fbpx
728 x 90

Черешня Наталі – дебют нового сорту!

Черешня Наталі – дебют нового сорту!

Більше унікального сорту черешні Наталі буде доступно наступного року

Може здатися, на перший погляд, що хтось взяв олівець і намалював маленьку чорну лінію на плодах черешні сорту Наталі (Natalie). Але це трохи задалеко від істини. «Наталі є мутацією популярного сорту Регіна (Regina)», – говорить Тоон Ванрікель (Toon Vanrykel) з бельгійської компанії DEPA-Fruit.

«Подібна зовнішність є унікальною. На ринку немає нічого подібного. На ринку є темнозабарвлені, або ж двокольорові сорти. Але ще немає червоної черешні з чорною лінією».

«Наталі – новий сорт. Клон був знайдений багато років тому в Німеччині. Виробник, працюючи з селекційною компанією Байоз (Bayoz), стабілізував його і створив сорт. Зараз ми почали вирощувати перші саджанці», – пояснює Тоон.

«Починаючи з наступного сезону, ми будемо мати великі об’єми цього сорту. Цього року, з листопада, ми будемо мати не так багато. Як уже згадувалося, Наталі є мутацією сорту Реґіна, з його типом дерева, він також легко розмножується».

«Труднощі в вирощуванням сортів, наприклад, з Канади або Америки, часто недооцінюються. Ми знаємо це з досвіду. Також важко вирощувати білі черешні. Це вимагає спеціалізації. Тому ідеально, що вирощування Наталі є таким самим легким, як і вирощування Регіни», – продовжує Тоон.

Ніша на ринку

«Ми отримали дуже багато позитивних реакцій з боку сектору торгівлі на цей новий сорту. Незважаючи на це, ми рухаємося обережно. Ми розуміємо, що ця черешня знайде своє місце в основному на нішевому ринку. Тим не менш, ми отримуємо запити від виробників по всьому світу. Вони хотіли б мати саджанці цього сорту».

«Ми збираємося висадити перші насадження головним чином у Бельгії, Нідерландах, Франції та Німеччині», – продовжує Ванрікель. За даними цього виробника, в останні роки було багато інвестовано у створення нових сортів. Але виведення нового сорту на ринок потребує багато практичного досвіду.

«Фермер найбільше ризикує, коли вирішує вирощувати новий сорт. Але у даному випадку ми впевнені в його успіху. Тому, ми не будемо гаяти час із впровадженням його у виробництво», – говорить він.

Вирощування та сортування

Крім розсадника дерев, DEPA-Fruit також вирощує черешні. «Ми маємо близько 10 гектарів черешні, але переважно то молоді насадження. Вони ще не досягли повного плодоношення. Вже наступного тижня ми розпочнемо збір врожаю».

«До цих пір плоди черешні виглядали дуже добре – особливо ті, що ростуть під прикриттям. Ми вирощуємо саджанці, а також і виробляємо плоди та сортуємо їх. Ми також торгуємо сортованими черешнями. У цьому році ми ввели нову упаковку, якою виділили чітке розмежування між захищеними та незахищеними черешнями», – підсумовує Ванрікель.

За більш детальною інформацією:

Peter Durlet
Toon Vanrykel
DEPA-Fruit
Tegelrij 74
3850 Nieuwerkerken
Бельгія
+32 (0) 478 989 845
info@depa-fruit.be
www.depa-fruit.be

Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів