fbpx
728 x 90

Стебловий рак лохини, викликаний Lasiodiplodia theobromae

Стебловий рак лохини, викликаний Lasiodiplodia theobromae

Іспанські науковці вперше ідентифікували на лохині небезпечного збудника, що викликає відмирання рослин

Площі насаджень лохини у провінції Уельва (південно-західна Іспанія) зросли до майже 3000 га, що робить її однією з найважливіших культур у регіоні

У серпні 2017 року на фермі поблизу муніципалітету Гібралеон (Gibraleón), що у іспанській провінції Уельва, було відібрано 89 уражених кущів лохини сортів «Вентура» та «Стар» (‘Ventura’ and ‘Star’). На рослинах було помітно червоно-коричневі виразки, відмирання стебел або пагонів та скидання листя, а 30% рослин були майже мертвими. Деякі з цих симптомів на рослинах лохини раніше було віднесено в Уельві (Huelva) до ураження Neofusicoccum parvum, N. australe та Pestalotiopsis clavispora.

«Було відібрано та проаналізовано частини пагонів з уражених рослин. Генетичний аналіз та наступна морфологічна характеристика патогена засвідчила, що збудником червоно-бурого раку був гриб Lasiodiplodia theobromae. Патоген був повторно виділений з усіх інокульованих тканин пагона, відповідно до постулатів Коха (Kochs postulates), — пояснюють науковці Вищої технічної школи агрономічної інженерії Університету Севільї (E.T.S.I.A. Universidad de Sevilla). — Раніше повідомлялося, що цей збудник спричиняв фітофтороз стебла лохини в Китаї та США відповідно у 2009 та 2015 роках. Наскільки нам відомо, це перше повідомлення про виділення L. theobromae, як збудника раку стебла і відмирання лохини в Іспанії, а також у Європі загалом».

За матеріалами: Borrero C., Pérez S., Avilés M., ‘First Report of Canker Disease Caused by Lasiodiplodia theobromae on Blueberry Bushes in Spain’, August 2019, Plant Disease.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів