fbpx
728 x 90

Альмерія – тепличний «рай» на Землі

Найбільша концентрація теплиць на планеті, море білих плівкових дахів, яке видно з космосу

Провінція Альмерія в Іспанії є одним з найбільш впізнаваних місць на планеті, навіть з космосу. Вся територія покрита тисячами щільно розміщених одна біля одної теплиць, які утворюють білу ковдру над землею.

Іще у 1960-х роках цей регіон був пустельним. Але із завезеним родючим ґрунтом, ця територія інтенсивно використовується у прецизійному землеробстві.

Із 1990-х у південній частині Альмерії утворилася найбільша концентрація теплиць у світі та яка займає більше 300 квадратних миль території.

Завдяки відбиттю сонячного світла, на цій території навіть спостерігається зниження температури на 1-2 градуси.

Щороку тут виробляється біля 3 млн т дешевої та не надто якісної овочевої продукції, включаючи кабачок, салат, огірок, кавун, диню, баклажан, перець і томат та експортується у найбільші супермаркети світу.

Більше половини потреби європейських країн у свіжих овочах виробляється тут, щорічно наповнюючи економіку регіону 1,5 млрд $.

Місцеві розглядають розвиток регіону як економічне чудо, проте також спостерігається негативний вплив на екологію: рівень підземних вод через їх надмірне використання задля зрошення значно понизився, через що держава змушена була побудувати станцію для опріснення морської води та розробити програми з утилізації пластику.

Через високу температуру у теплицях, яка інколи може сягати 45 градусів та інтенсивне використання хімічних засобів захисту рослин, місцеві працівники відмовляються тут працювати, тому тут працює багато емігрантів, як з легальним так і нелегальним статусом із країн Африки та Східної Європи.

Більше 120 тис. мігрантів працює тут і багато із них вважають, що відсутність робочих прав та низька оплата праці (біля 32 євро за 8-годинний робочий день) допомагає бізнесу бути прибутковим.

Через надмірну концентрацію теплиць та високу вартість продукції, тут часто відбуваються крадіжки шляхом проникнення крізь плівку, тому фермери часто винаймають цивільну охорону для унеможливлення подібних випадків.

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів