fbpx
728 x 90

Belagro — в тренді тепличного бізнесу!

Belagro — в тренді тепличного бізнесу!

Компанія Belagro 4-5 квітня 2019 р. провела у Києві VIII Міжнародний агрономічний семінар, присвячений сучасним тенденціям тепличного бізнесу

За час свого існування, щорічний семінар від компанії «Belagro» став унікальним і чи не єдиним майданчиком для зустрічі усіх операторів тепличного ринку з метою обміну досвідом та знаннями з технологій захищеного ґрунту. На семінар завітало понад 100 професіоналів тепличного бізнесу: керівники провідних тепличних комбінатів, спеціалісти агрономічних та інженерних служб закритого ґрунту з Києва, Харкова, Житомира, Енергодара, Стрия та інших міст України, а також з Вірменії та Франції

Євгеній Чернишенко: «Тут зібралися і професіонали, і ентузіасти, і патріоти своєї справи»

З року в рік кількість учасників семінару збільшується, з’являються нові учасники і спікери та незмінною залишається висока результативність заходу для фермерів-тепличників. Цьогорічну програму було вибудовано таким чином, щоб, прослухавши усі доповіді та усвідомивши тренди ринку, малі, середні чи крупні товаровиробники тепличної продукції могли виробити стратегію свого розвитку. У теплій атмосфері конференц-залу готелю Турист відбулася теоретична частина, під час якої досвідчені практики ділилися секретами успішного виробництва та ефективного збуту тепличної продукції.

Євгеній Чернишенко: «Тут зібралися і професіонали і ентузіасти і патріоти своєї справи»

З вітальним словом до учасників семінару звернувся президент-голова правління Асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко, який підкреслив консолідуючу роль компанії Belagro — організатора щорічного семінару як платформи для обміну знаннями та представлення передового досвіду практиків: «Тут зібралися і професіонали, і ентузіасти, і патріоти своєї справи. Люди, які сидять у цьому залі, вкладають свою душу, час і здоров’я, тому ми до останнього будемо боротися, щоб теплична галузь, як дуже важлива складова сільського господарства України, була передовою».

Дмитро Якимаха: «Ми присутні на виробництві сировини, завдяки цьому щорічно забезпечується стабільно висока якість субстрату»

Відкриваючи захід, Дмитро Якимаха висловив подяку усім партнерам та клієнтам, завдяки позитивним відгукам яких у минулому сезоні обсяги продажів компанії зросли на 30%, але, на жаль, не за рахунок українських господарств, а завдяки ринкам сусідніх країн. «Важливою складовою нашого успіху, є те що ми присутні на виробництві сировини, завдяки цьому щорічно забезпечується стабільно висока якість субстрату», — продовжував директор «Belagro». — Ми вже понад десять років на ринку і в асортименті маємо різні мати, зокрема й товщиною 150 мм».

У сезоні 2019 для своїх клієнтів компанія «Belagro», крім високоякісної мінеральної вати за доступною ціною, готова запропонувати приємний бонус (розіграш вітчизняної агролабораторії, яка дає можливість стежити за показниками субстрату на площі 1 га), за умови замовлення й оплати продукції у травні, червні або липні.

В асортименті Belagro є різні мати, зокрема й товщиною 150 мм

Сучасні тренди ринку

За інформацією комерційного директора Торгового дому «Калинівка-Преміум» Людмили Налбат, промисловий тепличний сегмент України представлений, у першу чергу, огірками (майже 40%) та томатами 60%. «Загальна площа під скляними теплицями у 29 великих тепличних господарствах становить лише 280 га, а на півдні та заході нашої держави зосереджено ще близько 8000 га плівкових теплиць, де, крім двох основних культур вирощують також капусту і перець».

Вітчизняна агролабораторія дає можливість слідкувати за показниками субстрату

Експерт також зазначила, що розвиток тепличного бізнесу в Україні практично зупинився, а у 2018 р. майже на 50% зріс імпорт тепличних овочів  порівняно з попередніми роками. На територію нашої держави за минулий рік, переважно з Туреччини, було ввезено 55,5 тис. т томатів і 11,7 тис. т огірків. Сприяють цьому низькі митні ставки (10 %) та відсутність квот на ввезення цього виду продукції. Роком раніше, у сезоні 2017 імпорт становив майже 30% (43,5 тис. т) від власного виробництва — 150 тис. т огірків та томатів у промислових скляних теплицях, водночас було експортовано 4 тис. т огірків та 21 тис. т томатів.

«Виробникам доводиться нести значні затрати саме на комерційну складову. Торговий дім «Калинівка–Преміум» завжди допоможе продати дорого, якісно і стабільно».

Людмила Налбат, комерційний директор: «Торговий дім «Калинівка–Преміум» завжди допоможе продати дорого, якісно і стабільно»

Щороку зростають вимоги споживачів до якості продукції, тому мережі роздрібної торгівлі бажають отримувати стабільно протягом року товар однакової якості, що сприяє інтенсивному розвитку вирощування салатів методом гідропоніки.

Світові тенденції та український досвід з впровадження сучасних технологій вирощування салатів методом гідропоніки презентував керівник відділу продажів ТОВ «Рійк Цваан Україна» Станіслав Овчарик. Спікер зазначив, що в Україні більшою чи меншою мірою використовують усі системи гідропонного вирощування салатів.

Сергій Флерчук: Це один з передових семінарів, де фахівці дізнаються про новинки й діляться прогнозами

«Гідропоніка дає можливість зменшити ризики і мати прогнозовану якість протягом усього сезону. За останні 5–7 років вона набуває таких обертів і ми сподіваємося, що цей тренд збережеться, бо росте ринок і вимоги ринку до продукції», — зазначив пан Овчарик, а його колега Валентин Піддубний, спеціаліст із захищеного ґрунту, коротко охарактеризував селекційні новинки огірків корнішонів — Ромара RZ F1 та Валігора RZ F1, а також томатів — сливоподібного гібрида Плумола RZ F1, середньоплідного Зульфія RZ F1 та рожевоплідного гібрида Мануса RZ F1.

Валентин Піддубний охарактеризував новинки огірків та томатів селекції ТОВ «Рійк Цваан Україна»

Особливості вирощування продукції захищеного ґрунту на різних типах датських культиваційних конструкцій презентували Василь Савченко (Viemose DGS) та Сергій Міненко (ТОВ «ДГС Україна»), представники одного з світових лідерів у виробництві конструкцій споруд та культиваційних систем для вирощування салатів, зеленних, пряних культур тощо.

«За використання для вирощування салатів мобільних пересувних систем або заливних столів спостерігається зниження трудомісткості технологічного процесу вирощування, економія води та значне зростання валового збору продукції з гектара за всі цикли вирощування  порівняно з відкритим ґрунтом».

Володимира Решетюк, НУБіП України про науково-практичний центр тепличних культур Vege-Fut Ukraine

На власні очі побачити переваги та недоліки мобільних контейнерів і культиваційних заливних столів, систему їх зрошення та освітлення можна побачити у шоурумі, встановленому на базі Житомирського АТУ. Про можливості співпраці бізнесу та науки й освіти на базі науково-практичного центру тепличних культур Vege-Fut Ukraine йшлося і у виступі Володимира Решетюка з НУБіП України.

Головний агроном компанії Best Crop Сергій Бойко: «Ми рекомендуємо субстрат Belagro у інших країнах, оскільки пересвідчились у його надійності»

Прецизійні технології закритого ґрунту

Головний агроном компанії Best Crop Сергій Бойко за вісім років роботи з субстратом Belagro детально освоїв усі його тонкощі. На його думку, на етапі вирощування розсади найважливіше не переливати кубик, у цей період показником необхідності поливу є втрата ваги кубиком 20–25%, а після розстановки рослин на постійне місце вирощування за ніч мат має втрачати у вазі не менше 8–12%. Для уникнення гіпоксії кореневої системи важливо утримувати протягом усього обороту вологість матів Belagro на рівні 65%.

Мобільні пересувні системи або заливні столи збільшують валовий збір продукції з гектара за всі цикли вирощування у порівнянні з відкритим ґрунтом

«У сонячних країнах мінеральна вата Belagro показує дуже гарні результати, утримуючи добре вологу, — ділився експерт практичним досвідом застосування мінераловатного субстрату у різних кліматичних зонах Вірменії, Дагестану, Узбекистану. — Ми рекомендуємо субстрат Belagro у інших країнах, оскільки за вісім років роботи з ним пересвідчилися у його надійності».

Сергій Бойко: «Ми рекомендуємо субстрат Belagro у інших країнах, оскільки пересвідчилися у його надійності».

Для отримання максимальних врожаїв безпечних та якісних овочів у спорудах захищеного ґрунту, крім використання висококласного субстрату та насіння, необхідно систематично допомагати рослинам долати стресові фактори, створюючи у теплиці ідеальний мікроклімат та забезпечуючи збалансоване живлення рослин на усіх етапах їх росту.

Комерційний директор ТОВ «Агрісол» Денис Миргород: «За допомогою продуктів Валагро можна попередити нестачу будь-якого мікроелемента»

Денис Миргород, комерційний директор ТОВ «Агрісол», представив особливості використання високотехнологічних добрив та біостимуляторів росту рослин від італійської компанії Валагро, продукти якої вирізняються на ринку своєю високою якістю та ефективністю і за їх допомогою можна попередити нестачу будь-якого мікроелемента.

«Поряд з уже добре відомими українському аграрію Brexil Ca, антистресантом Megafol, укорінювачем Radifarm, дозарювачем Sweet, варто відмітити цікаву новинку Actiwave — це запатентована молекула, яка запускає роботу кореневої системи і рослина починає активніше засвоювати з ґрунту елементи живлення», — завершував свій виступ пан Денис.

Станіслав Овчарик: «Гідропоніка дає можливість зменшити ризики і мати прогнозовану якість протягом усього сезону»

Менеджери французької компанії Рішель (Richel) Давіт Тадевосян та Бріз Рішель презентували реалізовані у багатьох країнах проекти напівзакритих плівкових теплиць з технологіями активної вентиляції, що придатні для вирощування різних культур, зокрема й суниці. Розташовані у кінцях теплиці багатофункціональні коридори дають можливість охолоджувати та осушувати повітря і за допомогою рукавів подавати його назад у теплицю, створюючи там сприятливий для рослин мікроклімат.

Менеджери французької компанії Рішель (Richel) Давіт Тадевосян та Бріз Рішель представили технології активної вентиляції плівкових теплиць

«ТОВ «ТерраТарса Україна» за час свого існування зарекомендувала себе надійним постачальником на український ринок лінійки водорозчинних NPK–добрив Новалон та Нутріфлекс, біостимуляторів лінійки Спідфол Аміно і супутніх товарів (торф’яні субстрати, системи краплинного зрошення, тощо)», — акцентувала у своїй презентації провідний агроном компанії Інга Дегтярьова.

Провідний агроном «ТОВ «ТерраТарса Україна» Інга Дегтярьова презентувала лінійку водорозчинних добрив та біостимуляторів

Tuta absoluta та інші шкодочинні агенти

Для ефективного захисту культур в умовах захищеного ґрунту дуже важливо використовувати інтегровану систему захисту, яка охоплює профілактичні, механічні, біологічні та хімічні методи. «Група компаній ЕКО Культура, будучи представником відомих світових виробників, володіє усіма необхідними інструментами (феромонні пастки, ентомофаги, картки для моніторингу тощо) для інтегрованого захисту рослин від хвороб і шкідників у спорудах захищеного ґрунту», — одностайними у цьому були Антон Балдін та Вісам Альхатіб.

Антон Балдін: «ГК ЕКО Культура володіє усіма необхідними інструментами для інтегрованого захисту рослин у спорудах захищеного ґрунту»

Останніми роками для виробників томатів південних регіонів актуальності набирає проблема томатної мінуючої молі (Tuta absoluta). Практичними порадами щодо захисту від цього небезпечного шкідника поділився Роман Побиванець фахівець ТОВ «Біозахист»: «Особливу небезпеку має неналежна утилізація рослинних решток у низько технологічних плівкових теплицях. Для таких фермерів ефективним буде використання подвійної плівки на підлозі, світлові пастки з додаванням феромону, ентомоакарофаг макролофус (2–5 ос./ м2) та новий продукт — Triholine tuta на основі Trichogramma achaeae».

Практичні поради по боротьбі з Tuta absoluta (томатна мінуюча міль) надав Роман Побиванець, ТОВ «Біозахист»

Енергоефективні технології освітлення та обігріву теплиць

Василь Поляковський представив учасникам семінару професійні рецепти освітлення, розроблені одним зі світових лідерів у виробництві світлодіодних (LED) світильників Signify (Phillips Lighting) для кожної культури, яка вирощується у спорудах закритого ґрунту. В Україні партнером нідерландської компанії виступає ТОВ «Проектно-виробнича фірма Електросвіт», її представник Олег Волошин акцентував на індивідуальному підході до кожного клієнта, що дає можливість максимально адаптувати систему освітлення до існуючих у теплиці умов (ліміт електроенергії, габарити споруди тощо).

Василь Поляковський: «Компанія Signify (Phillips Lighting) має рецепти освітлення для кожної культури, яка вирощується у спорудах закритого ґрунту»

Піднімалося на семінарі також і питання ефективного опалення тепличних господарств.

«Теплиці старого антрацитівського виробництва за існуючих цін на природний газ економічно недоцільно використовувати, а на вугіллі ми ще можемо працювати і отримуємо відповідні прибутки, — зазначив Олександр Яворський, директор тепличного комбінату «Явсон», що на Косівщині. — Проте тут багато чого залежить від якості сировини і добросовісності продавця. На якісному вугіллі, яке нам постачає ТОВ «Інтеркоалтрейдинг», у 2018 р. вартість 1 ГКал становила лише 700 грн».

Олександр Черненко з компанії Газ Дрім представив реалізовані проекти реконструкції старих вугільних котлів з встановленням універсальних твердопаливних печей, що працюють на різних видах енергоносіїв (вугілля, брикети, тріска, тощо) і виробляють дешеву та екологічну енергію, не завдаючи шкоди довкіллю.

Олександр Черненко, Газ Дрім про можливості реконструкції старих вугільних котлів з встановленням універсальних твердопаливних печей

Від теорії до практики: приклад Баришівського тепличного комбінату

Практична частина семінару проходила 5 квітня на Баришівському Тепличному Комбінаті, де учасники змогли побачити в дії сучасні технології малооб’ємного вирощування огірка, томату, перцю на мінераловатному субстраті «Belagro»; різноманітні салати, зеленні й пряні культури на гідропоніці, та поспілкувалися віч-на-віч з технологами господарства.

Практична частина семінару проходила 5 квітня на Баришівському Тепличному Комбінаті

Під час спілкування зі співробітниками комбінату відчувалося велике бажання усього колективу підприємства, а це понад 50 осіб, відновити славу баришівських овочів. Адже після незначного періоду занепаду нині активними темпами відбувається процес реконструкції тепличного комплексу, зокрема й завдяки технічній підтримці компанії Belagro.

Віктор Єрьоменко, головний технолог Баришівського тепличного комбінату, зазначив, що субстрат Belagro вперше почали використовувати у теплицях господарства у поточному сезоні. «Цей субстрат істотно дешевший від аналогів, а це відповідно знижує собівартість кінцевого продукту. Крім того, він легкий у роботі, пробачає технологічні промахи, оскільки у спекотні періоди краще утримує вологу», — резюмував фахівець.

Віктор Єрьоменко, головний технолог комбінату: «Субстрат Belagro істотно дешевший від аналогів, а це відповідно знижує собівартість кінцевого продукту»

Агроном Баришівського тепличного комбінату Ігор Криж: «Компанія Рійк Цваан зарекомендувала себе надійним постачальником високоякісного насіння і, перш за все, нам подобаються їхні салати».

Учасники семінару мали змогу ознайомитися на практиці із вирощуванням різних типів салатів селекції Рійк Цваан: салат фрізе Екзект RZ сортотипу Salanova, зелений дуболистий Кірінія RZ, салат типу Батавія привабливого світло-зеленого кольору Афіцион RZ та напівголовчасті салати Лолло Біондо та Лолло Россо — Алепо RZ та Кармесі RZ відповідно.

Агроном Ігор Криж: «Компанія Рійк Цваан зарекомендувала себе надійним постачальником високоякісного насіння і, перш за все нам подобаються їхні салати»

«Раніше комбінат був на гарному рахунку і ми хочемо відновити це ім’я й розвиватися далі, — зазначив Сергій Флерчук, директор Баришівського тепличного комбінату. — Це, мабуть, один з передових семінарів, де зовсім не відчувається конкуренція і люди у теплій атмосфері спілкуються, дізнаються про новинки й діляться прогнозами».

Директор Баришівського тепличного комбінату Сергій Флерчук: «Раніше комбінат був на гарному рахунку і ми хочемо відновити це ім’я й розвиватися далі»

Учасники семінару мали змогу ознайомитися на практиці із вирощуванням різних типів салатів селекції Рійк Цваан

До зустрічі через рік

Переважна більшість учасників семінару відмітила у своїх коментарях максимальну результативність заходу. За два дні отримано нові знання про сучасні технології захищеного ґрунту від практиків з колосальним досвідом, встановлено нові професійні контакти та знайдено нових бізнес-партнерів. Наступні семінари будуть іще цікавішими, адже організатори планують залучати експертів навіть з інших континентів.

Василь Тимощук, директор овочевого комбінату «Станишівка»: «Напевно він єдиний, хто об’єднує нашу галузь. Тому точно треба подякувати компанії «Belagro»

Василь Тимощук, директор овочевого комбінату «Станишівка»: «Напевно, він єдиний, хто об’єднує нашу галузь. Ми обмінюємося досвідом і це єдина така можливість де усі збираються одночасно. Тому точно треба подякувати компанії «Belagro».

Отже, команда Profi Hort Media дякує організаторам за можливість взяти участь у VIII Міжнародному агрономічному семінарі, присвяченому сучасним тенденціям тепличного бізнесу. Маємо надію, що завдяки внеску компанії «Belagro» теплична індустрія України зможе подолати існуючі на її шляху перешкоди та розвиватиме власний виробничий потенціал задля зміцнення економіки держави.

Будь у тренді — вирощуй легко з Belagro!

Фото заходу дивіться тут

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів