fbpx
728 x 90

Як не залишитись на узбіччі сьогодення

Як не залишитись на узбіччі сьогодення

Або світовий вектор для українських овочів та фруктів

Усе більше аграріїв сьогодні приходять до розуміння, що не достатньо виростити хороший урожай: його треба переробити, зберегти та вигідно реалізувати. Тож якість його має бути такою, аби дозволити продукту стати конкурентним навіть на будь-якому ринку. Інвестиційний форум ProfiHort Investment Forum, гасло якого «Вирощуй, переробляй —- експортуй!», невипадково було організовано на базі заводу із заморозки і переробки плодоовочевої продукції ТОВ «Malyn Factory» (м. Малин Житомирської області). Це чудовий привід продемонструвати готову до реалізації заморожену плодоовочеву продукцію, яку не соромно і українцям запропонувати, і світ здивувати.   

 

Форум зібрав понад 100 професійних виробників плодоовочевої продукції, готових до впровадження інноваційних технологій і виробництва корисної та екологічної плодоовочевої продукції  відповідно до міжнародних якісних та маркетингових стандартів.

Основний меседж форуму: «Українські виробники можуть та варті бути представленими на світових ринках і конкурувати за найвибагливішого споживача»!

Які ж основні складові успіху? Це якісний садивний та насіннєвий матеріал, технології захисту, зрошення, живлення та удобрення, моніторингу та обліку виробничих процесів, сертифікації й контролю якості продукції, сучасне обладнання та сховища. Про все це учасники форуму дізнавалися від поважних експертів, маючи змогу з’ясувати для себе всі важливі аспекти.

Володимир Воєводін, технічний експерт напряму фрукти, ягоди та виноград компанії «Сингента». Про технології захисту ягідних та плодових культур як запоруку отримання високих і якісних врожаїв.

Цитата форуму. «Закладаючи органічну плантацію, ви одразу маєте розуміти, що урожайність її буде набагато нижчою, ніж тієї, що її обробляють СЗР. Але результат ви матимете через високу якість і ціну свого продукту. Але головне, про що ви маєте подбати в першу чергу,  — це ринки збуту, адже російський закрито серйозно і надовго. Минулий 2018 рік був найбільш видатним щодо перевиробництва яблук та груш в Україні. Тому треба шукати свою унікальну нішу і ретельно вивчати ринки, шукати актуальні сорти. Наприклад, такого солодкого яблука, як в Чернівецькій області чи на Півдні немає у тій самій Польщі і такими чинниками треба скористатися».

Василь Фельцан, представник компанії «Енза Заден». Презентація портфоліо гібридів овочевих культур для відкритого та закритого ґрунту. Особливий акцент — на дочірню компанію Vitalis Organic Seeds, яка виробляє насіння для 100% органічного виробництва.

Вадим Бойко, директор ТОВ «ПрофПолив» підрозділу EFT GROUP. Профілактика помилок, що призводять до втрати дорогоцінного часу та коштів на первинних етапах робіт в саду, пов’язаних зі зрошенням та фертигацією.

Павло Волинець, агроном компанії Agritema LLC. Презентація системи захисту плодових, ягідних і овочевих культур із застосуванням високоефективних біологічних ЗЗР, стимуляторів росту і добрив європейського та американського виробництва.

Цитата форуму. «Компанія AGROMAR посідає перше місце у світі за кількістю біологічних препаратів, що належать до ЗЗР».

Хуберт Соболєвскі, представник компанії MH Log-Tech (Шотландія). Презентація системи Max Crop.

Max Crop — це унікальне програмне забезпечення, яке підвищує конкурентоспроможність ягідних господарств, прискорює роботу і знижує виробничі витрати на управління персоналом. Воно допомагає підвищити ступінь контролю вирощування культур та поліпшити планування виробничого процесу.

Цитата форуму. «У структурі собівартості в процесі вирощування майже 50% займають саме трудові ресурси, а овочі, зокрема огірки, томати, перець — 35%.  Усі витрати слід ретельно фіксувати, систематизувати та аналізувати. Оптимізувати це процес допомагають програмні продукти, які як результат значно знищують собівартість продукції».

Олег Базюк, завідувач лабораторії мікроклонального розмноження плодових і ягідних культур. Про діяльність розсадника ТОВ «Долина-Агро».
Особливістю виробництва саджанців лохини високорослої в компанії «Долина-Агро» є те, що садивний матеріал розмножують винятково методом культури тканин «іn vitro», що дає можливість уникати зараження патогенними мікроорганізмами. За роки діяльності компанії багато українських ягідних господарств довірили їхнім саджанцям та отримали відмінні врожаї якісних ягід.

Цитата форуму. «Вже на етапі придбання садивного матеріалу ви маєте розуміти з якою метою ви це робите і де конкретно плануєте реалізувати урожай у майбутньому. Якщо матеріал спочатку був хворий, ви ніколи потім не просертифікуєте плоди. Особливо це стосується планів на органічну продукцію».

Іван Котяш, власник заводу «Malyn Factory» та засновник кластера «Ukrainian Fresh&Frozen Products». Про специфіку та особливості українського та міжнародного ринку замороженої плодоовочевої продукції, переробні та інвестиційні можливості заводу «Malyn Factory»: спільну заморозку, доробку та експорт замороженої продукції.
Також можливі партнерські відносини з компанією у спільних проектах з вирощування, будівництва сховищ для зберігання свіжої та переробленої продукції, їх більш глибинної переробки на соки, смузі, джеми, пюре, а також інвест-проекти задля матеріально-технічного забезпечення виробництва та переробки високоякісної конкурентоздатної плодоовочевої продукції.

Максим Кулик, консультант з експорту компанії Vinagrette LLC. Про найбільш експортно актуальні ягідні, плодові та овочеві культури.
Саме завдяки йому українські яблука смакують у країнах Скандинавії, українську суницю — у Великій Британії, та інші українські плоди, овочі та ягоди – у багатьох країнах світу.

Акцент — на вимогах до морфологічних і біохімічних показників сортів і гібридів культур, які висуваються до свіжої продукції за кордоном.
Базуючись на багаторічному досвіді у сфері експорту саме свіжої української плодоовочевої продукції, експерт розповів про тенденції розвитку імпортопривабливих ринків, які слід враховувати українським виробникам під час планування своєї господарської діяльності.

Цитата форуму. «Співробітництво з європейським ринком відрізняють дуже зрозумілі та прозорі стандарти та вимоги».

«Окрім овочів традиційного борщового набору, особливу популярність в Європі набувають українські батат, селера, ревінь, який дуже люблять в Німеччині, де готують з нього смачне варення з суницею».

Ольга Дигун, директор з маркетингу та керівник напряму досліджень на пестицидні залишки агрохімічної лабораторії Prime Lab Tech (PLT). Про специфіку та особливості визначення залишків пестицидів у різних середовищах, а також про комплексні підходи та методики дослідження рівнів забруднюючих речовин.

Цитата форуму. «Наприкінці 2020 року ми очікуємо зміни у законодавстві і будемо змушені працювати за європейськими стандартами контролю безпечності сільгосппродукції на всіх етапах її життєдіяльності: від саду чи поля і до супермаркету».

Юлія Слива, спеціаліст зі стандартів GlobalG.A.P. організації USAID. Про процедуру проведення первинного аудиту та аналізу агровиробництва на відповідність вимогам стандарту GLOBALG.A.Р., розроблення Плану впровадження вимог з урахуванням інфраструктури, стану забезпечення охорони праці, гігієни в умовах агропідприємства, охорони навколишнього середовища, безпечності харчових продуктів і необхідної регламентуючої та підтверджувальної документації.
Про консультаційну підтримку і супровід агровиробництва щодо виконання вимог стандарту, передбачених розробленим Планом проведення аналізу та оцінки можливих ризиків виробництва (екологічних, хімічні, біологічні, фізичні тощо), розроблення методів попередження виникнення ризиків, розроблення та впровадження необхідної процедури ведення документації відповідно до вимог стандарту GLOBALG.A.Р., розробку форм записів. Надання консультацій щодо організації території та виробничих площ агропідприємства відповідно до вимог стандарту GLOBALG.A.Р., щодо підготовки складів мінеральних добрив і засобів захисту рослин, навчання персоналу.

Цитата форуму. «Стандарт GLOBALG.A.Р. — це зовсім не страшно, зовсім не складно, але без цього ви не зможете до кінця зрозуміти, які процеси відбуваються у вашому господарстві стосовно менеджменту. Відповідати його вимогам ви маєте прагнути постійно, а от отримання сертифіката має бути продиктоване рівнем розвитку, нагальністю та бюджетом».

Андрій Марущак, директор компанії INCOOLS Engineering. Про особливості надання послуг з проектування, будівництва і подальшого обслуговування об’єктів зберігання та переробки плодоовочевої продукції представив успішно здійснені проекти в Україні.
Презентація обладнання для заморозки ягід і фруктів компанії Incools Engineering.

Цитата форуму. «Стара добра шокова заморозка сьогодні залишається однією з найбільш «якістьзберігальною» для плодоовочевої продукції. Але всі 40 років її не припиняли вдосконалювати. І це не межа. Та є «золотий стандарт» заморозки — що нижчої температури ягода буде поступати на шокову заморозку, то більше буде збережено її остаточну якість».

Юрій Оглашенний, спеціаліст зі стандарту HACCP, експерт проекту «Агросільрозвиток» USAID. Як українському виробнику не залишитися осторонь глобальних процесів і вийти зі своєю продукцією на світові ринки.

Цитата форуму. «Чому сьогодні абревіатура HACCP у всіх на слуху? Тому що до 20 вересня 2019 року всі первинні господарства, за винятком малих потужностей, мають  обов`язково привести своє виробництво у відповідність до цього стандарту».

Захід організований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої у рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Відеоогляд заходу:

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів