fbpx
728 x 90

Індія: «Величезний потенціал» для клубних сортів яблук

Індія: «Величезний потенціал» для клубних сортів яблук

Індія — це країна не лише ста проблем, а й мільярда можливостей

Керівник індійської компанії-імпортера фруктів IG International розповів, що в країні існує “величезний потенціал” для клубних сортів яблук; про значне зростання імпорту фруктів за останнє десятиліття, а також що молоде індійське покоління прагне куштувати нові продукти

Виступаючи на найбільшій у світі яблучній виставці Interpoma, що проходить кожні два роки в італійському місті Больцано, генеральний директор компанії Тарун Арора (Tarun Arora) також розповів про те, як торгові конфлікти з Китаєм і США створюють значні можливості для європейських експортерів.

Імпорт фруктів зростає

«Люди за межами Індії часто розглядають її як країну ста проблем, але ми повинні також бачити, що це країна мільярда можливостей», — сказав він.

Із загального імпорту фруктів в Індію близько 75% — це яблука. У країні спостерігається повільний і стабільний приріст імпорту яблук з початку тисячоліття до 2008 року, але з тих пір він зріс до близько 350 тис. т у 2016 році.

Наступного року помітне зниження приблизно до 240 тис. т, після заборони на імпорт яблука з Китаю, який був провідним постачальником.

«Китай був великим експортером, але, з іншого боку, Сполучені Штати зрозуміли цю можливість», — сказав він, пояснюючи, що в 2017 році США поставили близько половини всіх імпортованих яблук в Індію, а країна стала третім за величиною експортним ринком штату Вашингтон, після Мексики та Канади.

Торгові війни на руку європейцям

Проте позиція США, як провідного постачальника знаходиться під загрозою з огляду на те, що уряд Індії погрожує запровадити додатковий 25% тариф для американських яблук наприкінці січня, у відповідь на тарифи США на імпорт сталі та алюмінію. Це може дати експортерам яблук зі США 75% ставки у порівнянні з усіма іншими країнами, які знаходяться на рівні 50%, і тому може суттєво вплинути на обсяги торгівлі.

Головним бенефіціаром цієї ситуації буде Європа, пояснив Арора. Він сказав, що континент вже має відмінні торговельні відносини з Індією в ряді галузей, і може досягнути індійського ринку всього за три тижні, у порівнянні з приблизно 40 днями в середньому для США.

У 2017 році Італія була основним європейським постачальником яблук в Індію, на яку припадало близько 5% від загальної кількості.

Перспективи клубних сортів

Індійський яблучний сезон зазвичай починається приблизно у вересні, але триває тільки до грудня, частково через відсутність інфраструктури, а також тому, що лежкість яблук не дуже добра. Вітчизняні виробники значною мірою зосереджені на сорті Ред Делішес (Red Delicious), але на думку Арори імпортні клубні сорти радують споживачів протягом решти року і мають підстави до сильного зростання в майбутньому.

«Загалом, еволюція і перехід до інших сортів був досить значним. Ви можете побачити нині, як Гала Рояль (Royal Gala) перебирає частку ринку від Ред Делішеса, та й багато інших сортів набрали гарний хід, наприклад, Пінк Леді (Pink Lady)», — сказав він.

«Всі нові клубні сорти мають величезний потенціал на індійському ринку»

Міленіали готові до нових смаків

Він пояснив, що індійські споживачі, серед яких значну долю займають міленіали, — дуже динамічні і відкриті для дегустації нових продуктів. Вони також сильно піклуються про своє здоров’я, а це апріорі допомагає підвищити загальний рівень попиту.

Індійські міленіали «дружать» з сучасними технологіями, додав він, і тому цифрова маркетингова кампанія є важливою для нових сортів, що підкоряють ринок.

Джерело: www.freshfruitportal.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів