fbpx
728 x 90

Сортозаміна малини в іспанській провінції Уельва

Сортозаміна малини в іспанській провінції Уельва

Кооператив Онубафрут замінює сорти малини для кампанії 2019/20

Партнери іспанського кооперативу другого рівня Onubafruit (Coophuelva, Cobella, Freslucena, Cartayfres і SAT Condado), які мають у користуванні майже 1000 гектарів малинових насаджень, а щорічний валовий збір сягає 11 тис. т, приступають до оновлення сортименту.

За словами Марко Антоніо Ваза (Marco Antonio Vaz), керівника науково-дослідного відділу групи, що базується в Уельві, напередодні наступної кампанії 2019/2020 років буде проведена повна заміна сортів Імара та Квелі (Imara and Kweli) на Шані, Венгі та Беллу (Shani, Wengi and Bella).

Ваз підрахував, що в ініційованому процесі сортозаміни буде задіяно понад 1 млн рослин трьох нових сортів, хоча мета — досягти чотирьох мільйонів за два роки.

«З цими новими сортами ми можемо збільшувати обсяги продукції у зимовий період, з грудня по березень, що є найважчим часом для вирощування цієї ягоди, водночас ціни є найвищими», – наголосив Марко Антоніо.

Два з п’яти гектарів експериментальної ферми «Онубафрут» у Лепе (Lepe), поблизу Кобелли (Cobella), відведено під вирощування малини. Як зазначив керівник науково-дослідної роботи компанії: «Ми можемо отримувати нові сорти малини на цій фермі кожні п’ять років».

Ваз переконаний, що малину очікує гарне майбутнє, оскільки: «Для досягнення кращих результатів потрібно більше професіоналізму та різні технології, особливо якщо ці зусилля орієнтуються на ніші, які платять за найкращими цінами».

Нові сорти лохини до 2022 року

Що стосується лохини, яку також досліджують на експериментальній фермі, керівник науково-дослідних розробок компанії Onubafruit зазначив: «Найближчим часом у нас з’явиться портфоліо сортів, які дадуть цій культурі підвищену якість. У нас є своя селекційна програма по лохині, яка стартувала у 2013 році, і зараз ми працюємо з першими гібридами. Ми плануємо розпочати процес захисту майнових прав на вісім сортів. Ідея полягає у тому, щоб до 2022 року мати комерційні насадження цих нових сортів лохини».

Джерело:  www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів