fbpx
728 x 90

Олег Науменко: ми хіпі ягідного бізнесу

Олег Науменко: ми хіпі ягідного бізнесу

Вирощуючи лохину органічно, ми поліпшуємо якість землі

Насадженнями суниці та малини, які вирощуються за органічною технологією в Україні вже мало кого здивуєш, а от лохини, культури яка відносно нещодавно посилилася у наших ягідниках, та ще й органічної – викликають неабияку цікавість та повагу 

РЕЗЮМЕ:

Співрозмовник – Олег Науменко
Рід зайнятості – керуючий партнер
Організація – СВК «Ягідки»
Культура – лохина
Об’єкти – сорти лохини різних строків дозрівання
Бренд – BigBlue
Середовище – 100% органічне ягідництво
ЛокаціяХмільна
Площа – 55 га
Рік заснування – 2016
Сертифікат – Organic, GlobalG.A.P.

Олег Науменко, керівник СВК «Ягідки» (ТМ BigBlue) зробив для нас захоплюючу екскурсію ягідником, продемонструвавши насадження та інфраструктуру господарства, водночас оповів історію створення органічної ягідної ферми та причини які до цього спонукали.

За словами Олега, концепт створення органічного ягідника лохини був не лише в тому, що органічна ягода, ймовірно, може продаватися дорожче, а не в останню чергу задля працевлаштування українців, щоб вони не їхали на заробітки хтозна-куди, а могли жити і забезпечувати себе тут, вдома. Для їх потреб побудували новий сучасний гуртожиток на 50 місць із усіма зручностями та можливістю проживання навіть у зимовий період.

Виробничі процеси та інфраструктура господарства налаштовані так, щоб жодним чином не впливати на природнє оточуюче середовище, а навпаки – лише поліпшувати його.

У господарстві є навіть власне конструкторське бюро, де розробляють свої агрегати. Останнє розроблене ноу-хау – пристрій для боротьби з бур’янами, в обхід застосування хімзасобів. Машина вже через тиждень, у повній бойовій готовності заступить до виконання своїх обов’язків – захисту культурних рослин від конкурентів.

У 80-х роках минулого століття на площі, наразі зайнятій ягідником, вирощували польові культури, але потім все заросло лісом. Проте, господарі раціонально використали деревину, отриману від розкорчовування ділянки, переробивши її на щепу, якою зараз мульчують гряду.

На території господарства повністю мінеральний ґрунт, вміст гумусу становить 0,02%, а показник pH – 4,5-4,6. Звичайно, про ведення прибуткового ягідництва на таких землях годі й мріяти. Це добре розуміли господарі, тому задля покращення характеристик ґрунту, перед закладанням ягідника завезли й внесли у смуги майбутніх рядів лохини десятки тисяч кубометрів бурого торфу, тирси та щепи хвойних порід. Таким чином, у гряді залишилось менше 15% оригінального ґрунту, а решта – органічна ґрунтосуміш.

Як відомо, нині попит на органічну плодоовочеву продукцію у розвиненому світі продовжує зростати.

«За органічною системою лохина у світі виробляється у невеликих об’ємах, хоча б через те, що технологічно це у порівнянні із конвенційним виробництвом складно, тому існують очікування, що даний споживчий сегмент розвиватиметься й надалі, – розповідає Олег – Садівництво та ягідництво, на відміну від загального рослинництва, більше схоже на тваринництво, а особливо молочний напрямок виробництва, де декілька років необхідно дивитися за здоров’ям тварин, до того як почнеш отримувати від них молоко. І це, напевно, один із найважчих напрямків ведення бізнесу у сільському господарстві».

«Ми «хіпі» агросфери у певному розумінні, й філософія у нас така: природа, а воно так насправді і є, сама регулює кількість шкідників, грибів, бактерій, тощо».

Для прикладу: поруч із господарством мешкає дві сім’ї яструбів, тому у насадженнях лохини немає мишей, птахи виловлюють їх протягом сезону. Водночас, інтенсивні вирубки лісів, які відбуваються поруч з фермою, руйнують сталі біоценози, створюючи екологічний дисбаланс.

«Вирощуючи продукцію органічно, ми поліпшуємо якість землі», – резюмував наш співрозмовник.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів