fbpx
728 x 90

СВІТОВИЙ РИНОК ЛОХИНИ

СВІТОВИЙ РИНОК ЛОХИНИ

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку лохини

Вирощування лохини є відносно новим у загальносвітовому масштабі. Світовий попит на продукцію продовжує зростати, переважно, завдяки лікувальним властивостям, які приписують цій культурі. Завдяки цьому ціна на лохину є високою, що зумовлює великий потенціал культури і зацікавленість нею різних країн. Особливо Східна Європа, Балкани та Перу розширюють свої плантації під лохиною. Фактично Перу має амбіції стати найбільшим світовим виробником цих ягід. Одна, в Іспанії є побоювання з приводу зростання обсягу продукції. У квітні та травні ця країна мала надлишок лохини, і ціни на неї різко впали, хоча у супермаркетах вони залишаються високими.

Перу: виробництво зросло більш ніж на 500%

У першому кварталі поточного року виробництво лохини у цій країні становило 18 тис. тонн. Це на 571% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Плодоовочевий сектор країни загалом також збільшився на 52 % порівняно з попереднім кварталом. Цей розвиток відповідає прагненням країни стати найбільшим світовим експортером, потіснивши своїх сусідів чилійців. Більшість експорту Перу спрямовує на китайський ринок.

Нідерланди: низькі ціни та багато акцій на лохину

Нині Іспанія та Марокко є основними постачальниками лохини до Нідерландів. Значна кількість іспанської лохини досягає ринку через голландські пакувальні станції. Марокканський сезон тепер добігає кінця. Оскільки у південній Європі було дуже спекотно, голландські імпортери очікують, що у найближчому майбутньому можуть виникнути проблеми з якістю продукції. Ціни є низькими, але останнім часом у різних роздрібних магазинах відбулися великі акції. За даними голландських імпортерів, минулого тижня це призвело до деяких несподіваних запитів, враховуючи, що постачання на ринку в цей час зазвичай більш ніж достатнє.

Нині на ринку багато іспанського продукту, і ціни перебувають під тиском. Із середини червня очікується розрив у постачанні, внаслідок чого попит та ціни зростатимуть, тож це буде гарним часом для північноєвропейського виробництва. Поки що голландська лохина виглядає добре. Останні квітки ще на рослинах, і зав’язування плодів йде добре. Почувши про те, що польські ягоди постраждали від морозу, голландські торговці фруктами лаконічно відреагували, кажучи, що часто чули про це ще до початку сезону.

Бельгія

Квітує лохина добре. Деякі виробники були стурбовані морозами, але ступінь впливу досі залишається незрозумілим. Очікується, що перший урожай з відкритого ґрунту почнеться у перший тиждень липня. Площі під лохиною зростають з кожним роком одночасно із популярністю цієї ягоди. Багато інвестується у створення нових сортів, але сортимент все ще відносно молодий. Найбільший виклик для майбутнього — знайти хороших робітників.

Німеччина: Іспанія та Марокко домінують у постачанні

У Німеччині більша частина лохини на полиці магазинів надходить з Марокко або Іспанії. Марокко, зокрема, завойовує свої позиції в останні кілька років. Крім того, тут і там прибувають деякі обсяги продукції із балканських країн (Сербія, Греція) та Польщі. У Франкфурті ціна за марокканську або іспанську лохину знизилася до € 0,80 та € 1,20 за 125 грамів. З іншого боку, у Мюнхені пропозиція була обмеженою, тому ціни дещо зросли.

Спеціалізовані торговці бачать потенціал у лохині, особливо локального виробництва, але також є великий попит на поза сезонну ягоду. На думку трейдера, минула зима була винятково комфортною з позиції продажів. Перші партії продукції з Німеччини очікують у середині червня. Так звані Діке Блаєн (Dicke Blauen) вирощують серед інших у північній Німеччині і постачають продукцію як органічну.

Франція: тихий ринок

За словами торговця, зараз на ринку лохини тихо. «Наші ягоди нині переважно з Марокко і хорошої якості. Попит на продукцію не дуже великий. Ціни стабільні, ягоди продають по € 8 за кілограм. Взагалі французькі торговці імпортують багато іспанської лохини. У Франції також вирощують невеликі обсяги. Французький сезон триває з червня по вересень.

Іспанія: роздрібні ціни на 800% вищі, ніж закупівельні

Це був важкий рік для іспанського виробництва. Ціни, сплачені фермерам за продукцію, знизилися до рекордно низьких рівнів у квітні та травні через перенасичення ринку. Ці ціни навіть не покривали виробничих витрат. Такої ситуації тривалий час боялися. Виробництво лохини дуже швидко зросло в іспанській провінції Уельва (Huelva). Крім того, ціни падають внаслідок зростання виробництва у Марокко та Португалії. Особливо слід відзначити наплив марокканської лохини на європейський ринок.

Виробники також організували акції протесту, тому що їхню продукцію супермаркети скупують за ціною 2 євро за кілограм, а потім продають по 19 євро за кілограм. Багато виробників планують перейти на інші культури, ймовірно переважно на суницю. Інші фермери змушені продавати свої сади.

Нині триває збір пізніх сортів, а врожай сортів ̓Стар̕ (Star) і ̕Вентура̕ (Ventura) закінчується. Експортери очікують кращих результатів у червні, принаймні дотики країни Північної Європи не вийдуть на ринок з власною продукцією.

Польща: пошкодження внаслідок морозу

Мороз у квітні завдав значних збитків урожаю лохини у Польщі. Оскільки ступінь втрат варіює  залежно від регіону, важко оцінити серйозність пошкоджень. Оцінки вказують на зменшення обсягу на 10-40 %. У будь-якому випадку, безсумнівно, що валове виробництво зменшиться. Очікується, що збір урожаю почнеться ще до 28-го тижня. Нині ціни на лохину важко оцінити, переважно тому, що продукція багатьох країн північної півкулі прибуває приблизно одночасно. Крім того, існують виробничі площі в інших східноєвропейських країнах, які також виходять на ринок. Через холодну та мокру погоду існує ймовірність того, що запилилася лохина погано.

Україна: експорт продовжує зростати

Аналогічно до інших східноєвропейських країн Україна постійно розширює власне виробництво м’яких фруктів. Лохина — одна з найпопулярніших культур для нових плантацій у країні. На початку квітня очікували експортний обсяг від 4500 до 5000 тонн. Більшість експорту йде до Польщі, Туреччини, Франції та Білорусі. Як і у Польщі, частина врожаю в Україні постраждала від погодних умов.

Сербія: експорт до Росії

Як й інші країни Західних Балкан уряд Сербії інвестував значні кошти у вирощування лохини. У Сербії збір врожаю починається у червні. Протягом останнього тижня були погодні проблеми. Очікується, що обсяг зросте на 30%, переважно тому, що молоді плантації лохини почнуть плодоносити. Сербія експортує переважно у свій регіон, Західну Європу, Туреччину та Росію. Близький Схід також розглядають як експортний ринок, особливо країни Перської затоки.

Італія: технології та сорти повинні підвищити виробництво

В Італії збір лохини починається наприкінці березня на півдні країни, а закінчується на початку вересня — у північних регіонах. Попит на чорницю щорічно зростає. Порівняно з минулим роком він збільшився приблизно на 60% на півдні Італії. Зростання виробництва відбувається, зокрема, завдяки технологічним інноваціям і впровадженню нових сортів.

Раніше ProfiHort повідомляв, що міжнародна мережа виробників ягід Берівей (Berryway) розпочала проект зі створення професійного виробничого ланцюга, що об’єднуватиме різні італійські регіони задля забезпечення постачання фруктів 12 місяців на рік. Серед продуктів – інноваційна лохина.

У Калабрії (Calabria) проходить випробування гідропонного способу вирощування американської лохини (Vaccinium corymbosum L.). Є три різні сорти раннього строку дозрівання. Зараз їх реалізують лише на локальному ринку.

Китай: чорниця замість попкорну в кіно

Лохина — популярний продукт у Китаї не тільки тому, що це дуже здоровий продукт харчування, але й тому, що його сприймають як смачний снек. Цього року лохину широко пропагували як здорову закуску в кінотеатрі, і це добре сприйняли китайські споживачі. Китай також імпортує лохину, коли її власний сезон ще не розпочався. На початку року цей імпорт приходив із Перу та Чилі.

У провінціях Шаньдун (Shandong), Гуйчжоу (Guizhou) і Ляонін (Liaoning) лохину вирощують у великих масштабах; швидко розвивається культивування у провінціях Юньнань (Yunnan), Хебей (Hebei) і Сичуань (Sichuan). Попит на лохину високий, але пропозиція обмежена, що підвищує ціни. Виробництво китайської лохини значно збільшиться наприкінці цього місяця, коли більшість виробничих регіонів почнуть свої сезони. Кампанія вже почалася у березні – квітні для лохини з Юньнань, Шаньдун і Далянь (Dalian).

США: шторм на Західному узбережжі загрожує врожаю лохини

Через погодні умови Сполучених Штатах буде розрив у постачанні лохини. Плодоношення у Флориді вже закінчилося. У Джорджі (Georgia) і Центральній Каліфорнії (Central California) починається вчасно, але сезон буде коротшим. Після 20 червня, перед тим, як сезон розпочнеться на Північному-Заході, буде проміжок у постачанні. У Мексиці сезон лохини також добігає закінчення.

Хоча якість як на Західному, так і на Східному узбережжі добра, навіть краща, ніж у минулому році, обсяги на Східному узбережжі обмежені. Попит у США залишається добрим. «Там завжди буде попит на лохину», — каже канадський трейдер. Нині ціна на ягоди коливається від $ 17,95 до $ 22,95 за 500 г. Отже ціни зросли на 25% порівняно з минулим роком.

Забігаючи вперед зазначимо, що сезон у Нью-Джерсі почнеться з середини червня, і очікується, що він буде гарним. Дехто розглядає саме ці ягоди, як продукт з найкращим смаком і консистенцією м’якоті. Орегон також завойовує репутацію виробника високоякісної лохини.

Проте для Західного узбережжя є менш сприятливі прогнози. Низка штормів охопила регіон і може завдати значного збитку урожаю лохини.

Австралія: різниця між літнім та зимовим урожаєм

Виробництво лохини також збільшується і в Австралії. Проте спостерігається різке падіння експорту цієї продукції на 38% за обсягом і на 48% за вартістю. Майже 1000 тонн було імпортовано.

Загалом погодні умови були сприятливими для лохини, хоча різниця між літнім і зимовим врожаєм була різкою, оскільки останній постраждав від морозу.

 Джерело: www.freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів