fbpx
728 x 90

Технологія Dutrion — запорука виробництва безпечної плодоовочевої продукції!

Технологія Dutrion — запорука виробництва безпечної плодоовочевої продукції!

Світові виробники продуктів харчування використовують технологію Dutrion для безпечного та ефективного знезараження і дезінфекції

Виробництво свіжої та переробленої продукції плодоовочівництва  відповідно до міжнародних стандартів GlobalG.A.P. та НАССР передбачає, що вона має не лише не містити шкідливих для людського організму речовин понад встановлені законодавством норми, але й бути вільною від хвороботворних мікроорганізмів.

Часті випадки виявлення збудників кишкової палички (Escherichia coli), наприклад, у свіжих салатах, та інших хвороботворних організмів у різноманітних продуктах, про що часто сповіщає світова профільна преса, а також в іншій свіжій та замороженій продукції, свідчить, що навіть великі продовольчі компанії з відомими світовими іменами не застраховані від випадків зараження та поширення хвороботворних грибів та бактерій і, як результат, від цього страждають споживачі їхньої продукції, а самі компанії змушені нести колосальні збитки через відкликання партій продукції з реалізації та судових позовів.

Як же бути конкурентоздатним на внутрішньому та експортних ринках і захистити свій бізнес та своїх споживачів від подібних ризиків і безпечно для людського здоров’я знезаражувати як саму продукцію, так і обладнання, задіяне в технологічному процесі, і  водночас відповідати вимогам GlobalG.A.P. та НАССР, які забороняють використання препаратів, що містять хлор, тому що більшість побутових засобів для знезараження створені із його використанням?

Звичайно, світові виробники продуктів харчування мають на це питання відповідь — технологія безпечного і ефективного знезараження та дезінфекції Dutrion®, яку повсюдно використовують у харчовій галузі в світі. Віднедавна вона доступна і в Україні.

Ми звернулися до Артема Безрукавого, маркетинг-менеджера ПП «Екокомплект», офіційного представника Duka Production Ltd в Україні — розробника технології Dutrion®, для більш детального роз’яснення принципу роботи технології та її використання під час виробництва та реалізації свіжих і перероблених ягід, фруктів та овочів. Сподіваємося, це стане у пригоді нашим читачам — професійним виробникам свіжої та переробленої плодоовочевої продукції плодоовочівництва та зробить їхнє виробництво безпечнішим, а їх самих — більш успішними.

«Перед агрофірмами постійно стоїть завдання не тільки зібрати врожай, але й зберегти і переробити його.

На перший погляд, це здається простою справою. Але ситуація в одну мить може стати плачевною, коли перед початком переробки або в процесі збереження врожаю виникають проблеми з його псуванням. Ці проблеми виникають через бурхливий розвиток мікрофлори на поверхні плодів, особливо, якщо є ушкодження.

Відомо, що на поверхні фруктів, ягід і овочів постійно знаходяться різні епіфітні мікроорганізми, значна частина яких перебуває в неактивному стані. Представниками епіфітної мікрофлори плодів і овочів є дріжджі, спороутворюючі бактерії, спори грибів, молочнокислі та оцтовокислі бактерії. Усі рослини, подібно до людини і тварин, мають природну захисну систему протидії мікроорганізмам, яким складно потрапити всередину непошкоджених плодів і овочів. Виняток становлять плоди спочатку інфіковані хворобами.

Механічні ушкодження можуть виникнути під час збирання, перевезення, переробки та зберігання. Таким чином, виникають ідеальні умови для проникнення і розвитку мікроорганізмів усередині плоду.

На етапах переробки виникають реакції бродіння, гниття й псування, які становлять серйозну проблему, що негативно впливає на кінцевий продукт. Отже, використання біоциду є вимушеним і необхідним процесом для гарантування мікробіологічної безпеки і якості харчових продуктів на різних етапах виробництва від моменту вирощування до реалізації з прилавка.

Мета Dutrion — допомогти аграріям впоратися з проблемами, що виникають. Завжди краще попередити їх виникнення, аніж, як наслідок, підраховувати збитки.

Використовуючи традиційні, можна сказати застарілі технології знезараження, є величезний ризик не тільки не отримати очікуваний ефект, а й внести в оброблювані плоди побічні продукти реакції і залишки цих засобів.

Ось деякі чинники, які впливають на роботу традиційних біоцидів та їх обмеження для застосування в харчовій промисловості:
– резистентність бактерій. Практично всі мікроорганізми еволюціонують і виробляють захисні функції;
– застосовувані засоби не охоплюють весь спектр мікроорганізмів і діють тільки на певні групи або види;
– температура. Деякі біоциди втрачають свою ефективність за високих або навпаки низьких температур;
– необхідний тривалий час експозиції для отримання результату;
– різке зниження ефективності через наявність органічних забруднень і, як наслідок, небажані мутагенні і хімічні перетворення органіки;
– наявність у воді розчинених металів. Цей фактор так само різко знижує ефективність біоциду, оскільки практично всі засоби дезінфекції, які застосовують традиційно, витрачають свою силу на метали і речовини, які легко окислюються;
– pH води. У більш лужній воді традиційні біоциди втрачають свою силу;
– як результат дії утворюються небезпечні побічні продукти дезінфекції.

Знаючи явні та суттєві недоліки традиційно застосовуваних біоцидів, пропонуємо розглянути надійний і ефективний засіб Dutrion. Впровадження у виробничий процес універсального дезінфекційного засобу Dutrion вирішує багато проблем, пов’язаних не лише з переробкою і зберіганням. Цей біоцид виробляє транснаціональна компанія Duka Production (Нідерланди). Унікальність цього продукту заснована на властивостях молекули діоксиду хлору.

Необхідно відзначити і вади цієї речовини. Найбільший недолік полягає у назві. Усіх лякає слово ХЛОР. Усі, від дитини до дорослого, знайомі з таким продуктом, як кухонна сіль! Її формула NaCl. У цьому продукті також є молекула хлору. Але ми чомусь не відчуваємо страху, вживаючи її. Адже ми не говоримо: «Передайте, будь ласка, хлорид натрію». Дійсно, це інша речовина, відмінна від хлору. Так само діоксид хлору — це зовсім інша речовина, з іншими властивостями і можливостями. Але не варто забувати, що це дезінфекційна речовина.

Двоокис хлору Dutrion є потужним і безпечним у застосовуваних концентраціях біоцидом, який доводить свою ефективність у різних сферах застосування, зокрема, процесах переробки фруктів і овочів, не забруднюючи опрацьований продукт небезпечними побічними речовинами. На роботу Dutrion не впливають вище перераховані фактори на відміну від традиційних біоцидів.

Потужна та ефективна дія діоксиду хлору не залежать від фонових органічних сполук і виконує своє призначення по інактивації не тільки фітопатогенних і сапрофітних бактерій, але й різних грибків і плісняви. Молекули діоксиду хлору легко проникають у біоплівки і знищують бактерії, які осіли і проникли в кутикулу свіжих продуктів, усуваючи таким чином джерело псування, перш ніж продукція покине ваше підприємство.

Dutrion забезпечує широкий спектр можливостей  як технологічна допомога. Dutrion застосовують як для періодичної, так і безперервної обробки великих і малих обсягів води, поверхонь, систем рециркуляції води, систем вентиляції, повітряного середовища приміщень, обладнання, транспорту, місць зберігання тощо. Dutrion може запропонувати передові технічні рішення, необхідні для забезпечення та інтеграції діоксиду хлору у вашу систему НАССР. Dutrion має низку міжнародних сертифікатів. Він зареєстрований в Україні і внесений до реєстру дезінфекційних засобів, дозволених для застосування в харчовій промисловості. Так само отримано сертифікат OMRI, що дозволяє використовувати його в органічному виробництві.

Підтверджений факт: виробники, які застосовують діоксид хлору в обробці і переробці ягід, фруктів і овочів, повідомляють про збільшення терміну придатності під час зберігання без будь-якого бактеріального нальоту і появи гнильних точок, а також  про високий рівень задоволеності замовників якістю у разі приймання продукції».

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів