fbpx
728 x 90

Блокчейн та QR-коди у постачанні овочів та фруктів

Блокчейн та QR-коди у постачанні овочів та фруктів

Технології дозволяють відстежувати як увесь виробничий ланцюг, так і кожен окремий процес

Великі італійські торгові мережі та кілька виробників продуктів харчування інвестують у проекти з моніторингу та відстеження всього ланцюга постачання, щоб зробити його прозорішим для покупців, наприклад, дозволяючи їм визначати інформацію на етикетці за допомогою смартфона.

Сучасні споживачі досить вимогливі і виявляють підвищену зацікавленість до походження продукту харчування та способів його переробки. Супермаркети започаткували низку ініціатив, заснованих на технології блокчейн (blockchain), яка гарантує незмінність внесених даних та наявність усього масиву даних. Усе це дозволяє відстежувати як увесь виробничий ланцюг, так і кожен окремий процес.

Мережа гіпермаркетів Ашан Італія (Auchan Retail Italia) у співпраці з Біг Груп (Big Group) та Те-Фуд (Te-Food) (технологічний партнер Auchan) вже розпочала відстеження ланцюга поставок моркви. Це стало можливим завдяки використанню QR-коду на маркуванні товару. Слідом за морквою зараз також простежуються вироби з курятини. Загалом використання системи блокчейн та QR-коду затроне понад 40 харчових продуктів. Проект охопить 19 італійських регіонів та 1500 торгових точок, включаючи гіпермаркети та супермаркети Ашан, супермаркети Simply та IperSimply. А на їхніх полицях – 5 тис. харчових продуктів з маркуванням Ашан та 17 тис. харчових продуктів місцевих виробників.

Аналогічним шляхом йде мережа гіпермаркетів та супермаркетів Carrefour, застосовуючи систему відстеження до 4000 харчових продуктів власної торгової марки. Першу ідентифікацію за допомогою QR-коду було застосовано до курячих продуктів Filiera Qualità Carrefour (які було ідентифіковано через додаток для смартфонів MyCarrefour). Сицилійські цитрусові з маркуванням Sicilia Filiera Qualità Carrefour також невдовзі стали відслідковуватися.

В Італії група Carrefour має 1083 магазини роздрібної торгівлі, включаючи 51 гіпермаркет Carrefour, 412 супермаркети Carrefour Market, 605 магазинів Carrefour Express, 13 магазинів дрібно гуртової торгівлі (Docks Market і GrossIper) та два магазини Supeco.

Серед виробників, які покладаються на повний цикл відстеження, є гігант з виробництва макаронних виробів Barilla, який працює у партнерстві з IBM Italia, а також Spinosa, спеціалізована компанія, яка виробляє моцарелу гарантованого та захищеного походження. Остання розпочала ідентифікацію товарів за допомогою платформи EY OpsChain Food Traceability, яка дозволяє простежити весь виробничий цикл починаючи з постачання молока.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів