fbpx
728 x 90

Cвітовий ринок кісточкових

Cвітовий ринок кісточкових

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку кісточкових плодів

Незабаром стартує сезон кісточкових фруктів у країнах Середземномор’я. Іспанія продовжує збільшувати свої обсяги плодів кісточкових культур і таким чином домінує на ринку Європи. У Греції також очікують хороший врожай, зі зростанням обсягів експорту до Європи та Близького Сходу. В Італії сезон був більш драматичним для абрикосів і нектаринів через сильні дощі останніх тижнів, що призвело до втрати великої кількості врожаю. У Південній Африці посуха стала причиною меншого виробництва. У Південній Америці, Чилі можна вважати цей рік успішним, з 20% зростанням експорту нектарину до Китаю.

Нідерланди: зниження попиту через погоду

На голландський ринок персики і нектарини надходять переважно з Іспанії, країни, яка зараз має великі обсяги виробництва. Нині споживання в Нідерландах ще не досягло бажаного рівня. Це пояснюється переважно холодною погодою, і відповідно меншим, ніж зазвичай, апетитом до нектаринів, персиків і абрикосів. Тим не менш, трейдери очікують, що ця ситуація поліпшиться в найближчі тижні.

Німеччина: домінує Іспанія

Сезон кісточкових фруктів набирає обертів у Німеччині. Пропозиція з Іспанії, зокрема, домінувала протягом останніх тижнів. Незадовго до Великодня перші іспанські нектарини та персики було відправлено до Німеччини. Грецький сезон також розпочався на початку травня. Франція, Італія та Туреччина теж повільно виходять на ринок. Після відносно гарного початку попит дещо падав. Це, на думку трейдерів, пояснюється, здебільшого, відносно низькими температурами, зафіксованими в останні тижні.

Попит на абрикоси залишився практично незмінним за останні роки. Персики, з іншого боку, помітно поступаються нектаринам і,  меншою мірою, парагвайським персикам. Протягом сезону Іспанія все частіше отримує монополію на німецьку торгівлю. Це частково пояснюється початком сезону та зростанням експорту. Деякі торговці також говорять, що іспанські виробники вибирають сучасні, солодші сорти, особливо абрикоси, щоб позбутися репутації як дешевого масового виробника фруктів. Частково внаслідок цього експорт з Італії щороку втрачає все більше і більше.

Франція: тижнева затримка для абрикосів

Погода крайніх тижнів у Франції була холоднішою за середньобагаторічну, уповільнюючи достигання кісточкових фруктів. Урожай абрикоси почався з 20-го тижня, на тиждень пізніше, ніж в інші роки. Обсяги виробництва залишаються на нормальному рівні. Очікується, що сезон персиків і нектаринів почнеться на 24-му тижні. Більшість кісточкових фруктів, що нині є на ринку, надходить з Іспанії. Через холодну погоду споживання цього місяця було нижчим, ніж зазвичай, що призвело до зниження цін.

Іспанія: «нормальний» сезон очікується для персиків і нектаринів

Сезон іспанських персиків і нектаринів вже розпочався, і за оцінками Агропродовольчої кооперації Іспанії (Cooperativas Agroalimentarias de Espana), загальний обсяг виробництва в цьому році становитиме 1,6 млн тонн; зростання на 9% порівняно з минулим роком.

З них 331762 тонни персиків, 635141 т — нектаринів, 331776 т — парагвайських персиків і 305701 тонна — павії. Ці цифри далекі від 2017 року (зменшення становить 100 тис. тонн — 6%). Порівняно з 2018 р. найбільше зросло виробництво нектаринів (+ 15%) і парагвайського персика (+ 12%). Приріст персиків буде дещо нижчим (6%), а виробництво pavia (павії) залишатиметься стабільним.

Однак зростання виробництва відрізняється в кожному регіоні. Каталонія фіксує стрімке зростання на 30% для нектаринів і парагвайських персиків, і 18% для персиків. У регіонах Арагона, Андалусія та Мурсія спостерігається незначне зростання в обох позиціях, а виробництво в Естремадурі знизилося майже на 30% порівняно з минулим роком як для персиків, так і для нектаринів.

Італія: складний сезон для кісточкових фруктів

Порівняно з минулим роком виробники у регіоні Базиліката відмічають високу врожайність. Через невеликі розміри персиків ціни впали. Сезон починається з цінами від 1,30 € до 1,50 € / кг.

Сезон абрикосів вже закінчився в регіоні і був значно гіршим, ніж персиковий. Проте споживання залишається занадто низьким через холодну погоду. Ціни становили від 1,20 до 1,40 євро / кг.

Справи невтішні також щодо персиків. «Ми збираємо врожай сорту Нектарпріма під накриттям; високоякісний сорт з цінами за плоди, які перевищують 2 € / кг. У відкритому ґрунті, однак, сорти Нектарпріма (Nectarprima) і Біг Бенг (Big Bang) нещодавно постраждали від рясних опадів, що сильно пошкодило врожай», — зазначає агроном.

В Апулії дощі продовжують впливати на кісточкові фрукти. Більше того, розміри фруктів не відповідають стандартам трейдерів.

У Сицилії урожай нектаринів затримується, а пропозиція плодів майже відсутня. Погодні умови не допомогли виробникам на італійському острові. Якщо погода дозволить, то італійська продукція має вийти на ринок 10–12 червня. Це також стосується абрикосів. Погодні умови, такі як буревії з градом та низькі температури, негативно вплинули на цвітіння, а споживання фруктів є низьким як на місцевому, так і національному рівні.

У Емілії-Романьї (Emilia-Romagna) ранні абрикоси переважно було втрачено внаслідок опадів. Сорти, такі як Аврора (Aurora) і Вандер Кот (Wonder Cot), також зазнали проблем, і ринок, відповідно, постраждав, оскільки якість не була хороша.

Греція: розширення експорту

У Греції прогнозують сезон з гарною якістю і великим виробництвом кісточкових фруктів. Холодна зима сприяла цьому гарному сезону, а це означає, що великий урожай персиків буде зібрано. Сезон розпочався наприкінці травня. На півночі та північному заході була сприятлива погода. В інших частинах країни врожай був пошкоджений деякою мірою опадами.

Зважаючи на гарний сезон, грецькі виробники сподіваються вийти на європейський ринок. Багато експорту йде до Східної Європи, а також є намагання закріпитися на Близькому Сході. У Західній Європі, однак, грецькі трейдери стикаються з сильною конкуренцією з боку Італії та Іспанії, які мають багато якісної продукції та географічно розташовані в більш вигідному місці, ніж Греція.

Китай: ціни на кісточкові фрукти наразі залишаються високими

Сезон плодів кісточкових культур в Китаї йде повним ходом. Урожай персика у розпалі. Велика пропозиція тепер надходить з Хебей і Хубей (Hebei and Hubei). Через відсутність опадів у цьому році плоди трохи менші, але вони все ще мають гарний смак. Оскільки персики тільки почали надходити на ринок, їх ціна залишається високою, але як тільки пропозиція на ринку зросте, ціна знизиться. Різні сезони персика перекриваються, а це означає, що на ринку буде багато фруктів, і конкуренція буде жорсткою.

Південна Африка: виноград знижує ціни на кісточкові фрукти

Хвиля спеки у жовтні мала вплив на сезон кісточкових культур у Південній Африці, особливо на виробництво сливи. Це був найнижчий урожай за 8 років. Також було менше персиків, але виробництво нектарину залишилося незмінним. Суха погода в країні продовжує впливати на кісточкові фрукти.

Через низький рівень виробництва очікувалося, що ціни на фрукти будуть вищими; однак, великий врожай південноафриканського винограду вплинув на ціни. Зрештою, торговці в Європі вибрали дешевший виноград, а не плоди кісточкових культур. Якість кісточкових фруктів була, зазвичай, чудовою.

Чилі: успішний експорт нектаринів до Китаю

Експорт нектаринів з Чилі до Китаю збільшився на 20% цього року, досягнувши 20063 тонни. Експорт перетворився на успіх для країни з моменту відкриття китайського ринку в 2017 році. Нектарини стали другим продуктом після груш, що дозволено експортувати до Китаю з цієї південноамериканської країни і ведуться переговори щодо експорту цитрусових. Чилі проводила активну рекламу нектаринів у Китаї.

Сполучені Штати: повільний старт сезону

Через погодні умови виробництво кісточкових плодів мало повільний старт у Каліфорнії. «Основною причиною цього є низькі температури, і не обов’язковий дощ, — говорить трейдер. — Сезон сливи ще не у розпалі, а запаси обмежені. Обсяги нектарину і персика в цей час нижче, ніж зазвичай. Нормальний урожай очікується пізніше. Розмір фруктів також хороший на сьогодні».

Крім Каліфорнії, американські штати Джорджія і Південна Кароліна також вже збирають кісточкову продукцію. Колорадо, Вашингтон, Пенсильванія і штати навколо Великих озер розпочнуть сезон пізніше.

Попит зараз видається сильнішим, а доступні обсяги нижчими; тим не менш, ціни залишаються схожими на минулорічні. У Сполучених Штатах ринок виглядає достатньо стабільним.

Канада: урожай абрикосів знищено

Долина Оканаган (Okanagan Valley) в Британській Колумбії переживає важкий сезон щодо кісточкових плодів. Мороз знищив майже весь урожай абрикосів і також завдав великої шкоди нектаринам і персикам. Проте долина є також помітним виробником яблук і вишні, а ситуація з цими плодами наразі є кращою.

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів