fbpx
728 x 90

Рітейлери еволюціонують, щоб утримати клієнтів

Рітейлери еволюціонують, щоб утримати клієнтів

Від використання штучного інтелекту та роботів до доставки покупки день в день та мобільних технологій

У тому як ми купуємо їжу, за останнє десятиліття відбулися безпрецедентні зміни, а роздрібні торговці водночас були драйверами цих змін та еволюціонували разом з ними.

«Нині ми переходимо в епоху різнопланових каналів покупки», — зазначив Тобі Пікард (Toby Pickard), аналітик роздрібної торгівлі IGD на саміті Сталі продукти харчування (Sustainable Foods Summit), організованому Ecovia Intelligence в Амстердамі. «Така компанія, як Amazon, зараз хоче торгувати усім, включаючи продукти харчування».

Захід Amazon в індустрію харчів, який сприяв зростанню інтернет-магазинів продовольства, тепер прискорює перехід від фізичних магазинів до віртуальних.

«Люди не обов’язково купують у одного й того ж продавця», — зазначив Пікард. — «Вони хочуть мати можливість робити покупки там, де вони хочуть, коли хочуть і отримувати товар, так як вони хочуть. У Нідерландах, наприклад, Альберт Хейн зараз впроваджує послугу доставки за 15-ть хвилин. Така обіцянка дійсно відповідає очікуванням споживачів».

Пікард радив рітейлерам стежити за розвитком роздрібної торгівлі, шукаючи натхнення та загрози у всьому світі, наприклад, використання штучного інтелекту.

Британський рітейлер Моррісонс (Morrison’s) використовуючи штучний інтелект для виявлення пустот на полицях, спромігся зменшити їх кількість до 30 відсотків. «Зараз це впроваджено у всіх їхніх магазинах», — заявив він. — «Штучний інтелект може допомогти доставити відповідні повідомлення, як на полиці, так і в місцях реалізації, щоб стимулювати продажі. У США Альбертсон (Albertsons) доставляє маркетингові повідомлення з урахуванням того, хто проходить повз конкретні рекламні місця».

Споживачі, які купують в магазинах Альберт Хейн, тепер можуть використовувати екрани для придбання об’ємних предметів та відстроченої їх доставки. «Рітейлер також надає великі знижки на товари, які потрібно швидко продати», — сказав Пікард. — «Електронні дисплеї терміну придатності товару на полиці, використовують технологію штучного інтелекту, що дозволяє зменшити середні втрати в магазині на третину».

У мережі Волмарт (Walmart) роботів використовують для сканування продуктів у пошуку відсутніх товарів або неправильно розташованих. «Вони набагато точніші та ефективніші за людей, — зазначив спікер, — і вони розвантажують персонал для роботи з клієнтами та рекомендування продуктів. Волмарт прагне запровадити їх у 300 магазинах у Північній Америці».

У Росії мережа Лєнта (Lenta) використовує роботів для привітання клієнтів. «Він запам’ятає вас завдяки використанню системи розпізнавання обличчя і може рекомендувати конкретні продукти», — повідомив експерт.

У Європі Amazon Go та Auchan Minute відкривають магазини без касирів, які вже є звичними для Китаю. Водночас, телефонні програми, що дозволяють покупцям дізнатися конкретну інформацію про товар, стали звичайним явищем, яке дає можливість роздрібним торговцям рекомендувати покупцям, наприклад, менш калорійні продукти.

«Рітейлерам важливо спершу думати про зручність для покупців, а не впроваджувати технології заради впровадження. Рітейлери та бренди повинні більше працювати разом, щоб відповідати мінливим очікуванням споживачів» — резюмував Пікард.

Джерело: http://www.fruitnet.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів