, ніж наприкінці серпня 2018 року, оскільки на ринку все ще є пропозиція.

Південна Африка: зростаюче виробництво, яке ще не досягло свого апогею

Допоки Чилі вийде на ринок у вересні та жовтні, Південна Африка може скористатися вікном на ринку. Більшість експорту з Південної Африки йде у Великобританію та ЄС. Менший обсяг відвантажують на Близький Схід та острови в Індійському океані. Торік було експортовано 8000 тонн. Стрімкий ріст виробництва ще не досяг свого піку, оскільки багато закладених насаджень ще дуже молоді.

Досі, в секторі лохини домінували три великі компанії, які суворо контролювали виробництво та маркетинг. Зараз на ринок виходять нові гравці з більш гнучкими моделями. Їх лохина експортується до Європи, оскільки передбачається, що там ще є потенціал, який можна використати.

Виробники по всій ПАР впроваджують сорти лохини, стійкі до спеки. Витрати високі, але поки що віддача була відповідною. Таким чином, виробництво лохини — це швидко зростаючий сектор сільського господарства. Зважаючи на те, що робота є трудомісткою, сектор сприяє створенню робочих місць для багатьох людей. У цьому секторі за п’ять років було створено 4000 робочих місць.

Високі митні тарифи у деяких азіатських країнах та той факт, що Китай досі не відкритий для південноафриканської лохини, як і раніше, є проблемою для сектора у Південній Африці.

Перу: зростання експорту

Перуанська лохина впродовж місяця прибуває в порти США. У країні сприятливі погодні умови, і очікується, що сезон триватиме до початку березня. У Перу перспективи вказують на зростання експорту до США та Канади, а також збільшення поставок до Китаю.

Північна Америка переходить від власного вирощування до сезону імпорту

Запаси лохини з Британської Колумбії закінчуються. На кущах залишилося лише 10% ягід. Сезон у Британській Колумбії розпочався на 10 днів раніше, наприкінці червня. Кампанія, як правило, триває до середини вересня, але в Канаді вона, ймовірно, закінчиться у першій декаді вересня. У Квебеку та атлантичній Канаді (Canadian maritime region) регіональне вирощування триватиме ще протягом декількох тижнів.

Урожай чорниці в Орегоні зараз сповільнюється, оскільки піковий сезон закінчився. У Вашингтоні запаси також стають все меншими. Мічиган все ще буде у виробництві протягом декількох тижнів, але йому довелося боротися з тепловою хвилею, яка вплинула на якість і кількість лохини.

Попит на лохину продовжує зростати, хоча цей ріст вже не такий вражаючий, як у минулому. Пропозиція більше врівноважується з попитом, а це означає, що на ринку достатня пропозиція. Однак, все більше регіонів одночасно виходять на ринок у липні.

Тепер, коли запаси зменшуються, ціна на ринку відновлюється. Початок сезону імпорту для лохини з Чилі та Аргентини очікується з середини вересня. Сезон триватиме до квітня. Перу вийшло на ринок раніше і вже експортує лохину до США.

Австралія: велика пропозиція, нижчі ціни в супермаркеті

Через гарні погодні умови в Австралії є великі запаси лохини. Це можна побачити і в супермаркетах, де ціни знизилися до 2,5 австралійських доларів (AUD) за 125 грам.

Минулого року спостерігалося зростання на 42% виробництва чорниці. Однак, експорт впав на 38%. Значна частка імпорту надходить з Нової Зеландії.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів