fbpx
728 x 90

Пошкодження морозами може призвести до зниження врожаю яблук у Польщі до 85%

Пошкодження морозами може призвести до зниження врожаю яблук у Польщі до 85%

Для деяких польських фермерів, які займаються виробництвом яблук, поточний сезон може виглядати катастрофічним

Після двох періодів із сильними заморозками, яким передував сухий період з дефіцитом дощів, значна частина урожаю яблук була знищена. Хоча формування зав’язі деякою мірою і відбулося, проте вона швидко обпадає з дерева.

Мохамед Мараван (Mohamed Marawan) з компанії SaraFruit розповідає: «Наразі ми маємо багато проблем з урожаєм яблук. Коли мороз вдарив по Польщі, ми намагалися захистити наші яблука за допомогою поверхневого зрошення, що захистило б їх від мінусових температур. Однак це не врятувало наш урожай. На моїх власних фермах ми втратили близько 85-90% врожаю. Деякі дерева лише дадуть нам чотири яблука, так що фермери у цьому році не зможуть отримати прибуток. Ціни будуть надзвичайно високими, і більшість яблук, скоріш за все, використовуватимуть для місцевого ринку, а не для експорту. Ми не знаємо, що фермери будуть змушені робити, щоб втримати себе на плаву, але ми намагаємося захистити яблука, які у нас є, від хвороб, наскільки це можливо»

Анна Літвін (Anna Litwin) має багаторічний досвід торгівлі яблуками і також очікує важкий сезон: «Незважаючи на те, що регіони, близькі до мене, такі як Варка, не зазнали такого пагубного впливу, як інші, ми вважаємо, що буде втрачено від 30 до 40% врожаю. Проте я чула, що інші регіони втратили від 80 до 95% свого врожаю. Сорти Гала і Чемпіон зазнали мінімальних втрат, водночас Айдаред і Голден – зазнали великих втрат. Польща – це величезна країна-виробник яблук, тому я впевнена, що ми матимемо деяку продукцію на експорт. Але це буде дуже важкий сезон для виробників яблук»

«Після другої хвилі морозів, які нас вразили, ми все-ще були налаштовані оптимістично. Звичайно, там були пошкодження, але ми обробляли зав’язь хімічними препаратами, щоб захистити її від подальшого пошкодження, і все здавалося нормальним. Але тепер ми бачимо, що плоди попадали з дерева. Наші сади розташовані в центрі Польщі. Деякі власники ферм, з якими я спілкувалася, стверджують, що вони втратили 100% врожаю. Страхові компанії оцінюють збитки, однак скрізь не так уже й погано. Існує чимало фермерських господарств, урожай в яких не зазнав пошкоджень. Ми оцінюємо, що в Польщі збережеться близько 40% врожаю, а решта – дуже пошкоджена. Дуже жалко дивитися на сади, адже дуже важко знайти в них хоча б пару яблук», – розповідає Емілія Левандовська, менеджер з продажу компанії Fruit-Group.

Поки невідомо, якими будуть збитки для експортерів. Тімур Алмаши (Timur Almaszy), менеджер з експорту компанії Bart-Ex, очікує, що через тиждень-два буде надано повну доповідь про збитки: «Звичайно, ми матимемо збитки, але говорити про 20, 30 або навіть 40% дуже складно. Інші регіони, можливо, мають набагато гіршу ситуацію, аніж наша , оскільки ми знаходимося на сході Польщі»

NFO прогнозує мінімальний урожай для польських виробників яблук. Мірослав Малішвескі (Miroslaw Maliszweski ) —- президент Асоціації польських виробників фруктів (Association of Polish Fruit Growers), також вважав, що пошкодження морозами будуть керованими: «Зараз ми бачимо, що з дерев обпадають  плоди у великій кількості. Наша інформація показує, що врожай не буде значно меншим, аніж у минулому році, але також буде меншим за середньорічний показник і менший, ніж у попередньому морозному сезоні морозу 2017 року»

Для отримання додаткової інформації:

Mohamed Marawan
SaraFruit
office@sarafruit.eu

Anna Litwin
BlueHaskap
anna@bluehaskap.com

Emilia Lewandowska
Fruit-Group
exportemilia@fruitgroup.pl

Timur Almaszy
Bart-Ex
office@bart-ex.com.pl

NFO Fruit
www.nfofruit.nl

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів