fbpx
728 x 90

Зображення салату – вершина айсберга!

Зображення салату – вершина айсберга!

Дослідники Інституту Ерлхем (Earlham Institute, England) розробили цифрову платформу для класифікації культур салату за допомогою комп’ютерного зору та аерофотознімків

Згідно з дослідженням, платформа AirSurf-Lettuce здатна оцінювати салат айсберг з точністю понад 98%

Польові випробування технології проводили на базі G’s Growers, другої за величиною овочевої компанії у Великій Британії, що базується в Елі.

Аерофотознімки використовують дослідники, виробники та фермери для моніторингу сільськогосподарських культур впродовж вегетаційного періоду.

Щоб отримати значущу інформацію з великомасштабних аерофотознімків, зібраних на місцях, потрібні високопродуктивні рішення для фенотипового аналізу, які не тільки забезпечують високу якість ключових ознак культур, а й допомагають фермерам швидко та надійно приймати рішення щодо управління рослинами.

Програмне забезпечення охоплює вимірювання кількості, розміру і визначення місця розташування, щоб допомогти фермерам проаналізувати врожай з точністю і доставити його на ринок найбільш ефективним способом. Важливо, що ця технологія може бути застосована до інших культур, розширюючи можливості для позитивного впливу на весь харчовий ланцюг.

Салат є великим бізнесом, особливо в Східній Англії, загалом щороку у Великій Британії його виробляють  майже 122 тис. тонн. До 30% врожаю може бути втрачено через неефективність процесу вирощування, а також планування його збору, які, за умови раціонального використання, можуть забезпечити значний економічний прибуток.

Дуже важливо, щоб фермери розуміли, коли сільськогосподарські культури готові до збирання, щоб правильно спланувати логістику, торгівлю та маркетинг своєї продукції далі по всьому ланцюжку.

Традиційно вимірювання врожаю на полях було дуже трудомістким, а також схильним до помилок; тому нові рішення Інституту Ерлхем, засновані на аерофотознімках, можуть забезпечити більш надійний і ефективний спосіб.

Ще одним бар’єром для ефективності є той факт, що несприятливі погодні умови, які зростають останніми роками, можуть значно розкидати час збирання, оскільки культури дозрівають у різні терміни.

Технологія AirSurf, розроблена командою Інституту Ерлхем, використовує глибоке навчання у поєднанні з ультраширокомасштабним аналізом зображень, щоб виміряти салат айсберг у високій роздільній здатності. Це дає змогу визначити точну кількість і розташування рослин салату з додатковою перевагою визнання якості врожаю.

Поєднання цієї системи з GPS дозволяє фермерам відстежувати розподіл розмірів салату в полі, що може лише допомогти підвищити точність і ефективність сільськогосподарської діяльності, зокрема час збору врожаю.

Алан Бауер з Інституту Ерлхем, розповідає: «Ця міждисциплінарна співпраця об’єднує комп’ютерне бачення і обчислення з ростом салату, щоб продемонструвати, як ми можемо поліпшити врожайність за допомогою комп’ютера».

Промисловий партнер компанії G’s Growers, менеджер з інновацій Джейкоб Кірван, додає: «Сільське господарство у великих масштабах означає, що точність є необхідною умовою для забезпечення того, щоб ми виробляли сільськогосподарські культури екологічно та економічно стабільно. Використання таких технологій, як AirSurf, означає, що виробники здатні зрозуміти мінливість їхніх полів і культур на більш високому рівні деталей, що раніше було не можливим.

Рішення, які можуть випливати з цієї інформації, такі як застосування добрив і зрошення; зміна стратегії збирання врожаю та планування оптимального часу для його продажу, — все це сприятиме збільшенню врожайності сільськогосподарських культур та підвищенню їх прибутковості.

Джерело: www.imveurope.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів