fbpx
728 x 90

Вертикальна ферма з глобальними амбіціями

Вертикальна ферма з глобальними амбіціями

Італійську Planet Farms, яку вважають найбільшою і найпрогресивнішою вертикальною фермою, незабаром можна буде зустріти в інших регіонах

Виробляти більше продуктів вищої якості, використовуючи менше ресурсів. Повідомлення Луки Травагліні (Luca Travaglini) і Даніеле Бенатофа (Daniele Benatoff) на виставці Трієннале (Triennale) у Мілані було чітким: їхній стартап Планет Фармз (Planet Farms) планує побудувати найбільшу і найсучаснішу вертикальну ферму в Європі, а потім створити подібні проекти в інших країнах світу.

Робота над новим центром розпочинається у цьому місяці і має завершитися навесні 2020 року. Розташована у селищі Кавенаго (Cavenago), на півдорозі між Міланом і Бергамо, ферма займатиме 9000 м2 і вироблятиме 40 тис. упаковок продукції щодня. Завдяки інноваційному процесу вирощування від насінини до упакованого продукту компанія має на меті вирощування плодоовочевої продукції з нульовим вмістом залишків пестицидів, які вражатимуть своїм смаком, тривалим терміном зберігання та високим рівнем стійкості.

«Вертикальне фермерство у агросекторі — це як «Формула 1» в автоспорті», — таке влучне порівняння центру, розташованому в кількох хвилинах їзди від всесвітньо відомої гоночної траси Монза (Monza) дає Травагліні. Планет Фармз використовуватиме найсучасніші технології для вирощування дрібнолисткових (babyleaf) салатів, базиліку та інших ароматичних трав у повністю контрольованому середовищі, розташованому прямо на місці продажу, 365 днів на рік. Капілярна система датчиків дозволяє постійно контролювати весь виробничий процес, а отже, весь процес автоматизований. Планет Фармз говорить, що споживач буде першим, хто торкнеться абсолютно свіжого продукту. Кожна рослинка ростиме з традиційного насіння у чистому повітрі і воді, без необхідності використання пестицидів, з мінімізацією використання води.

Нова структура може стати лише початком, коли йдеться про амбітний глобальний план розвитку і зростання Планет Фармз. Насправді, метою є зробити Ломбарді (Lombardy) столицею вертикального сільського господарства, експортуючи цю модель по всьому світу. Співзасновник Бенатофф (Benatoff) підтверджує: «Фабрика у Кавенаго (Cavenago) є відправною точкою на шляху, який виведе нас у глобальний світ. Проект італійський і незабаром можна буде побачити нові конкретні програми як в Італії, так і за кордоном».

Як і у будь-якій команді «Формули 1», за кадром залишається багато фахівців, серед яких архітектурна студія Studio Dordoni, постачальник освітлення «Signify», «Travaglini FarmTech», «WoodBeton», «Sirti», «255», «Repower» і «Netafim». Компанія «Travaglini», яка має багаторічний досвід у виробництві продуктів харчування, допомагає планувати та конструювати системи кондиціонування ферми з акцентом на енергоефективність, та — чисті пакувальні кімнати, де метою є мінімізація ризику забруднення ззовні. Компанія «Philips» віднедавна «Signify» раніше працювала з Планет Фармз у її дослідницькій лабораторії і постачає динамічні світлодіоди Philips GreenPower, які можна точно налаштувати на будь-який тип овочів.

«З 2020 року Кавенаго вироблятиме 800 тонн салатів і ароматичних трав на рік, що еквівалентно 40 тис. упаковок на день», — коментує Лука Травагліні. «Протягом усього шляху: від насіння до кінцевого продукту — процес повністю автоматизований і контрольований. Повітря, вода, світло і ґрунт — це змінні, які можна контролювати: ми першими використовуватимемо чисті приміщення для управління повітрям; вода буде стерилізована і мінералізована солями, плюс ми будемо використовувати її на 97% менше у порівнянні з традиційним сільським господарством; освітлення буде високоефективними світлодіодами, які використовують тільки спектр світла, необхідний для рослини; ґрунт буде замінений органічними субстратами, розробленими спеціально для кожної культури».

Переваги такої системи зрозумілі, додає Травагліні. Більше необмежені погодними умовами у зовнішньому світі, «Планета Фармз» теоретично може вирощувати будь-який продукт у тому місці де існуватиме споживчий попит. «Ми навіть можемо знову відновити виробництво древніх ароматів, використовуючи насіння, які більше не використовується у традиційному сільському господарстві», — пропонує він. «Через кілька годин після пакування ми доставимо  здоровий продукт багатий вітамінами і антиоксидантами і вільний від пестицидів, які відлякують сьогоднішніх споживачів. Це також буде вибух смаку, який є парадоксом вертикального фермерства: ми знову відкриваємо справжні смаки, які ми більше не знаходимо у наших стравах. Для нас це була головна мета і наш найбільший виклик».

Результатом, здавалося б, є те, що кінцевий споживач стане першим, хто торкнеться цього хрусткого, смачного салату, вільного від хімікатів, без необхідності мити його перед споживанням. Але Травагліні не розглядає вертикальне фермерство як заміну усталених методів виробництва. «Наші дослідження та інновації можуть бути передані традиційному сільському господарству», — говорить він. «Ми не можемо і не маємо наміру його замінювати». 

Джерело: www.fruitnet.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів