fbpx
728 x 90

Світовий ринок кавуна та дині

Світовий ринок кавуна та дині

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку кавуна та дині

Початок європейського літа не відзначався типовістю. Погода в травні і червні загалом була похмурою, а кавун, як відомо, є продуктом, який страждає від дощового літа. Порівняно з минулим роком умови на ринку кавунів є жорсткими. Продукція на європейський ринок нині надходить з іспанського регіону Альмерія, а також з Марокко та Італії. Греція починає повільно, як й іспанський регіон Мурсія. Китай вирощує дині для власного ринку, а в США диня надходить як від локальних виробників (Каліфорнія та Орегон), так і з Мексики. Баштанні бразильського виробництва надійдуть пізніше. Коли продукція з інших ринків надійде, ціни будуть знижуватися внаслідок надлишкової пропозиції.

Нідерланди: погода занадто нестабільна для продажу кавунів

«Кожен додатковий градус тепла забезпечує кращі продажі кавунів», — говорить голландський імпортер дині. Порівняно з торішніми високими температурами цього року погода більш нестабільна. Ціни на кавуни виявили тенденцію до зниження, а на дині є досить високими. Нині кавуни надходять переважно з Альмерії, звідки йдуть останні поставки. Доступна також продукція з Марокко та Італії, і Греція збирається почати експорт. Ранній урожай у Мурсії був меншим через незвичайні опади у квітні. У випадку з сортотипом дині галія (Galia), компанії повідомляють про 30-35% зменшення урожаю; обсяг канталупи (Cantaloupe) зменшився на 25%, а виробництво кавунів та жовтої дині є нижчим на 5-10%. Водночас у Нідерландах стрімко зростають продажі мінікавунів. Напередодні старту бразильського сезону голландський імпортер зазначив, що можна очікувати великих обсягів.

Бельгія: попит та пропозиція збалансовані завдяки погоді

Сезон дині в іспанській Альмерії поступово добігає кінця, а Мурсія (Murcia) повільно приймає естафету. «Сезон в Альмерії не був таким простим, — говорить бельгійський трейдер. — Останніми тижнями на ринку існує велика кількість дрібної галії. Постачання плодів популярних 5 і 6 калібрів було дефіцитним останнім часом. Оскільки дині з Альмерії є першими в реалізації, їхня якість і смак не настільки хороші, як у динь з Мурсії. Чипіона є цікавим регіоном в Іспанії, у якому розвивається виробництво ранньої продукції дині сортотипу галія, а стосовно смаку та розміру вони набагато кращі, ніж у галій з Альмерії». На думку бельгійського трейдера, попит на дині типу галія з кожним роком дещо знижується. «З іншого боку, жовті і зелені дині типу шаранте (Charentais), з кожним роком продаються все краще. У минулому диня галія була найпопулярнішою, але оскільки якість ранньої продукції погіршилася, їхня популярність також впала. Те саме стосується і кавунів. На ринку ще є кавуни з Альмерії, але перші партії з регіону Паломарес (Palomares) вже в дорозі. Починається також сезон грецького кавуна, хоча його відкладено приблизно на тиждень або два. Насправді, нестабільна погода означає, що попит також нижчий, тому пропозиція і попит перебувають в гарному балансі».

Німеччина: продажі постійно покращуються

У Німеччині продажі дині помітно зросли через більш високі температури, особливо на півдні. Іспанські кавуни зіткнулися з конкуренцією від італійських і марокканських, до того ж продукція з Марокко, зазвичай, дещо дешевша за іншу. Середня ціна за кілограм нині становить від € 0,80 до € 1,20 за кг; продажі іспанських безнасінних є кращими, як повідомляють оптовики.

Крім кавунів у гуртовій торгівлі, також користуються попитом диня галія і «медова диня» хані дью (honeydew). За словами торговця, ці сорти переважно імпортують з Іспанії. Крім того, через значну частку турецьких компаній на німецькому ринку існує високий попит на сорти, які вирощують і експортують звідти. У середині травня, наприклад, перші дині кіркажач (Kirkagac) вже було імпортовано з Туреччини.

Італія: якість дині відмінна

Допоки погода залишається сприятливою, перспективи гарні для дині і кавуна. Сицилійський сезон розпочався з високим попитом, як в Італії, так і за кордоном. Продукція з Лаціо і Кампанії також доступна. Середні та високі ціни на жовті дині виправдані високою якістю та чудовим зовнішнім виглядом плодів. Сезон кавунів розпочинається в декількох регіонах; однак, в Калабрії (Calabria), збір врожаю було відкладено на 15-20 днів.

Сицилійський сезон жовтої дині стартував 15-20 травня з обмеженими обсягами. Урожайність з гектара є стабільною  порівняно з минулим роком, і ціни, що сплачуються зараз, відмінні, досягаючи € 0,60 / кг. Постачання переважно внутрішньоіталійське, з регіонів Апулія (Puglia) та Калабрія (Calabria). З надходженням більших обсягів наприкінці червня – початку липня очікується падіння цін. Порівняно з іспанськими динями італійські в середньому на 20-25% дорожчі. Ціни на канталупу (Cantaloupe) зараз зростають через брак іспанських плодів.

У ці дні (середина червня) в Північній Італії відбувався перехід у вирощуванні дині з теплиць до відкритого ґрунту. Урожайність гладенької дині ханімун (Honeymoon smooth melon) в провінції Феррара дуже низька через погодні умови в травні. Якість дині гарна, як і ціни (від 1,50 до 2 € / кг). Збір урожаю також розпочався на Сардинії. Якість динь хороша, показник Брикс становить 16-17 одиниць, а для кавунів — 13-14.

Схоже, що наразі попит на кавуни поширюється по всій Європі, відповідно на італійські він також зростає. Нині кавуни надходять з Сицилії та деяких італійських муніципалітетів на південному заході країни (Латина / Сабаудія, Баттіпалья та Метапонто) (Latina / Sabaudia, Battipaglia and Metaponto).

Іспанія: перехід від Альмерії до Мурсії

Сезон у Альмерії, іспанському регіоні, який придатний для вирощування надранньої продукції, так само хороший, як і завжди. У Мурсії виробники тепер переключаються з вирощування кавунів у плівкових теплицях на відкритий ґрунт. Цей перехід також відбудеться найближчим часом для дині. Сезон в Іспанії досі важкий через холодну погоду, зафіксовану на основних ринках іспанського продукту. Як наслідок, попит був нижче середнього. За даними іспанських виробників, ціни, сплачені за плоди в Альмерії, є найнижчими за чотири роки. Однак площі під кавунами в Іспанії продовжують зростати. Для динь площі або залишаються стабільними, або фактично зменшуються.

Китай: зростаюча пропозиція дині

Сезон кавунів вже почався і в Китаї. Великі обсяги потрапляють на полиці з початку червня. Крім кавунів, на ринку також є багато типів дині. У Китаї особливо популярні солодкі дині. Нині на ринку водночас існує велике різноманіття продукції, тому ціни впали. Вони продовжуватимуть падати в липні та серпні, оскільки пропозиція на ринку тільки зростатиме. Проте спеціальні сорти продають за вищими і більш стабільними цінами, оскільки постачання цих спеціальних динь загалом менше і якість їх висока.

Поля з динями можна зустріти по всьому Китаю, і не всі вирощують у відкритому ґрунті. Їх часто культивують і в теплицях. Це дає можливість вирощувати дині в Китаї цілий рік. Проте пік постачання досягається в літні місяці, коли попит на дині найвищий. Цього року в лютому та березні було багато дощу; внаслідок цього сезон почався дещо пізніше в таких районах, як Цзянсу і Аньхой (Jiangsu and Anhui).

Сполучені Штати: попит на кавуни знову зростає

Постачання як вітчизняних, так і імпортних кавунів у Північній Америці наразі добре. «Є достатня кількість кавунів з Мексики та Каліфорнії. Мексика продовжує відправляти дині до США, роблячи це довше, ніж очікувалося. Сезон у Каліфорнії триватиме до серпня, а потім кампанія почнеться в Орегоні», — говорить трейдер з Лос-Анджелеса.

Обсяг динь порівнянний з аналогічним періодом минулого року. «Ми розпочали збір пізніше, але обсяг такий самий».

Попит на кавуни дещо відстає, хоча це поступово змінюється. «Попит залишався стабільним, але через імпорт мексиканських кавунів спостерігається велика пропозиція. Крім того, погода не була такою спекотною, тому ринок кавунів пережив депресію».

Температура в Північній Америці зростає, тому попит на кавуни поліпшився. Існує гарний попит на різні сорти кавунів. Стійким є попит на жовтий безнасінний кавун і органічний кавун. «Попит на органічний сильний, і я думаю, що він продовжуватиме зростати».

Ціну на конвенційні дині описують як справедливу. «Ціни нижчі, ніж у цей самий час  минулого року. Я відчуваю, що ринок стає сильнішим, особливо враховуючи, що мексиканське виробництво вичерпується, і на ринку стає менше плодів. Я думаю, що ринкові умови, безумовно, поліпшаться до 4 липня (День незалежності) і, сподіваюся, ринок залишиться сильним після цього».

Австралія: експорт дині зріз на 5%

Експорт австралійської дині у 2018 році збільшився на 5%  порівняно з минулим роком. Вартість цих динь залишилася незмінною. Представники сектору здійснили низку візитів на основні експортні ринки, зокрема Японію, Малайзію та Сінгапур. Загальне виробництво дині в Австралії, проте, скоротилося на 7% до 215519 тонн, а загальна вартість знизилася на 28%.

Для кавунів спостерігали 4% збільшення площі, але з падінням цін на 22%. Деякий незначний обсяг динь ввозять в Австралію.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів