fbpx
728 x 90

Технології 4.0 у плодоовочівництві

Технології 4.0 у плодоовочівництві

Італійський стартап встановив нові пристрої у яблуневому саду та насадженні перцю

У світі нині активно проходить діджиталізація агросектору і галузі плодоовочівництва зокрема. Хоча в Україні не всі садівники розуміють, які можливості та переваги дає впровадження ІТ-продуктів у виробничі процеси, але з часом українські фермери активніше розвиватимуть цей напрямок. 

«Нові інноваційні технології дозволяють нам моніторити ситуацію у насадженні також і за допомогою мобільних пристроїв. Ми можемо контролювати стан ґрунту, розрізняти життєві цикли рослин і відповідно до потреби зрошувати», повідомляє Маріо, партнер і розробник 4.0 агрорішень для terraSmart, італійського стартапу, який щойно встановив два нових пристрої у Базилікаті (Basilicata).

«Це перші дві установки такого роду в регіоні. Перший кейс це рішення для повноцінного моніторингу грунту (піщаного), рослин і агрометеології у насадженні солодкого перцю. Друга установка – це моніторингове рішення для грунту (глинистого) і агрометеології у яблуневому саду».

«Датчики, розміщені на різних глибинах, контролюють температуру, електропровідність, вологість, рівень забезпечення елементами живлення та інші умови росту рослин в реальному часі».

Установка у насадженні перцю включає також моніторинг рослин. Розроблені високотехнологічні сенсори вимірюють ріст листя і мікро-зміни діаметра рослини. Ці датчики дозволяють перевіряти ростову та вегетативну активність шляхом моніторингу лімфатичних потоків, транспірації листя і росту плодів.

«Датчик температури і зволоження листя дозволяє визначати зволоження листкової поверхні під впливом погоди, виявляючи конденсацію частинок води у разі дощу, роси або туману, тобто ті умови, які не можливо виявити традиційними плювіометрами».

«Датчики росту листя дають інформацію про стрес, викликаний дефіцитом води, вимірюючи падіння тургору листя, коли починається зневоднення. Рання діагностика може бути використана як вхідний параметр для перевірки точності зрошення і підтвердження вегетативного стану рослин за зміни зрошення та умов навколишнього середовища».

Всі дані збираються на нашій платформі terraWeb, де користувачі можуть переглядати дані в режимі реального часу і візуалізувати щоденні та історичні графіки. На додаток до серії розрахунків, ця платформа може надавати сповіщення про виявлення і активувати найпопулярніші агрономічні прогностичні моделі для запобігання хворобам рослин.

«Наші установки повністю незалежні з енергетичної точки зору і живляться від сонячних батарей. Всі наші системи можуть функціонувати за допомогою 2/3/4G, стандартних WiFi і LoRaWan з’єднань, і ми також сумісні зі стандартом широкосмугового зв’язку (Narrow Band), що важливо для віддалених сільських районів, де зв’язок повільний».

«Водночас співпрацюючи з виробниками, ми шукаємо підтримку від усіх асоціацій, які вважають важливим просування концепції 4.0 у агросекторі, яка революційно змінює спосіб використання землі, що сприятиме сталому виробництву та економічному зростанню у всьому ланцюжку».

Для більшої інформації:
terraSmart
Val D’Agri (Potenza)
Email: terrasmart.it@gmail.com
Tel.: (+39) 393/9286494
Website: terrasmart.it

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів