fbpx
728 x 90

Ринок органічної плодоовочевої продукції України!

Ринок органічної плодоовочевої продукції України!

У Києві презентували перше в Україні видання «Дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції»

19 вересня 2019 р. у Києві відбулася прес-конференція з нагоди видання першого в Україні дослідження ринку виробництва органічних ягід, фруктів і овочів, — тенденцій, реальної ситуації та прогнозів розвитку ринку. Дане дослідження дає повну картину динаміки ринку, його проблем і можливостей, розвіває міфи про органічне виробництво, які гальмують розвиток галузі

Ініціатор проведення Дослідження – Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Дослідження провели спільно три проекти, які діють на органічному ринку України: сертифікаційний орган «Органік Стандарт», навчальний і консультаційний проект Organic Business School та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

За словами організаторів, ринок виробництва органічної продукції в Україні є молодим і перебуває на етапі формування та активних трансформацій — практично 70% виробників мають менш ніж п’ятирічну історію. Він розвивався за рахунок активних людей і підприємців, які бачили в цьому напрямі нову перспективну нішу, близькі своєму світогляду філософію та підхід до виробництва, або можливості отримати вищу маржинальність за рахунок вищої ціни на органічну продукцію, ніж конвенційну.

Як відмітила Ірина Кухтіна, президент асоціації «Ягідництво України» у передмові до видання: «Ця книга – унікальний документ – перше в історії дослідження органічного плодоовочевого ринку України. Органічний плодоовочевий ринок України ще проходить стадію формування, тому в дослідженні, можливо, ви знайдете відповіді не на всі свої запитання, але ви зрозумієте поточну структуру ринку, його специфіку та напрямки подальшого розвитку».

У свою чергу менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Дмитро Ніколаєв зазначив, що дослідження стане важливим джерелом для створення реалістичного бізнес-плану для тих, хто лише планує такий бізнес, а практикам дозволить побачити ситуацію на ринку, оцінити правильність власної стратегії розвитку та шляхи вирішення задач управління виробництвом. «Сподіваюся, що цей документ стане відправною точкою з якої розпочнеться систематизація ринку органічного плодоовочівництва. Це перший крок назустріч операторам плодоовочевого ринку».

Світовий ринок органічної продукції продовжує стабільно зростати протягом останніх 15 років і 2017 р. вартість продажів органічної продукції склала 97 млрд. дол. США.

Сергій Галашевський, директор сертифікаційного органу «Органік Стандарт», який займався підготовкою першої частини посібника: «За останні кілька років Україна стала важливим постачальником органічної продукції на західні ринки та займає наразі четверте місце у світі серед країн-постачальників у ЄС».

Відповідно до останнього дослідження проведеного Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FIBL, Швейцарія), загальна площа під органічними плодовими культурами на 2017 р. становила понад 204 тис. га, або ж 1,6% від загальної площі плодових вирощуваних у світі. В Україні ж у 2017 р. площі під органічним вирощуванням плодових становили 2,5 тис. га. Загальна площа під органічною овочевою продукцією у 2017 р. скала майже 676 тис. га, тобто 1,1% від загальної світової площі під овочевими культурами. В Україні під органічним вирощуванням овочів було зайнято майже 5,8 тис. га, тобто 1,1% від загальної площі під овочами.

Серед плодоовочевої продукції в органічному виробництві України найбільше зустрічаються малина, лохина, суниця, яблука, горіх волоський, гарбуз, кавун.

Проте, внутрішній органічний ринок України для плодоовочевої продукції ще мало розвинутий та нішевий і українські виробники мають великий потенціал для розвитку органічного плодоовочівництва.

Друга частина звіту складається з аналізу даних від досвідчених практиків ринку, експертів та кількісного опитування операторів ринку. ЇЇ представили Олена Дейнеко, керівник Organic Business School та Анастасія Блюмська, спеціаліст з моніторингу, оцінки та маркетингу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Ми намагалися створити документ, який би мав прикладне значення для операторів ринку. Для цього спочатку провели глибинне якісне опитування двадцяти експертів-учасників ринку як виробників органічної плодоовочевої продукції, консультантів так і представників каналів збуту та постачальників біопрепаратів. Наступним етапом стало кількісне телефонне опитування 168 сертифікованих органічних виробників ягід,фруктів та овочів з яких 65 осіб погодилися відповісти на запитання анкети», — зазначила Олена Дейнеко.

З поміж трьох напрямів: органічні ягоди, фрукти та овочі — найпоширенішим є ягідництво. Це можна пояснити тим, що воно забезпечує швидше повернення вкладених коштів порівняно з сегментом плодових культур. До того ж можна працювати з меншими площами та стартовими інвестиціями, якщо порівнювати з плодовими. Якщо порівнювати овочі з ягодами, то ягоди мають вищу маржинальність і є привабливішими для бізнесу, а також експорт овочів потребує значно більших партій , ніж ягоди

Електронну версію посібника можна буде завантажити на інтернет-сторінці проекту:

https://uhbdp.org/ua/

Проект ProfiHort Media вдячний організаторам за змістовний захід та роботу, спрямовану на розвиток органічного плодоовочевого ринку України.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів