fbpx
728 x 90

СВІТОВИЙ РИНОК КАРТОПЛІ

СВІТОВИЙ РИНОК КАРТОПЛІ

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку картоплі

Цьогорічна посуха залишила свій слід у Європі. На ринку попит на картоплю невеликий, хоча він зараз починає відновлюватися. Найбільші європейські виробники картоплі, такі як Нідерланди, Франція та Німеччина, відчувають певні складнощі зі своїм експортом, і через ціну, багато ринків нині віддають перевагу картоплі з інших європейських країн. Зокрема, Іспанія маючи гарний урожай, отримує вигоду від високих цін на ринку.

У Північній Америці перспективи в Айдахо похмурі: врожайність і розміри бульб невтішні. Нині попит на картоплю вищий, ніж пропозиція, і це підвищує ціни. Вашингтон цим скористається, оскільки урожай там має хороші перспективи. У Канаді збір врожаю відкладено в більшості регіонів. Провінція Манітоба може очікувати рекордного виробництва цьогоріч, одного з найкращих коли-небудь.

У Китаї ціни також зросли. Урожай менший через стихійні лиха. Тому ринки Південно-Східної Азії шукають картоплю і де інде. У Південній Африці ціни на картоплю в середньому вищі, ніж у минулому році. Перспектива полягає в тому, що обсяг врожаю цього року не сильно відрізнятиметься від рекордного врожаю попереднього сезону. Обсяг продажів зараз відстає порівняно з минулим роком.

Нідерланди: ціни на картоплю під тиском через повільний експорт

На думку голландських трейдерів, зараз експорт картоплі відстає. Внутрішній попит, однак, починає дещо розганяти експорт, після дуже спокійного періоду літньої спеки, хоча він ще не йде дуже гладко. Ось чому ціни перебувають під тиском. Ціни на локальний продукт за останні тижні впали з 30 до 20 євроцентів. Трейдери очікують, що ціни впадуть ще більше через повільний експорт. «Минулого року картопля в Голландії була надто дорогою, щоб експорт був гладким, але також ніхто не очікує низьких цін».

Бельгія: відновлення ціни на ринку

Внаслідок посухи врожай картоплі невтішний; і це, незважаючи на розширення площі. Проте врожайність краща, ніж торішня. Після незначного падіння, ціна зараз дещо відновлюється. Зараз ринок картоплі знаходиться під повним впливом прогнозу погоди. Крім того, незрозуміло, який вплив матиме спека на бульби та їх лежкість.

Німеччина: велика пропозиція пригнічує ціни на внутрішньому ринку

Наразі в Німеччині є більш ніж достатньо власної ранньої картоплі. Однак продукція рухається між різними районами вирощування. У будь-якому випадку, як повідомляється, велика пропозиція спричиняє тиск на внутрішньому ринку. Що стосується експорту, то звичайні ринки призначення обирають продукт із сусідніх країн, оскільки він значно дешевший за ціною, ніж німецький, повідомляє торговець. Однак слід зазначити, що до моменту початку основного врожаю ціни знову будуть майже тотожні з міжнародними.

Незабаром розпочнеться також масовий збір в органічному секторі (очікується на початку вересня). Наразі попит на органічну картоплю, відповідно до попередніх прогнозів, все ще відносно низький. У довгостроковій перспективі органічна картопля досягне цікавого зростання, тоді як частка звичайних ринків зменшиться. Паралельно з цим, після багаторічного застою на відмітці майже 8000 га, площа також значно зростає. Тим не менш, очікується, що це велике зростання відбудеться головним чином у переробній промисловості, оскільки зростає попит з боку німецької індустрії гостинності на прості в приготуванні органічні картопляні продукти.

Австрія: тихий ринок

Тихий ринок в Австрії. Ціни виробників коливаються від 30 до 37 євро / 100 кг. Підозрюється, що попит знову зросте в найближчі тижні, що збігається з падінням високої температури.

Франція: низький попит призводить до низьких цін

Збір картоплі розпочався чотири тижні тому у Франції. Зараз на ринку Франції малий попит через теплу літню погоду; однак ціни на картоплю сильно коливаються на ринку. Чим далі прогресує сезон, тим вища врожайність з гектара. Однак наприкінці буде чітка різниця між зрошуваними та богарними ділянками. Врожайність на полях з поливом буде значно вищою, ніж у виробників, які не мають такої можливості. Якість французької картоплі наразі ще хороша.

Іспанія виграє від посухи в Європі

Через посуху виробництво картоплі в Європі низьке. Найважливіші виробники ЄС, такі як Нідерланди, Франція та Німеччина, спостерігають падіння свого експорту. Врожай покращився в Іспанії, і завдяки хорошим цінам на міжнародному ринку країна експортувала більше картоплі. Зараз збирання врожаю відбувається в районі Кастилія-Леон (Castile-Leon), і в цьому році картопля є найрентабельнішою культурою. Після періоду дефіциту кілька тижнів тому, внаслідок якого ціни вдвічі збільшилися до 0,58 євро/кг, попит і пропозиція врівноважилися. Середня ціна в липні цього року становила близько 0,29 євро/кг, тоді як минулого року 0,27 євро/кг.

Цьогоріч, через погоду, Франція та Іспанія помінялися ролями. Франція зазвичай є самодостатньою по картоплі, а Іспанія є її найбільшим ринком. Проте, зараз Іспанія експортує картоплю своїй сусідці. Збір картоплі у Франції вже розпочався, але теплові хвилі можуть вплинути на врожайність та якість бульби. Це призводить до невизначеності для іспанських імпортерів.

США: нижчі врожаї та менші розміри, але не у Вашингтоні

Збір нового врожаю картоплі в Айдахо саме розпочинається. Перспектива полягає в тому, що як урожайність з гектара, так і розміри бульби будуть нижчими, ніж роком раніше. Деякі виробники говорять про зниження на 30%. Вологий квітень затримав посадку картоплі, а холодне літо гарантувало, що картопля не матиме оптимальних умов для зростання. Двічі в червні фіксувались морози, що не принесло користі картоплі. Достигання і збір врожаю затягнувся на тиждень. Минулорічні обсяги закінчилися минулого тижня. У долині Скагіт (Skagit Valley), штат Вашингтон, новий урожай запланований на 26 серпня. Умови вирощування «майже ідеальні», при цьому корисні опади прекрасно розподілені. Врожайність буде близькою до середньої, і очікується хороша якість продукції.

Водночас попит на картоплю достатній. «В останні місяці попит на картоплю перевищив наявну пропозицію», говорить трейдер. «Але це не триватиме вічно».

Ціна висока порівняно з минулим роком. «На ринку зараз ви платите $19 за «40-ву» коробку (40-count box) старого врожаю. У минулому ж році ця цифра становила $10,5; а за 50- ту і 60-ту ви платили відповідно 11 та 13 доларів (у США картоплю продають коробками і залежно від калібру там міститься певна кількість бульб. Для прикладу, у «40-вій» коробці повинно бути 38—42 картоплини, кожна масою 15—19 унцій, що становить 425—539 г.; у «120-тій» коробці повинно бути вже 114—126 дрібніших картоплин, масою 4—8 унцій, що становить 113—227 г. Але не залежно від калібру картоплі, кожна коробка має важити 50 фунтів, а це майже 23 кг — прим. ред.). Зазвичай ціни трохи падають під час сезону збору врожаю, оскільки все більше гравців виходять на ринок. З меншими врожаями та розмірами я не сподіваюся, що ціна впаде, як у минулому». Картопля у Вашингтоні виграє від цієї високої ціни на ринку.

Канада: врожай на Манітобі може стати одним із найкращих

Більшість старих запасів картоплі закінчується цього тижня. Новий збір врожаю скоро розпочнеться, але він затягується в деяких частинах країни. Новий урожай в провінції Манітоба міг би стати одним з найкращих за всю історію. У багатьох районах країни цього сезону була зафіксована суха погода, але останніми днями спостерігаються опади. У деяких регіонах, наприклад, в Альберті, був надмірний дощ. Цього року велика кількість виробників перейшли на зрошення своїх картопляних полів.

Китай: тайфун знижує урожай картоплі, вищі ціни на ринку

У Китаї існує цілорічне вирощування картоплі, а значить, також є доступна пропозиція протягом усього року. Зважаючи на те, що в Китаї багато виробників, конкуренція є жорсткою, і це підштовхує ціни. Наразі ціна на картоплю трохи зростає, оскільки тайфун Лекіма завдав великої шкоди полям і частину врожаю знищено. Однак, великий виробничий регіон Шаньдун (Shandong), не зазнав великої шкоди від тайфуну. Більшість картоплі там була вже на зберіганні, тому їй пощастило.

Значна частина продукції продається в Китаї, оскільки є великий внутрішній попит на картоплю. Багато також експортується, особливо в країни Південно-Східної Азії. Тайвань та Малайзія — два основних імпортери, але дуже чутливі до ціни. Якщо ціна трохи подорожчає, одразу розглядають інші варіанти. Зважаючи на меншу пропозицію та дещо вищі ціни, обсяг експорту в ці країни також зменшився. Цього року більше експортується до країн Латинської Америки, що проявили великий інтерес до китайського товару.

Південна Африка: обсяги відстають, а ціни зростають

З огляду на сукупні обсяги продажів картоплі, Південна Африка відстає на 2,3 мільйона 10-ти кілограмових мішків порівняно з цим самим періодом минулого року (68,4 мільйона мішків). Перспектива полягає в тому, що в цьому сезоні буде зібрано 248 мільйонів 10-ти кілограмових мішків, що мало чим відрізняється від минулорічного рекордного врожаю. Врожайність з гектара зростає, але також і витрати на виробництво. Такі провінції, як Західна Вільна держава (Western Free State), Лімпопо (Limpopo), Сандвельд (Sandveld) та Північна Капська (Northern Cape) є найважливішими регіонами, які зараз збирають картоплю. Ціни демонструють тенденцію до зростання і зараз становлять в середньому €2,1 за 10 кг (37 ZAR), враховуючи різні ринки та калібр бульб. Це вище середньої ціни за цей же час минулого року. Є повідомлення про збільшення площі насаджень.

Джерело: https://www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів